שיקום מבנים

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

מכירים את המבנה הזאת שנראה תמיד זנוח ו'מט לנפול'? או אולי את הבניין שאין בו דיירים שנראה נטוש ומפחיד? בניינים כאלה הם בדרך כלל מבנים שעוברים שיקום מבנים או הריסה ולאחר מכן בנייה מחדש. אבל מה צריך לדעת שיקום מבנה? הכל בהמשך.

שיקום מבנים – מה זה אומר?

שיקום מבנים יכול להיות אחד הצעדים המשמעותיים שתבצעו במבנה, בין אם אתם מעוניינים לשפר את איכות החיים שלכם, לבין אם אתם מעוניינים לשקם ולשבח נכס להשקעה. אבל מה צריך לדעת על פעולה זאת?

לפני שנסביר יותר על שיקום מבנים – חשוב לדעת כי פעולה מסוג זה מתאימה גם למבנים פרטיים וגם למבנים ציבוריים. תהליך השיקום נועד על מנת להשמיש בניינים שעומדים בתקן ונחשבים יציבים עבור הפעולה, בעוד שהשיקום מתבצע בשל מגוון סיבות, כגון:

הצורך במגורים במבנה – כאשר מבנים אינם פעילים הם הופכים עם הזמן לכאלה שנחשבים נטושים ואף למבנים מסוכנים . לכן, חיזוק, שיקום ושיפוץ הינם חשובים במיוחד לשם מגורים במבנה ולשם העלאת הבטיחות שבו.

מניעת הזנחה – כפי שהזכרנו, ישנם מבנים הסובלים מהזנחה ולכן הם הופכים להיות  מפגע תברואתי של ממש! לשם כך דרושה פעולת השיקום.

השבחת ערך הנכס – ישנם רבים שיש להם נכסים אשר יש לשקם ולהפוך אותם לראויים למגורים, כמו גם כאלה שהערך שלכם הופך גבוה יותר בשל פעולת השיפוצים. בשל כך רבים מבצעים את פעולת השיקום וזאת למען השבחת הנכס.

מי מבצע שיקום מבנה?

שיקום מבנים יכול להתבצע גם במבנה מסחרי וגם במבנה ציבורי ולכן תהליך זה יכול להיות יזום על ידי מועצות, עיריות ושלל יזמים, כמו גם על ידי בעלי מבנים פרטיים ומסחריים שיפוץ בניין

שיקום מבנים נועד על מנת לאפשר לציבור להשתמש במבנה במידה והוא ציבורי, כמו גם שישנם יזמים הרוכשים מבנים ומשקמים אותם, בעוד שגם בעלי נכסים פרטיים מבצעים את הפעולה על ידי אנשי המקצוע המומחים בתחום.

מבנים מסוכנים בבת ים

מה התהליך כולל פרויקט שיקום מבנים  ?

תהליך שיפוצים ושיקום מתרחש על ידי שיפוץ מסיבי ששם את הדגש על החלקים החיצוניים של המבנה, כמו גם שיפוץ והחלפת מערכות חשמל ומים, תוך הקמת תשתיות חדשות שיהפכו את המבנה לבטוח ויציב.

כיום יזמים וחברות כמו 'קבוצת עידן', מבצעים שיקום מבנים תוך שיפוץ הכולל בניית  קירות, החלפת רצפות, שיפוץ יסודות, הקמת תשתיות ועוד, בזמן שהשיקום מתמקד בהחלפת מערכות ותשתיות כמו צנרות וחשמל, שהשלב האחרון עוסק בחידוש המבנה לחלוטין: כך שהוא יראה ויהיה חדיש ובטוח לשהייה ומגורים.

קבלן שיקום מבנים יסייע לכם לשנות את פני הבניין

בישראל בלא מעט ערים ישנם מבנים רעועים המחייבים שיקום ושיפוץ. חשיבותו של תהליך השיקום הזה אף מתגברת, נוכח האיום התמידי של רעשי אדמה אפשריים. רוב הבניינים בישראל לא שופצו בחמישים השנים האחרונות, ואין ספק כי בהרבה מהם קיימת הזנחה חמורה והסיכוי כי יוכלו  לעמוד בפני רעידות אדמה, או אפילו בפני חדירת רטיבות למבנה הוא נמוך. במידה וגם בבניין שלכם ניתן לראות סדקים ואף התפוררות בעמודים רבים הרי שנחוץ לכם קבלן שיקום מבנים באופן מיידי.

תהליך שאינו רק קוסמטי

בשנים האחרונות, אנו אכן עדים לתופעה מעניינת בעולם השיפוצים והבנייה, בו תופעת שיקום מבנים. מבנים ישנים, אם הם בעלי משמעות היסטורית ואם הם לא, זוכים לעדנה מחודשת באמצעות שיפוץ מעמיק, המחדש את פניהם. ואכן  שיקום מבנים הוא הליך בו בניין ישן עובר חידוש ורענון. אומנם המבנה המקורי נשאר, אך הוא עובר שיפוץ כללי, המשנה את פניו ומתאים אותן למציאות העכשווית תוך כדי שמירה על תווי פניו הישנות. קרי, לא מבקשים לבנות משהו חדש ולא מבקשים להרוס את הישן, אלא ליצור שילוב של השניים. ואם אתם מסתמכים על שירותיו של קבלן שיקום מבנים טוב הרי שזו גם אמורה להיות התוצאה הסופית.

שיקום מבנה היא עבודה המשלבת בין טיפול ביסודות המבנה ובאיכותו לצד נגיעה באסתטיות ובמראה החיצוני, ומיועדת למבנים לאחר רעידת אדמה, שריפה, הצפה וכן עבור מבנים וותיקים הסובלים מהיחלשות היסודות ומפגמים במערכות הפנימיות שלהן.

במה אמור לסייע קבלן שיקום מבנים

על דיירי הבניין לשכור קבלן שיקום מבנים ולהתייעץ עם מהנדס לצורך בדיקת חוזקו של הבניין, שכן יש לוודא שהקורות והעמודים יכולים לשאת את העומסים.

בשלב הראשון אמור הקבלן לשטוף את המבנה עם מכונת לחץ מים השוטפת מהמבנה את כל שאריות הפיח, הלכלוך וכל הטיח הרופף .בשלב הבא מטפלים בברזלים חשופים, בשלב זה חשוב לסטט סביב הברזל הפגוע שעובר למעשה תהליך קורוזיבי ומפתח חלודה העלולה לסכן את יציבות המבנה. מנקים את הברזל לאחר שפותחים את הבטון עם מברשת פלדה עד שמגיעים לברזל בריא, ומורחים עליו חומר מיוחד אשר עוצר את התהליכים הקורוזיבים ושומר על הברזל מהמשך התפוררות והיחלשות. בשלב הבא מטפלים בסדקים הקיימים בבניין. בנוסף, מתחילים לטפל בעמודים של הבניין ובבעיית ההתפוררות של תחתית העמודים בקומת הקרקע .

חשוב לזכור שתהליך השיקום הוא תהליך לא פשוט ולא קצר, והוא דורש מיומנות ודיוק משמעותיים. לכן חשיבותו ותרומתו של קבלן שיקום מבנים היא בתכנון מדויק ובביצוע מושלם של הפרויקט כולו.

טיפ חשוב

טיפ קטן, כמובטח: כשאתם בוחרים קבלן שיקום מבנים, ודאו שהוא רשום בפנקס הקבלנים. הסיבה לכך היא שרק קבלן מורשה עובד על פי כל הכללים והתקנות.

שיקום המבנים הוא תחום חשוב מאוד בתחום הבנייה במיוחד במבנים ישנים. באמצעות שיקום מבנים מקצועי ניתן לטפל בבעיות איטום המבנה, עמידות המבנה בנזקים כתוצאה ממזג האוויר, נושאי בטיחות שונים ואף אסתטיקה של המבנה עצמו. על מנת לבצע זאת יש צורך בחברת שיקום מבנים. באמצעות חברת שיקום מבנים מקצועית שתדאג עבור המבנה שלנו אנו יכולים להיות רגועים שהמבנה שלנו בידיים טובות לאורך כל השנה.

מהו שיקום מבנים ואיזה חברת שיקום מבנים עלינו לבחור?

שמדובר על שיקום מבנים מודבר למעשה על מבנים ישנים מאוד לרוב אשר אינם בטיחותיים למגורים ועלולים לקרוס כל רגע. באמצעות שיקום מבנים אלו ושיפוצים חיצונית ופנימית ניתן לקבל מבנה חדיש ובטיחותי שניתן לגור בו. אם מדובר על מבנים היסטוריים השיפוץ שומר על הנכס לאורך שנים רבות, כך שהתחזקותו היא נמוכה מאוד ולא מצריכה זמן. במקרים שונים בהם לא ניתן לשפץ חיצונית או פנימית נשארת אופציה אחת להרוס את המבנה עצמו ולבנות במקומו מבנה חדש. על מנת לבצע שיקום מבנים למבנה לא בטיחותי יש צורך להיעזר בחברת שיקום מבנים אשר אנשיה מקצועיים ויודעים את העבודה.

מה כוללות עבודות שיקום מבנים?

עבודות שיקום המבנים המתבצעות באמצעות חברת שיקום מבנים כוללות שיקום ושיפוץ המבנה חיצונית ופנימית. ישנם לא מעט בניינים ישנים אשר אינם בטוחים לשימוש ומסוכנים עד מאוד למגורים. באמצעות שיקום ושיפוץ מבנים ניתן לשפץ את המבנים הן מבחינת סדקים בקירות, סימני חלודה על הבניין, חיזוק העמודים של הבניין על מנת שלא יקרסו ועוד. במקרים מסוימים דרוש שיפוץ יסודי של הבניין הן פנימית והן חיצונית או להרוס את המבנה עצמו ולבנות חדש במקומו.

לשם מה יש צורך בחברת שיקום מבנים?

באמצעות חברת שיקום מבנים המתבצעת ע"י קבלן שיפוצים מקצועי ובעל ניסיון בתחום, ניתן לבצע את עבודות השיקום ושיפוץ המבנה בצורה המקצועית והטובה ביותר. קבלן השיפוצים אחראי על העובדים המקצועיים בשטח ועל עבודתם בשטח שלא יהיו ליקויים שונים בבניין בעת שיקומו ושיפוצו. העבודות מתבצעות בהתאם לתוכנית מפורטת ומתוכננת מראש עם כל השלבים הנדרשים לכך. כלומר חברת שיקום מבנים אחראית שפעולות השיקום והשיפוץ של המבנה יעשו בצורה הטובה ביותר עם מיטב אנשי המקצוע ופיקוח הדוק עליהם מתחילת העבודה ועד סיומה. ומכיוון ששיקום מבנים הוא תהליך ארוך ומורכב במיוחד שמדובר על שימור המבנה הקיים ששומר על ערכו לאורך שנים רבות, יש צורך בחברת שיקום מבנים מקצועית ובעלת ניסיון שתפקח על כל התהליך , אשר כולל שיפוץ מעטפת המבנה ושיפוץ קונסטרוקציה הפנימית של המבנה במידת הצורך.

מה כוללות פעולות שיקום מבנים?

פעולות שיקום מבנים כוללות ניקוי הקיר של המבנה, חציבה לחשיפת הברזלים ושיופם, טיפול מניעת חלודה ואף סתימת חורים וחיזוק קירות המבנה, טיוח ושיוף מחדש וצביעת המבנה כולו. כל הפעולות ההלו מתבצעות מבלי להרוס את הבניין ולוקחות לא מעט זמן ודורשות תכנון קפדני של אנשי מקצוע.

 

חברת שיקום מבנים

לסיכום, שיקום מבנים נועד לשקם את המבנה כולו החל מהקירות, העמודים התומכים, החלקים החיצוניים, האיטום, הצבע ועוד, כאשר במהלך העבודה מתבצעת התקנה ובנייה מחודשת של תשתיות.

חברת הבנייה 'ן' תסייע לכם בכל תהליך של שיקום, תוך קבלת כלל האישורים הדרושים לביצוע הפעולה.

שיקום מבנים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

אז מה היה לנו בכתבה:

אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

איך בוחרים קבלן שיפוץ בניינים?

בישראל יש עשרות אלפי קבלנים העוסקים בשיפוץ בניינים, חידוש מבנים, שיקום ואיטום שלהם. למעשה, הן לחלק החיצוני והן לחלק הפנימי של כל מבנה חשיבות רבה

סקירת שיקום מעטפת בניין

קבלן שיפוצים הוא איש מקצוע שעוסק, בין היתר, גם בתכנון, ארגון ופיתוח רעיונות שקשורים לתהליכי שיקום מעטפת בניין. הוא אחראי להגשת רעיונות יצירתיים וייחודיים לשיפוץ

שיקום בניין להגנה מפני מפגעים

כולנו רוצים לגור בבניין מתוחזק, יפה, נקי, שמור ולא פחות חשוב בטיחותי למגורים. אחת לכמה שנים כל מבנה, מהישן ביותר ועד החדש ביותר, זקוק לתחזוקה

צביעת קירות חוץ: יתרונות חשובים

אחד הפרויקטים היותר מרכיבים למי שמחזיק בבית פרטי צמוד קרקע, או לחילופין נכס נדלנ“י רב קומות או אפילו דיירים שמתגוררים בבניין הוא צביע קירות חוץ.

צביעה תעשייתית: סוגים ומאפיינים

בסביבות תעשייתיות, בהן הבלאי היומיומי של פני השטח והחשיפה לחומרים פיזיים וכימיים גדולים, בחירה נכונה של חומרי צביעה תעשייתית היא קריטית במהלך ביצוע עבודות צביעה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

קבלן שיפוץ בניינים

איך בוחרים קבלן שיפוץ בניינים?

בישראל יש עשרות אלפי קבלנים העוסקים בשיפוץ בניינים, חידוש מבנים, שיקום ואיטום שלהם. למעשה, הן לחלק החיצוני והן לחלק הפנימי של כל מבנה חשיבות רבה

חידוש בניינים

חידוש בניינים עם קבוצת אורגד  

חידוש בניינים הוא פרויקט שכל מי שגר בבניין ישן היה מעונין שהבניין שלו יעבור. לאורך השנים נבנו בערים רבות בישראל בניינים משותפים וקצב הבנייה תפס

שיקום מעטפת בניין

סקירת שיקום מעטפת בניין

קבלן שיפוצים הוא איש מקצוע שעוסק, בין היתר, גם בתכנון, ארגון ופיתוח רעיונות שקשורים לתהליכי שיקום מעטפת בניין. הוא אחראי להגשת רעיונות יצירתיים וייחודיים לשיפוץ

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו