שיקום מבנים מסוכנים

8+ שנות ניסיון 

ניסיון במסירת 80+ בניינים משותפים ששופצו

התחייבות למחיר הזול בארץ 

אחריות עד 7 שנים

קבלן רשום 29901

מורשה תרבות הדיור בכל הארץ 

ייעוץ חינם ללא עלות -050-3970389

שיקום מבנים מסוכנים הוא נושא המגובה בחוק ואם קיבלתם צו מבנה מסוכן מהעירייה כדאי לטפל בו באופן מיידי, על פי ארבעת הצעדים המפורטים במאמר הבא.

שיקום מבנים מסוכנים – 4 צעדים לטיפול בצו מבנה מסוכן

מבנה מסוכן הוא מבנה שאינו דורש הריסה אבל מהווה סכנה לדיירים ולסביבה, בגלל אריחי חיפוי נופלים, מרפסות רופפות, סדקים ושברים בקירות המבנה וכדומה.

מרגע הוצאת הצו, האחריות על כל נזק עתידי בנפש או ברכוש לדיירים או לעוברים ושבים והאחריות לביטול הצו, מוטלת על דיירי הבניין.

להלן ארבעה הצעדים לטיפול בצו מבנה מסוכן.

  1. שיקום מבנים מסוכנים – אסיפת דיירים

על פי חוק, לאחר קבלת צו מבנה מסוכן יש לכם תשעים יום לתיקון הליקויים שפורטו בצו, אחרת אתם מסתכנים בתביעות משפטיות, קנס כספי ואפילו עיקול הנכס.

מיד עם קבלת הצו, עליכם לקיים אסיפת דיירים כדי לדון בליקויים ולהתחיל באיסוף הכספים ובאיתור אנשי המקצוע לפרויקט שיפוץ בניין .

במידה ואתם נתקלים בדייר שמסרב לשאת בעלויות, האחריות על השלמת הכספים מוטלת על יתר הדיירים, אם על ידי הפעלת לחץ על הדייר הסרבן באמצעות הגשת תביעה אזרחית, לדוגמא, או על ידי כיסוי העלויות הנוספות בעצמכם.

 

  1. שיקום מבנים מסוכנים – איתור בעלי מקצוע

צו מבנה מסוכן כולל כתב כמויות או מפרט שמתאר את הליקויים שדורשים טיפול ויש לעבור עליו בעזרתו של מהנדס בניין בעל רישיון בתוקף, שייצג אתכם לאורך כל התהליך מול הרשויות.

במידה ובחרתם לשכור את המהנדס בעצמכם, וודאו שהוא מקובל על הרשויות כמייצג של הבניין, או לחילופין, אפשר לשכור את חברת אורגד המתמחה בביצוע שיקום מבנים שיפוץ בניינים אשר תדאג למהנדס מוסמך מטעמה שייצג אתכם מול הרשויות.

קבלן הביצוע שאתם שוכרים חייב להיות בעל סיווג קבלני של ג-1 ומעלה כדי לקבל אישור לבצע את עבודות השיקום.

 

 

  1. שיקום מבנים מסוכנים – סיום עבודות השיקום

עם סיום עבודות השיקום, מהנדס הבניין מטעם אורגד שיפוץ בניינים חותם על התוכניות ומצהיר בכך שכל הליקויים שמופיעים בצו תוקנו על פי הדרישות.

את התוכניות המאושרות יגיש מהנדס הבניין לעירייה יחד עם כל הניירות הנוספים הדרושים.

חלק מהניירת הדרושה היא אישורו וחתימתו של מהנדס העירייה שמבצע בדיקה של התיקונים שבוצעו כדי לראות שאכן כל התנאים המפורטים בצו מולאו כנדרש.

  1. שיקום מבנים מסוכנים – ביטול הצו

הסרת הצו נעשית לאחר שמהנדס העירייה בדק את התיקונים שבוצעו, מצא שהם אכן בוצעו כנדרש ואישר שהבניין אינו מסוכן יותר.

במידה ואתם נתקלים בקשיים בקבלת האישור על ביטול הצו, ניתן לפנות לקבלת סיוע משפטי.

אנחנו בחברת אורגד שיפוץ בנינים נשמח ללוות אתכם לאורך כל התהליך, עד לביטול מלא של הצו, כולל מתן כל השירותים והשגת כל האישורים הדרושים, אז אל תהססו להתקשר אלינו כבר היום ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

שיקום מבנים

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

כמה עולה לפנות גג אסבסט

  שליחה על פי חוק האסבסט למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה אשר כרוכה באסבסט מחייב היתר מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההיתר המדובר

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

כמה עולה לפנות גג אסבסט

  שליחה על פי חוק האסבסט למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה אשר כרוכה באסבסט מחייב היתר מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההיתר המדובר

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו