תפריט

053-9445043

צביעת בניינים

אם תעמדו לרגע מול הבניין שלכם, תביטו בו מבחוץ ותנסו לחשוב איך אפשר לצבוע את מעטפת החוץ שלו, תוכלו להיחשף לאתגר הגדול ביותר בכל פרויקט צביעת בניינים. לאתגר הזה קוראים עבודה בגובה ומשמעותו היא שבכדי לצבוע את הקירות החיצוניים של הבניין, עליכם לבנות פלטפורמה רחבה שתאפשר לכם להגיע לכל פינה על פני המעטפת החיצונית, החל מקומת הקרקע ועד הקומה האחרונה. לפלטפורמה הזאת קוראים פיגום ולא הרבה חברות מוסמכות לבצע פרויקטים באמצעות פיגומים, שבהם משולבת גם עבודה בגובה רב. אורגד מבנים לא רק מוסמכת לבצע צביעת בניינים, אלא גם מתמחה בכך, ובשורות הבאות יספרו לכם מומחי החברה על הפרויקט של צביעת קירות החוץ של בניינים משותפים.

חמישה שלבים מרכזיים בפרויקט צביעת בניינים

פרויקט צביעת בניין הוא פרויקט שניתן לחלק אותו לחמישה שלבים מרכזיים כדלהלן:

  • תכנון – שלב התכנון כולל בחינה של מעטפת המבנה, זיהוי פגמים, סדקים וליקויים אחרים, גיבוש תכנית בנייה שמפרטת את כל השינויים הצפויים בעקבות עבודת הצביעה וכן קבלת היתרי בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה ממוקם הבניין.
  • בניית פיגום – השלב השני בפרויקט הוא שלב בניית הפיגום. לצורך הגעה לכל חלקי המעטפת ניתן להקים פיגום זקפים הנפרש לכל רוחבו וגובהו של הבניין, או לעשות שימוש בפיגום נייד ממוכן אותו מעגנים לגג המבנה. ההחלטה על סוג הפיגום היא החלטה מקצועית שמתקבלת על ידי מנהל העבודה בשיתוף בונה פיגומים מורשה.
  • הכנת פני המעטפת – לאחר בניית הפיגום יש להכין את מעטפת המבנה לקראת הצביעה. בשלב זה מבוצע ניקוי יסודי של המעטפת באמצעות שטיפת לחץ. שטיפה זו מיועדת להסיר לכלוך, קילופי טיח וקילופי צבע. לאחר מכן מבוצעים תיקוני בטון לרבות שיקום בטון וברזל, סתימת סדקים, תיקוני טיח וכדומה.
  • צביעת המבנה – רק עכשיו מגיע השלב של צביעת המבנה, ושלב זה מתחיל במריחת שכבת פריימר שמיועד לקשר בין פני שטח הקיר ובין שכבות הצבע שיימרחו בהמשך. לאחר מכן מבוצעת צביעה יסודית של מעטפת המבנה בכל שטח המעטפת.
  • גמר – בשלב הגמר מבוצעות משימות גמר כדוגמת צביעת מעקות בטיחות של מרפסות, צביעת סורגים, החלפת מסתורי כביסה, איטום חלונות, צביעה וסידור של צנרת חוץ וכדומה.

במסגרת חמשת השלבים הללו ניתן לשלב אלמנטים נוספים שמיועדים ליצור שינוי במראה הבניין, כמו למשל הוספת חיפוי חוץ לפי דוגמת עיצוב שנקבעה מראש ושעבורה גם נתקבל היתר בנייה.

מי מבצע פרויקטים של צביעת בניינים?

כפי שניתן ללמוד מתהליך הצביעה שפירטנו לעיל, צביעת בניינים הוא פרויקט מורכב שדורש יכולות גבוהות בענף הבנייה, לרבות עבודה עם פיגומים, עבודה בגובה, עבודה עם בטון ועבודה על משטחי חוץ שחשופים לפגעי מזג האוויר על בסיס קבוע. פרויקט כזה הוא לא פרויקט לאיש שיפוצים כלליים, יהיה מוכשר ככל שיהיה. בבחירת הגורם המקצועי המתאים, חפשו קבלן רשום בפנקס הקבלנים של משרד השיכון, אשר רשום תחת סיווג של צביעת בניינים. חברת אורגד מבנים היא חברה קבלנית המתמחה בכל סוגי עבודות החוץ בבניינים משותפים, ובכלל זה שינוי חזית בניין, שיקום בטון, חיזוק מבנים וכמובן צביעת בניינים.

החברה מספקת לכם מענה מלא על כל צרכי הפרויקט, החל משלב התכנון, דרך שלבי הביצוע וכלה בשלב הגמר. הפרויקט זוכה לליווי של מהנדס בניין מוסמך ואדריכל, הפיגום נבנה ונבדק על ידי בונה פיגומים מורשה והפרויקט כולו מנוהל על ידי אנשי המקצוע של אורגד מבנים, לרבות פיקוח על מסגרת התקציב ולוחות הזמנים של הפרויקט.

שיפוץ מבנים בחיפה

שיפוץ מבנים הוא מונח כללי שתחתיו יכולים לחסות מגוון רחב של פרויקטים בהיקפים שונים ועם מטרות שונות. יחד עם זאת, המכנה המשותף

שיקום עמודי בניין

שיקום מבנה מנזקי שריפה

במבט ראשון, יכול להיראות לנו מבנה שעבר אירוע שריפה כמבנה שאין שום דרך לשקם אותו, אלא להרוס אותו ולבנות אותו מחדש. ישנם

בלוג
coilnvnh_admin

שיפוץ מבנים בחיפה

שיפוץ מבנים הוא מונח כללי שתחתיו יכולים לחסות מגוון רחב של פרויקטים בהיקפים שונים ועם מטרות שונות. יחד עם זאת, המכנה המשותף לכולם הוא רמת

קרא עוד »
קבלני שיפוץ מבנים
בלוג
coilnvnh_admin

שיקום וחיזוק אבנים

בעידן בו מבנים נבנים באמצעות בטון ובלוקים, היכן משמשות אותנו האבנים ובאילו מקרים עשוי להידרש מהלך של שיקום וחיזוק אבנים. ייתכן שאתם נתקלתם בצורך הזה

קרא עוד »

איטום חיצוני לבניין

איטום הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל מבנה, אך גם אחד הנסתרים שבהם. אם תעיפו עכשיו מבט מסביבכם, תוכלו בוודאי לזהות כמה נקודות בהם מיושם

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו