שיפוץ בית משותף מחיר

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

בכל הנוגע לתהליך שיפוץ בית משותף, מחיר השיפוצים עלול להיות יקר עבור רבים, אבל בטווח הקרוב והרחוק: הוא הופך למשתלם במיוחד וכזה שמניב רווחים ותשואות מההשקעה. אז מה צריך לדעת על היתרונות של שיפוץ בית משותף וכיצד אפשר לקבל מימון לפעולה? כל הפרטים והטיפים בהמשך!

שיפוץ בית משותף: מחיר ודרכים למימון

אם שיפוץ בית משותף או שיקום מבנים מעניין אתכם, חשוב שתדעו כי אתם בכיוון הנכון, שכן שיפוצים מסוג זה מסייעים להעלות את ערך הנכס, הם מובילים לבניין בו גרה אוכלוסייה איכותית וחשוב מכל: הבניין הופך לאיכותי יותר וכזה שיש בו איכות חיים גבוהה לאחר השיפוץ.

כיום ישנם שלל מבנים משותפים שדורשים שיפוצים "מסיביים" או "קלים", כאשר התהליך נועד לחזק את המבנה, להקנות לו מראה חדיש יותר, להפוך אותו לפרקטי ונכון יותר גם מבחינה הנדסית, כמו גם מבחינה אסתטית.

כמה עולים שיפוצים של בניין משותף?

בכל הנוגע לעלויות שיפוץ בית משותף, מחיר ומימון:  חשוב לדעת כי העלויות משתנות מן הסתם בהתאם לסוג השיפוץ, לאביזרים שיש להחליף, כמו גם להחלפת מערכות גדולות במבנה, כדוגמת: מערכות מים, חשמל, דוודים וביובים, בעוד שיש לפנות לאנשי המקצוע המומחים בשיפוצים כדי לדעת מה סדר גודל השיפוץ.

שיפוץ לובי

חיזוק שיש

חשוב להבין כי ישנן מבנים שיזדקקו לשיפוצים קוסמטיים בלבד כמו: צביעת קירות, תיקון מרצפות ומדרגות, שיפוץ הלובי ועוד, בעוד שישנם מבנים שזקוקים לתיקונים ושיפוצים מסיביים יותר, כגון: החלפת רצפות, חיזוק עמודי בניין, סתימת סדקים, החלפת מערכות אינסטלציה והחלפת תשתיות, איטום גגות וכדומה.

לכן חשוב באמצעות אנשי מקצוע, חברות יזמות וקבלני שיפוצים, להבין מהם הצרכים של המבנה שלכם.

עלות שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף לא רק מקנה  מראה אסתטי לבניין אלא גם מעלה את ערך הבניין עצמו. באמצעות שיפוץ בניין ניתן לדרוש על הדירה שלכם מחיר גבוה יותר עקב השיפוץ שעבר. פרויקט שיפוץ בניין חיצוני מוסיף רבות לאיכות החיים שלכם, אתם מקבלים בניין חזק יותר ואסתטי אשר מתוחזק היטב. אך חשוב לברר בטרם השיפוץ את עלות שיפוץ בניין משותף בטרם תחליטו על קבלן שיפוצים.

אילו גורמים משפיעים על מחיר שיפוץ הבניין?

הגורמים שמשפיעים על שיפוץ הבניין החיצוני הוא קבלן השיפוצים שאיתו תעבדו, ניסיון הקבלן , רמת המקצועיות של הקבלן, התמחות החברה. כל אחד מגורמים הללו משפיעים בסופו של דבר על עלוות מחיר שיפוץ הבניין המשותף. ככל שלחברה יהיה רזומה עשיר, ניסיון עשיר כך המחיר של השיפוץ יהיה גבוה אך ברמת גמר גבוהה. עם חברה מקצועית וותיקה תהיו בטוחים שאתם בידיים טובות והשיפוץ יחזיק לכם שנים רבות, לכן לא כדאי להתפשר שבוחרים חברה שתבצע לכם שיפוץ לבניין.

האתגר המקצועי של שיפוץ בתים משותפים

אחרי שדיברנו על האתגר הניהולי שאותו יהיה עליכם לפתור בעצמכם או בסיוע אנשי מקצוע, חשוב להתייחס גם לליבת הפרויקט, קרי לאתגר המקצועי. שיפוץ בניין משותף הוא מונח גג שיכול לגלם בתוכו מגוון רחב של משימות בהיקפים שונים, אבל בכל מקרה מדובר בפרויקט שבו חייב להיות מעורב גורם מקצועי המתמחה בעבודה עם בתים משותפים, גורם מקצועי שיודע להרים פיגומים ולבצע עבודות בגובה, גורם מקצועי שיודע להתמודד עם האתגרים של עבודה על שטח פנים גדול ונרחב וכן הלאה.

במסגרת התחום הנרחב של שיפוץ בתים משותפים אפשר למצוא פרויקטים מאוד מצומצמים המתמקדים בשיפוץ חדר המדרגות, שיפוץ הלובי ורחבת הכניסה, שיפוץ גינה או צבע פנים. יחד עם זאת, פרויקטים בתחום זה יכולים להיות גם מאוד נרחבים עד כדי צביעת מעטפת חיצוני, החלפת חיפוי חיצוני, הוספת מרפסות וחדרים לכל דירה, הוספת חניות פרטיות, שיפוץ הדירות הפרטיות בתוך הבניין וכן הלאה. להיקף הפרויקט ישנה משמעות רבה בשלב של בחירת איש המקצוע שיבצע אותו, ועל אף שבפרויקטים ממוקדים ומצומצמים מאוד אפשר לבחור שיפוצניק עם ידי זהב, אם כי גם במקרה זה יהיה זה נכון יותר להתעכב על בחירת איש המקצוע, כאשר מדובר בפרויקט רחב ידיים, אין שום אפשרות אחרת מלבד שכירת קבלן מקצועי המתמחה בעבודה עם בניינים משותפים, הן במרחב המשותף והן במרחב הפרטי של כל דירה ודירה בבניין.

איזה שיפוץ אתם רוצים?

החלטתם לבצע שיפוץ בניין משותף, רגע לפני תחילת השיפוץ עצמו ובחירת הקבלן חשוב לברר על עלות שיפוץ בניין משותף. מאחר שישנם לא מעט סוגי שיפוצים עלות שיפוץ בניין משותף הוא בהתאם לכך. סוגי השיפוצים השכיחים ביותר הם: שיפוץ חיצוני לבניין, אשר כולל את חיזוק עמודי הבניין ותיקוני ליקויים שונים במבנה, וכן שיפוץ מקיף יותר אשר אינו כולל שינויים חיצוניים. בדר"כ עלות שיפוץ בניין משותף לשיפוץ חיצוני יעלה יותר זול מאשר עלות שיפוץ בניין משותף שיפוץ מקיף. לפני שאתם מזמינים את קבלן השיפוצים שיבצע לכם שיפוץ חשוב שתהיו סגורים על סוג השיפוץ שאתם רוצים לעשות. רוב הבניינים הישנים זקוקים לשיפוץ חיצוני אך ישנם בניינים שיש להם ליקויים רבים יותר והם חייבים שיפוץ יסודי יותר לבניין מאשר חיצוני.

מהו עלות שיפוץ בניין משותף?

עלות שיפוץ בניין משותף הוא בהתאם לסוג השיפוץ אשר אתם מבצעים בבניין שלכם. שיפוץ נקודתי פשוט לבניין יכול לנוע פחות מ 10,000 ₪ לבעל דירה בבניין משותף.אך אם מדובר על שיפוץ מקיף יותר ויסודי יכול לנוע עד 80,000 ₪. שיפוץ זה כולל לא רק שינויים קוסמטיים חיצוניים אלא הרבה מעבר, כמו חדר מדרגות, תיקון דלת אינטרקום, ליקויים שונים אשר נמצאו בתוך הבניין עצמו ועוד. כמו כן, יש לקחת בחשבון ששיפוץ במרכז העיר יקר יותר מאשר שיפוץ מחוץ למרכז העיר כמו בדרום או בצפון. עוד גורמים שמשפיעים על עלות השיפוץ הם דרכי הגישה לבניין, נגישות המקום, אספקת חומרי בניין, הסעת פועלים בין אם זה עמידה בפקקים אשר מייקרת את המחיר ועוד.

אילו שיפוצים עושים לרוב?

השיפוצים השכיחים ביותר בישראל הם שיפוצים חיצוניים, אשר בהם נדרש לחזק ולחדש את עמודי הבניין. רוב עמודי הבניין הם עמודים ישנים עם סדקים בהם שיש לחזק ולעבות אותם מהיסוד. מעבר לכך הבניינים הישנים אף זקוקים לצבע כללי לבניין אשר דהה עם השנים, חיפוי שיש חדש, חיזוק אריחי שיש ועוד. באמצעות שיפוץ בניין  משותף ניתן לבצע שיפוץ זה ולקבל ליווי מלא לאורך כל תהליך שיפוץ הבניין החל מקבלת החלטה על תקציב השיפוץ, תהליכי השיפוץ השונים ועד סיום השיפוץ. וזאת לצד ליווי מטעם אדריכל החברה לאורך כל התהליך.

.כיצד מממנים שיפוץ מבנים משותפים?

על מנת לממן שיפוצים מסוג זה, יש בראשית לכנס אסיפת דיירים ולהבין מי מעוניין בשיפוץ, מהו התקציב לכך ומהם סדרי העדיפויות שלכם בכל הנוגע לאלמנטים שיש לשפץ ולחזק במבנה שיפוץ מבנים.

כעת לאחר שהבנתם ובדקתם את התקציב ובמידה ואתם "לחוצים בכסף", חשוב לנסות לבדוק את אופציות המימון הנוספות שיש לכם למען ביצוע הפעולה.

אז מהן האופציות?

שיפוצים בשיטת התשלומים

כדי להפוך את התשלום אודות השיפוץ לאפשרי, רבים מהדיירים בוחרים בקבלנים או חברות מקצועיות המקנות שיפוץ לפי התקדמות העבודה, משמע: תשלומים בשלבים על פי העבודות שבוצעו במבנה. בכך אפשר גם לעמוד בתשלום לקבלן וגם לוודא כי כלל העבודות יבוצעו כהלכה.

הלוואה מגופים מסחריים

נסו לסקור הלוואות מהבנקים ומחברות חוץ בנקאיות ובדקו איזו הלוואה לשיפוצים אטרקטיבית ביותר עבורכם.

קבלת משכנתא

כיום ישנה משכנתא לשיפוץ דירות בה אפשר קבל מהבנק הלוואת לשיפוץ הנכס, תוך תשלום של 35 אחוזים מערך הנכס אותם משלמים יורשי הדירות.

מימון ממשלתי

חשוב לדעת כי עיריות ומועצות אזוריות מאפשרות הלוואה של עד 35 אלף שקלים למימון שיפוצים של מבנים ישנים, ללא ריביות וללא הצמדה.

שיפוץ בית משותף היא פעולה שחשוב לבצע גם כדי לחיות חיים איכותיים ונעימים ביותר במבנה, כמו גם כדי להעלות את ערך הנכס והדירות שנמצאות בו. אבל מהם הדגשים שיש לשים אליהם לב בעת הפעולה? כל מה שצריך לדעת על שיפוץ מבנה משותף בהמשך!

שיפוץ בית משותף – הדגשים שיש לשים אליהם לב!

מבנים משותפים יכולים להבנות במגוון דרכים, בין אם מדובר בבניין רב קומות, בנייני בוטיק, יחידות דיור, כמו גם שישנם מבנים דו משפחתיים שלמרות היותם כאלה שמקנים בית פרטי, הם עדיין מבנים משותפים שנועדו לשתי משפחות או אפילו יותר.

כיום יותר מ 70 שנים לאחר הקמת המדינה, ישנם מבנים שנראה כי "נס ליחם", שנחשבים לא יציבים, ישנים, כעורים למראה, או אפילו כאלה שמטים לנפול! לכן חשוב לדעת יותר על הדרך לשפץ, לחזק ולהפוך כל מבנה לאלגנטי כמו גם כזה שיש לו נראות עכשווית ונעימה.

כיצד מתחילים בשיפוצים?

שיפוצי בתים משותפים נעשים בדרך כלל על ידי בעלי המבנה, הדיירים, אך בעיקר באמצעות תכניות מתאר כמו תמ"א38, פינוי בינוי, התחדשות עירונית ועוד. לכן במידה ואתם רוצים לבצע את הפעולה: תוכלו לנסות לפנות לרשויות המקומיות על מנת לקבל מימון לשיפוץ ולביצוע תכנית מתאר מותאמת אישית.

תכניות מתאר כמו תמ"א38, פינוי בינוי ועוד, הן כאלה שמתבצעות על ידי יזם או חברת בנייה שבאמצעות חידוש המבנה, שדרוג הדירות כמו גם הוספת חניות ודירות נוספות לבניין: משדרגות את הנכס, הופכות אותו לחזק יותר כמו גם אטרקטיבי יותר למגורים – מה שמעלה את ערך הדירות ומושך אוכלוסייה צעירה ואיכותית למקום.

חשוב לדעת כי על מנת להתחיל בשיפוצים במידה ואתם יוזמים זאת בצורה עצמאית, יש לקבל את הסכמת כל הדיירים לשיפוץ, להבין מי מהם רוצה לבצע שדרוג ושיפוצים למבנה, מהו התקציב העומד לרשותכם, כמו גם שכיום אפשר לממן שיפוץ בית משותף באמצעות מימון שיפוץ על ידי חברות קבלניות, הלוואה מחברות חוץ בנקאיות, הלוואה מבנקים או מכל קרן העומדת לרשותכם.

שיפוץ בית משותף – הפעולות הדרושות

לפני שמתחילים לתכנן ולבנות, יש להיעזר בחברת קבלן מקצועית וזאת על מנת שמהנדס וקונסטרקטור יגיעו למקום, יאמדו את הדרך בה ניתן לבצע שיפוצים וחיזוקים למבנה, ישרטטו תכניות ויעבירו אליכם הצעת מחיר מפורטת אודות העלויות.

עם המסמכים וכלל המידע חשוב לגשת אל העירייה או המעוצה המקומית וזאת על מנת לקבל אישורי בנייה מתאימים כדי לבצע את השיפוץ כחוק.

כיום עיריות של ערים באזור המרכז מאפשרות לדיירי מבנים ישנים קבלת הלוואות למימון שיפוצים, ללא ריביות, תוך קבלת תנאים מעולים בזמן המימון.

לסיכום, שיפוץ מבנה משותף כולל את כל עבודות החיזוק, השיפוצים, החידוש והעיצוב הנדרשות על מנת להפוך את המבנה לנעים ואסתטי.

בכך יכולים רבים מהדיירים להחזיר את ההשקעה במהירות, תוך שבאמצעות שיפוץ בית משותף ניתן לחיות בסביבה נעימה יותר, לצאת בבוקר ממבנה נקי, נעים ומעוצב ולחזור בערב אל בניין משותף שכיף ונעים לחיות בו.

שיפוץ בניין משותף הוא שיפוץ חיצוני לרוב. שיפוץ זה מעלה את ערך הבניין עצמו בכמה אלפי שקלים. באמצעות שיפוץ בניין משותף ניתן לדרוש מחיר גבוה על הדירה ולקבל דירה חדשנית ומעוצבת להפליא שמתאימה לתקופה בו אנו חיים. אך בטרם השיפוץ עצמו חשוב לברר את עלות שיפוץ בניין משותף על מנת לדעת אם אנו עומדים בתקציב עצמו.

מי אחראי על עלות שיפוץ בניין משותף?

מי שאחראי על עלות שיפוץ בניין משותף הוא ועד הבית של הבניין עצמו. ועד הבית הוא זה שנפגש עם חברות לשיפוץ בניין משותף, שואל את כל השאלות שהוא צריך עליהם מענה, מקבל הצעות מחיר ובסופו של דבר סוגר את המחיר של עלות שיפוץ בניין משותף. לכן חשוב שוועד הבית שלכם ייקח כמה שיותר הצעות מחיר בטרם יחליט על חברת שיפוץ בניין איתה הוא רוצה לעבוד.

למה חשוב כמה שיותר הצעות מחיר?

אם אתם לפני שיפוץ יסודי או חיצוני לבניין שלכם, חשוב שתיקחו כמה שיותר הצעות מחיר בטרם תסגרו עם חברת שיפוץ בניין משותף. באמצעות השוואה של כמה הצעות מחיר והשירותים שהם כוללים במהלך השיפוץ תוכלו לקבל תמונה על כל חברה וחברה ואיזה חברה מתאימה לצרכים האישיים שלכם. מעבר לכך, באמצעות השוואות בין החברות השונות תוכלו והמחירים עצמם, תוכלו להגיע להחלטה הנכונה ביותר אם איזה חברה כדאי לכם לעבוד ואיזה חברה מתאימה לצרכים האישיים שלכם.

אילו גורמים משפיעים על עלות שיפוץ הבניין המשותף?

ישנם לא מעט גורמים אשר משפיעים על עלות שיפוץ בניין משותף. גורמים אלה כוללים את סוג השיפוץ עצמו האם הוא חיצוני או פנימי או יסודי המשלב את שניהם? האם רמת המקצועיות של הקבלן היא גבוהה וכוללת ניסיון רב? מה ההתמחות של החברה עצמה? מהו הניסיון של הקבלן עצמו? האם יש לו ממליצים? ככל שהחברה שנבחר תהיה בעלת שם וניסיון מקצועי ועשיר בתחום שיפוצי הבניין המשותף כך יהיה יותר קל לבחור אותה בתור חברת שיפוץ. מעבר לכך, חברה בעלת ניסיון בתחום השיפוצים תהיה עם רמת גימור גבוהה בבניינים שהיא משפץ, וניתן להיות רגועים ובטוחים ששיפוץ זה יחזיק מעמד שנים רבות.

כמה עולה שיפוץ בניין משותף?

עלות בניי משותף נע בין 10,000-80,000 ₪ תלוי בסוג השיפוץ שאתם מבצעים בבניין עצמו. שיפוץ נקודתי פשוט לבניין יכול לעלות לכם החל מ-10,000 ₪ לבעל דירה בבניין משותף. אך אם מדובר על שיפוץ מקיף ויסודי יותר הוא עלול לעלות עד 80,000 ₪ לבעל דירה. שיפוצים חיצוניים לבניין שהם לרוב הנפוצים ביותר, כוללים שיפוץ חיצוני של חדר המדרגות, תיקון דלת האינטרקום, תיקון ליקויים בתוך הבניין עצמו, חיזוק עמודי הבניין הרופפים, צביעה ועוד. המחירים בין מרכזי העיר לפריפריות שונים מאוד, שיפוץ במרכז העיר יעלה לכם יקר יותר מאשר שיפוץ בפריפריות בדרום.

לסיכום, בכל הנוגע לפעולת שיפוץ בית משותף, מחיר הוא דבר שיש לשים איליו לב, אך יש לשים את הדגש על כך ששיפוץ המבנה יוביל בסופו של דבר להעלאת הנכס ואף מכירת הדירה או המבנה בעלות גבוהה במיוחד! לכן שיפוץ כזה תמיד כדאי.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30