שיקום מבנה מנזקי שריפה

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

במבט ראשון, יכול להיראות לנו מבנה שעבר אירוע שריפה כמבנה שאין שום דרך לשקם אותו, אלא להרוס אותו ולבנות אותו מחדש. ישנם אכן מקרים קשים שזה באמת יכול להיראות סיפור חסר סיכוי, אבל כבר עכשיו אפשר לומר שמעטים הם המקרים בהם נדרש שיקום נרחב ויסודי שנוגע גם בשלד המבנה בכדי לשקם דירה לאחר שריפה. בפועל, שיקום מבנה מנזקי שריפה היא פרוצדורה ידועה, שעל אף הפעולות הרבות והמורכבות שיש לבצע במסגרתה, היא בהחלט אפשרית. על כל הנושא של שיקום מבנים שחוו שריפה, מספרים בשורות הבאות המומחים של אורגד מבנים.

הקירות שחורים, לא העתיד

המראה הקלאסי של מבנה לאחר שריפה הוא מראה הפיח השחור שמכסה כל פינה טובה. בבית שעבר שריפה אפשר לראות בעיקר צבע שחור. שחור של פחמי הרהיטים השרופים, שחור של הפיח שמכסה את הקירות והתקרה ושחור של האפר שמכסה את כל רצפת המבנה. במבט ראשון זה נראה כמו מקרה חסר תקווה וחסר תקנה, אלא שבפועל מדובר בהחלט במצב בר תיקון לו רק מפקידים אותו בידיים המקצועיות המתאימות. בסופו של דבר, צריך לזכור שמה שאנחנו רואים היא הקליפה החיצונית של קירות הפנים של המבנה, ועל אף שעבורנו קירות הפנים האלה הם מהותה של הדירה כולה, בפועל מדובר בחלק קטן מאוד ושולי מאוד מהמבנה כולו.

שיקום מבנה מנזקי שריפה

אז איך משקמים מבנה לאחר שריפה?

שיקום מבנה מנזקי שריפה הוא תהליך שמבוסס על חישוף מלא של קירות שלד המבנה. בתהליך זה אנו מסירים ומסלקים למעשה את כל הקליפה החיצונית של קירות הפנים וזה אומר הסרה של הטיח, תשתיות החשמל, המים והתקשורת, כמובן פסולת הרהיטים השרופים, חיפויי פנים וכדומה. לאחר הסרת הקליפה החיצונית הזאת, אנחנו אמורים לראות את קירות הבטון של שלד המבנה ואלו אמורים להיות אפורים לחלוטין כאילו מעולם לא נגעה בהם אש. זהו למעשה המצב שבתהליך הבנייה של המבנה נקרא סיום שלב השלד. כך נראה המבנה לאחר סיום בניית השלד ולפני עבודות הגמר של יישום טיח, צבע, הרכבת תשתיות, חיפויי פנים, ריצוף, קרמיקה, כלים סניטריים וכדומה. זהו למעשה התהליך שמבוצע במסגרת פרויקט שיקום מבנה מנזקי שריפה. המדובר אמנם בתהליך לא פשוט ולבטח לא שטחי, אבל תהליך שבהחלט ניתן להשלים אותו ולהחזיר את הדירה לקדמותה.

שיקום מעטפת חיצונית של מבנים לאחר שריפה

פרויקט שיקום מבנה מנזקי שריפה עשוי לכלול גם פעולות שיקום למעטפת החיצונית של המבנה, החל מהחלפת חלונות ודלתות חוץ, דרך חידוש מבנים ואיטום, טיח, צבע וחיפוי חוץ ולעיתים גם חיזוק מבנה ישן של קונסטרוקציות רגישות ובראשן מרפסות שמש. במקרה והדירה ממוקמת בקומה גבוהה, הליך שיקום חיצוני זה יכול להיות מורכב מאוד ולדרוש שימוש בסוג מסוים של פיגום על מנת לאפשר עבודה על מעטפת החוץ של המבנה. בין שמדובר בשיקום חלל הפנים בלבד ובין שמדובר על מהלך מקיף שכולל את חלל הפנים ומעטפת החוץ, שיקום מבנה מנזקי שריפה הוא פרויקט שמחייב יכולות גבוהות, ידע מקצועי רב וליווי של אנשי מקצוע מוסמכים לרבות מהנדס בניין, אדריכל, בונה פיגומים מורשה, קבלני משנה בעלי התמחות בשלבי השיקום השונים ועוד. חברת אורגד מבנים היא בדיוק החברה שאוחזת בכל היכולות הנדרשות להזנקה וניהול של פרויקט כזה, החל משלבי הבדיקה ההנדסית של הדירה לאחר השריפה, דרך גיבוש תכנית בנייה שתכלול את כל מרכיבי הפרויקט וכלה בניהול הפרויקט בשלבי הביצוע שלו, לרבות ניהול תקציב וניהול לוחות זמנים שנקבעו והוגדרו מראש.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30