חידוש בניינים עם קבוצת אורגד  

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

חידוש בנייניםחידוש בניינים הוא פרויקט שכל מי שגר בבניין ישן היה מעונין שהבניין שלו יעבור. לאורך השנים נבנו בערים רבות בישראל בניינים משותפים וקצב הבנייה תפס תאוצה, ניתן היה לראות עוד ועוד שכונות שבנו בהן בניינים לגובה ופחות צמודי קרקע,  בניינים אלו במרוצת השנים הגיעו למצב שמצריך טיפול, העמודים והבטון עליהם נשענו הבניינים לא חזקים כמו פעם, יסודות המבנה זקוקים לעיבוי ובאופן אסתטי הבניינים הוזנחו וצרכים לעבור מתיחת פנים.

חידוש בניינים הינה פעולה חיונית לשמירת מצבו של מבנה ומעניקה לו יתרונות רבים ובראשם איכות חיים ועליית הערך של הדירות בבניין.

תהליך חידוש הבניין איך זה נעשה? 

תהליך חידוש בניין הוא תהליך שכולל כמה שלבים שלרוב לא פשוט ועלול להיות ארוך, הוא מצריך הסכמה של הדיירים לגבי שיפוץ הבניין, בירוקרטיות ותכנון נכון לגבי אופן השיפוץ.  ישנם שאלות רבות שצריך לשאול כמו מה ניתן לשפץ בבניין? כמה זה יעלה? מה הם האישורים הרלוונטיים שצריך להוציא עבור השיפוץ ועוד. יש שני מצבים עיקריים בהם נהוג לבצע חידוש בניינים. המצב הראשון הוא כאשר לא בוצעו תהליכי תחזוקה בשנים האחרונות וכי המבנה אינו כתמול שלשום. הגורמים יכולים להיות אסתטטיים, או חמור מכך בטיחותיים. המצב השני שבו יש לבצע תהליך של חידוש בניינים הוא כאשר המבנה מוגדר כמבנה מסוכן ואז אין כל זמן להתמהמה ויש לבצע את התהליך כמה שיותר מהר.

מדוע מומלץ לבצע חידוש בניינים עם קבוצת אורגד?

קבוצת אורגד היא בין החברות המובילות בישראל בביצוע חידוש בניינים. אנו מספקים לקהל הלקוחות שלנו שירות מקצועי, אדיב ויעיל לאורך כל התהליך. למעשה מעשר שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים מאחורינו בתחום שיפוץ, שיקום וחידוש מבנים. אנו מספקים 7 שנות אחריות על התהליך ומתחייבים לשימוש בחומרי העבודה האיכותיים והטובים ביותר. בנוסף, אנו מלווים את הלקוחות שלנו באופן צמוד ואישי לאורך כל התהליך ומתחייבים לעמידה בלוחות זמנים שנקבעים מראש. תוכלו להנות מליווי אדריכלי, עזרה בקבלת מימון חיצוני ללא תשלום ריבית והצמדה ועוד מגוון של שירותים בלעדיים.

שלבים עיקריים בחידוש בניינים

הסכמת הדיירים על חידוש הבניין

חידוש בניינים עם קבוצת אורגד  

 

בשלב ראשון דיירי הבניין נפגשים וצריכים לעלות את ההצעות השונות ולנסות ולהגיע להסכמה לגבי השיפוץ, פעמים רבות השלב הזה לא פשוט, חילוקי דעות רבים בין דיירי הבניין הוא דבר שכיח וכל אחד מנסה לשמור על האינטרסים שלו. התקציב של בעלי הדירות יהיו שונים, גודל הדירות לא אותו דבר ומטרות השיפוץ של כל אחד הן שונות לכן לא תמיד יהיה קל לגשר על כל הדעות.  על מנת להגיע  להסכמה בשלב זה ולהתקדם לשלב הבא נקבע יש צורך בהסכמה של 66 אחוז מהדיירים על כך שמתחילים תהליך של חידוש הבניין. חשוב לציין כי במידה ומדובר במבנה שהוגדר בתור מבנה מסוכן, אין כל צורך בהסכמה של הדיירים, משום שההחלטה נעשית על ידי העירייה או הרשות המקומית וקשורה לליקויים בטיחותיים שיש בבניין שחייבים לטפל בהם בצורה יסודית.

פגישה עם אנשי מקצוע בתחום

לאחר שהדיירים עברו על הדברים המרכזיים והתקבלה ההחלטה על השיפוץ של הבניין יפנה הוועד לקבלן או לאדריכל כדי להמשיך בתהליך, לשלב זה חשוב להגיע מוכנים, לכן להזמין מהנדס בניין שמתמחה בחידוש בניינים ולקבל ממנו חוות דעת מקצועית ומפורטת על מצבו של הבניין ומה צריך לחדש ברמה ההנדסית יהיה רעיון טוב ומקדם. לאחר מכן כדאי להזמין אדריכל שיספק לכם מידע על מה כדי לשפר בבניין  מהבחינות השונות כמו איכות חיים, אסתטיקה, נגישות ועוד. כשיש בידי דיירי הבנין את המידע הרצוי ואת סדר גודל העלויות, קל יותר עבורם להחליט את היקף השיפוץ שירצו ואת הזמן המוערך לשיפוץ. ככל שתהיה השקעה רבה יותר בתהליך בחירת בעלי המקצוע, כך הפרויקט יתנהל בצורה מקצועית יותר והתוצאה תהיה איכותית וטובה יותר.

תהליך הוצאת היתר בנייה עבור חידוש בניינים

דיירי הבניין אשרמעוניינים לבצע שיפוץ בבניין ראשית  צריכים לברר האם בכלל השיפוץ הוא בר ביצוע, את המידע יוכלו לקבל במחלקה ההנדסית של הרשות המקומית  ובמידה שכן, האם הם מחויבים להוציא היתר בנייה,  ע"פ חוק במקרים של שינויים חיצוניים בבניין  אשר פוגעים  בשלד הקיים יחויבו בהיתר בנייה וישנם גם שינויים פנימיים שדורשים היתר. כדי לקבל את היתר הבניה, דיירי הבניין יגישו בקשה לוועדה המקומית  אשר תכלול את התוכנית האדריכלית שכוללת תשריט ובמידה ויקבלו חתימות של מהנדס ושל הרשות המקומית  יחד עם חתימות של בעלי הזכויות על הנכס תהיה אפשרות להתחיל ולשפץ.  לעיתים  הוועדות המקומיות מבקשות אישורים נוספים מגורמים רלוונטיים כמו חברת חשמל, פיקוד העורף וכו'.

אילו פעולות שיפוץ עיקריות נבצע בחידוש בניינים ישנים ? 

ישנם כמה פעולות הכרחיות שאותן חשוב לבחור כאשר הולכים על פרויקט חידוש הבניין, הם למעשה מתחלקים לחידוש חיצוני וחידוש פנימי.

כאשר מתמקדים בחידוש החלק החיצוני של הבניין ישנם דברים רבים שאפשר לבצע כמו למשל:

חיזוק עמודים שכולל חשיפה של הברזל מריחת חומרים למניעה ויציקה מחדש של בטון סביב העמודים כדי שיהיו עמידים וחזקים יותר. בעיקרון, ככל שהזמן עובר, העמודים שמכילים את ברזלי הזיון נשחקים עוברים תהליכי קורוזיה, נחלשים מכל מיני סיבות וגורמים סביבתיים, לכן חשוב מאוד לבצע את תהליך החיזוק.
תיקוני סדקים וצביעה מחדש בבניינים משותפים פעמים רבות נוצרים סדקים בבטון ורטיבויות בקירות הבניין ובשל כך גם הצבע מתחיל להתקלף, גורמים אלו מצריכים שיפור באיטום של הבניין וחיפוי מחדש לבניין ולאחר מכן צביעה לקירות החיצוניים.
הוספת מרפסות וממ"דים בבניינים ישנים רבים ולא כמו שקורה כיום, לא נבנו מרפסות לכן חידוש בניינים לעיתים קרובות מתמקד בהוספת מרפסות לבניין, הוספה של מרפסות מחייבת אישורים של הוועדות המקומיות. במקרים מסוימים, הוועדה לא מאשרת את ההוספה וזה קורה בדר"כ כאשר ישנם רק 66 אחוז של דיירים המסכימים לשיפוץ, על פי החוק זה מספיק כדי לבקש את האישורים אך הוועדה המקומית יכולה לא לאשר את הבקשה בשל שינוים חלקיים בחזית הבניין, במצב כזה ישנם מרפסות רק לחלק מהדירות לכן צריך למצוא פתרונות לבעיה, אחד מן הפתרונות הוא להכין את התשתיות בכל הבניין ויציקת מרפסות תתבצע רק אצל אלו שהסכימו לפרויקט. המקרה נכון גם לגבי הוספת ממ"דים לדירות הבניין ושינוי בחלקו החיצוני של הבניין.
חידוש מסתורי הכביסה, צנרת המזגנים והמרזבים לעיתים קרובות השיפוצים כוללים  התקנת מסתורי כביסה חדשים,  והסתרת המזגנים מחזית הבניין, חידושים אלו אינם ברמת היסודות  אך דיירי הבניין ירוויחו בניין אסתטי יותר ובנוסף גם יעלה את ערך הדירות.

חידוש החלק הפנימי של הבניין

חידוש החלק הפנימי של הבניין

 

בחלק הפנימי של הבניין ישנם אפשרויות בלתי נגמרות לשיפוץ

  • הוספת מעלית-  הוספת מעלית לבניין קיים הינו פרויקט מורכב, אך משתלם. הקבלן משיפוץ מסוג זה יהיה צריך לבנות פיר למעלית, הנחת תשתיות חשמל ולאחר מכן חברת המעליות תתקין  מעלית  בתוך הקונסטרוקציה.
  • החלפת ריצוף או בניית חיפוי לקירות
  • שיפוץ חדרי האשפה  וחדרי הגז בבנין
  • שיפוץ הלובי של הבניין, האינטרקום וארונות החשמל
  • חידוש התאורה  ושקעי החשמל

מהן העלויות השיפור עבור הדיירים? 

חידוש בניינים הוא לא דבר זול ודורש השקעה עבור הדיירים בבניין אך ההשקעה ככל הנראה תעלה את ערך הדירה שבבעלותם. כמו שהבנו, ישנם שלל אפשרויות לחידוש הבניין לכן המחירים מאוד משתנים, העלויות יכולות להיות בסדר גודל של 20 אלף ₪ עד 40 אלף ₪ בשיפוץ בסיסי ויכולה גם להגיע ל200 אלף ₪ כאשר מבצעים שיפוץ כולל ומוסיפים גם מרפסות, ממ"דים ומעלית. העלויות משתנות בין מבנה למבנה, בין קבוצת דיירים כזו או אחרת ותלויות במגוון משתנים כמו סוג השיפוץ – כללי או ספציפי, חיצוני ו/או פנימי, בחירת החומרים, בחירת התהליכים אותם השיפוץ יכלול, בחירת הקבלן או החברה המבצעת ועוד. איך שלא יהיה, חשוב לבחור חברה מבצעת שזו ההתמחות שלה ולהקפיד על תכנון נכון על פי תקציב שנקבע מראש. יש לקבוע לוחות זמנים לכל שלב, הגדרת תשלום לחברה המבצעת לפי שלבים של הפרויקט ובירור מעמיק לגבי אחריות על כל שלב.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על חידוש בניינים? קבוצת אורגד מבנים היא בין החברות המובילות לביצוע התהליך בצורה מקצועית, יעילה ויסודית ללא פשרות. כל שנותר לכם לעשות למעשה הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונשמח לחזור אליכם במהרה עם מענה על כל השאלות. צוות של מקצוענים ילווה אתכם מרגע קבלת ההחלטה ועד לסיום התהליך.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30