תפריט

שיפוץ בניינים ישנים אורגד מבנים

קיימים לא מעט בניינים בישראל אשר זקוקים לשיפוץ בשל היותם ישנים מאוד. עם הזמן, נזקי מזג האוויר עושים את שלהם מה שגורם להתקלפות של הטיח והצבע, התרופפות של האבנים, סדקים במדרגות, שלא לדבר על בעיות רטיבות וליקויי אינסטלציה שיכולים לגרום לנזק בלתי הפיך בטווח הארוך. שיפוץ בניין ישן תורם לנו בשני היבטים.  מצד אחד בהיבט האסתטי, מה שגם ישביח את הבניין ויעלה את ערך הנכסים בו ומצד שני יאפשר בו מעבר ומגורים בטיחותיים.

שיפוץ בניינים ישנים עם החברה המובילה בישראל

למעשה, לאחר שיפוץ ערך הבניין שלכם יעלה בטווח שלל בין 8-19 אחוזים. בנוסף, שיפוץ בניין ישן מסייע לשפר את איכות האיטום והבידוד של הדירות.

שיפוץ בניין ישן – איך זה עובד?

ובכן, אם שמתם לב שהבניין שלכם מוזנח, שיש בו כל מיני תקלות כמו נזילות מים חוזרות או בעיות במערכת החשמל, אם מדובר בבעיות אסתטיקה כמו למשל קילופים של הטיח או חתיכות של קירות או אריחים שנופלים, יכול מאוד להיות שהגיע הזמן לשפץ. מה שאתם צריכים לעשות בשלב הראשון הוא קודם כל לפנות לנציגות של וועד הבית או לחברה שמייצגת את הבניין ולהעלות הצעה. בשלב הבא, רק אחרי ש-66% מהדיירים יסכימו לפרויקט שיפוץ בניין, תוכלו להתקדם עם התהליך ולבחון מה בדיוק השיפוץ שלכם כולל. האם מדובר בשיפוץ מסיבי של כל הקומות, החלפת המדרגות, שיפוץ של הלובי, ארון החשמל, חדר האשפה וכדומה, או אולי רק שיפו. נקודתי קטן הכולל תיקוני צבע וטיח פנימיים וחיצוניים. לאחר שהתקבלה החלטה לגבי מה בדיוק צריך לשפץ, זה הזמן לעבור לבחור קבלן שיפוצים המתמחה בשיפוץ בניינים ישנים.

הצעת מחיר מכמה קבלנים

אם הגעתם לשלב הכולל השוואה בין כמה קבלנים המתמחים בביצוע שיפוץ בניינים משותפים אתם בדרך הנכונה לשיפוץ. כעת, עליכם לבחור כמה קבלני שיפוצים רשומים ולבקש לבחון פרויקטים קודמים אותם ביצעו בפועל. זה הזמן לפתוח עיניים ולשים לב לרמת הגימור, לשימוש בחומרי הגלם ואפילו לשאול את הדיירים לגבי תהליך השיפוץ עצמו. לאחר מכן תקבלו כמה הצעות מחיר הכוללות פירוט מדויק וספציפי עבור כל עבודה ותהליך שיש לבצע בבניין שלכם.

בדקו איך החברות רוצות שתעבירו את התשלום, מה גובה המקדמה ושימו לב שנהוג שלא לשלם את כל הסכום מראש. שימו לב שלא משנה מה קורה, אתם חייבים לקבל אחריות וערבויות על השיפוץ עצמו. כל מרכיבי השיפוץ חייבים להיות כתובים מראש, כולל זמן ביצוע של כל עבודה וחתומים על שני הצדדים.

שיפוץ בניינים ישנים רק עם אורגד שיפוץ מבנים

בדקו מראש עם אילו חומרי גלם החברה אותה בחרתם עושה שימוש, כמה אנשי מקצוע פועלים במתחם השיפוץ כדי שתהיו שקטים שכל הפינות מכוסות.

 אם החלטתם לשפץ מבנה מכל סוג, פרטי, מסחרי או ציבורי: חשוב שתדעו כיצד אפשר להתארגן ולהתכונן לשיפוץ בצורה הנכונה והיעילה מכל. שיפוץ מבנים כפי שרבים יודעים, יכול להעלות את ערך הנכס עד מאד כמו גם את האיכות החיים ולכן הוא כה פופולארי. אבל כיצד מתארגנים לתהליך כזה? הכל בהמשך.

שיפוץ מבנים – איך מתארגנים לכך?

זהו, היום הגדול הגיע וזהו הרגע שאתם מבנים שחסכתם מספיק כסף כדי לשפץ דירה, בית פרטי, מבנה מסחרי או כל חלל שדרוש שיפוץ. שיפוץ מבנה יכול להועיל גם לאיכות החיים של האנשים שנמצאים בו, כמו גם שבאמצעות הפעולה ניתן לתחזק את המבנה ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר עבור רוכשים פוטנציאלים.

אבל לפני שמבצעים שיפוץ מבנים, מה צריך לקחת בחשבון ולמה צריך להתכונן?

קבלת אישורים ועדכון השכנים – חשוב לדעת כי לפני שאתם מתחילים את תהליך הבנייה והשיפוצים, יש לקבל את כלל אישורי הבנייה הדרושים לתהליך. אישורי בנייה ניתן לקבל רק לאחר שיש לכם תכנית הנדסית חתומה על ידי מהנדס, בעוד שהעירייה או המועצה האזורית במקום שבו אתם מתגוררים: מאשרת את התכנית והשיפוצים בכתב.

בנוסף, ישנם מקרים של שיפוץ בניינים משותפים שתצרכו לקבל הסכמה של לפחות 70 אחוזים מדיירי הבניין לצורך השיפוץ, לכן יש לקבל את כלל האישורים להתחלת הבנייה וזאת כדי לא לעבור על החוק.

אם אתם מתגוררים בבניין משותף, כנסו ישיבה של הדיירים ונסו להבין כיצד תוכלו לתרום באמצעות השיפוץ גם לבניין ולנראות שלו. בררו לפני תחילת השיפוץ את משך זמן השיפוצים ובחרו בקבלן שיפוצים שעובד בשעות נוחות ויכול לסיים ביעילות ובמהירות את התהליך.

שיפוץ ושיקום מבנים משותפים חובה  קבלן רשום

מעבר לדירה אחרת – לאחר שהבנתם כמה זמן יערך השיפוץ, חשוב שתבינו האם אתם צריכים להעדר ממקום המגורים הקבוע בזמן התהליך. כיום ישנם שיפוצים מסיביים שכוללים החלפות מערכות חשמל ומים, הצבת תשתיות חדשות, הרמת מרצפות והחלפתן, שבירת קירות ועוד, כאשר שיפוץ מסיבי מחייב מגורים זמניים במקום אחר שיפוץ בניין .

לעומת זאת, שיפוצים קלים הנחשבים "קוסמטיים" ונוגעים לצביעה מחודשת של הקירות, החלפת דלתות, הקמת קירות גבס ועוד, לא יחייבו יציאה מן הבית ולכן יש להבין מהו סוג השיפוץ ולהתאים מגורים זמניים בהתאם לסוג השיפוץ.

חוזה עם קבלן שיפוצים וחלוקת עבודה

– שימו לב כיצד מתבצעת העבודה על ידי קבלן השיפוצים. וודאו כי הוא מבצע חלוקה עבודה באופן נכון ומושכל והיו מעורבים בתכוניות של המשפץ.

חשוב בנוסף "לסגור" את התשלום ואת שיטת התשלומים באמצעות חוזה מסודר שתחתמו עם הקבלן המבצע, תוך שבמקרים של תקציב גדול: יש להיעזר בעורך דין המומחה בתחום הנדל"ן, כדי לחתום על חוזה הוגן.

לסיכום, תהליך שיפוצים חייב להתרחש עם מקסימום בקרה, תוך בחירת חברה מבצעת מעולה. 'קבוצת עידן' נמנית בין חברות הבניה המובילות בענף השיפוצים והבנייה והיא תבצע עבורכם שיפוץ מבנים בצורה יעילה ומותאמת אישית.

שיפוץ מבנים

מעונינים לשמוע עוד על שיפוץ בניינים ישנים? רוצים לקבל הצעת מחיר מסודרת ולזכות לביקור שלנו ללא התחייבות?.

מלאו את הפרטים שלכם אצלנו באתר ותוך זמן קצר נחזור אליכם עם כל הפרטים.

שיפוץ בניינים ישנים

More to explorer

קבלן שיקום מבנים אורגד מבנים

קבלן שיקום מבנים תחום הבנייה הוא תחום מורכב שכולל בתוכו לא מעט תתי תחומים. שיקום מבנים הוא אחד מבין אותם תתי תחומים.