שיפוץ בניין מגורים

שיפוץ בניין מגורים – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

 

שיפוץ בניין מגורים כרוך אומנם ב"כאב ראש" לא קטן. אבל אין ספק כי שכרו בצידו. ערך הבניין שלכם יעלה פלאים אם תשקיעו בשיפוץ ותחדשו את הבניין. איך עושים זאת נכון, כיצד אפשר להכנס לסאגת השיפוצים ולצאת ממנה בלי שן ועין. ומה מומלץ לעשות כשכל זה מסתיים.

מיהם אנשי המקצוע שיש לבחור

כדי לא לצאת ניזוקים מתהליך של שיפוץ בניין מגורים מומלץ להסתמך על מספר אנשי מקצוע שאמורים לעשות את חייכם לקלים יותר, ולהביא לכם את השקט והשלווה הנדרשים. האיש המוביל הוא הקבלן שאליו אתם נקשרים. מומלץ לבחור קבלן לא לפי רושם ראשוני, אלא לבקש ולקבל את רשימת העבודות שביצע בעבר ואת שמות נציגי הבניין. אל תתעצלו אלא צרו עמם קשר ודברו עימם על עניין השירות, איכות העבודה ועמידתו של הקבלן בלוח-הזמנים שנקבע מראש.

כמו-כן לא מומלץ לחסוך ולדאוג להעסקתו של מפקח בניין. על המפקח תוטל האחריות להכין כתב כמויות מפורט כולל מפרט טכני המתאר את אופן העבודה וסוגי החומרים, וכמובן יהיה עליו לפקח על הנעשה בעת הביצוע

מה כולל שיפוץ בניין מגורים

עכשיו משבחרתם את אנשי המקצוע שלכם, עוד בטרם תחילת ביצוע העבודות, קיימו איתם הערכת מצב של תחזוקת המבנה, ובהתאם לה דאגו להכין את תוכנית שיפוץ בניין מגורים . אם אתם מתגוררים בעיר תל-אביב, למשל, יש צורך מכוח דרישת היתר שיפוץ הנחתם עבור כל בניין על ידי מהנדס העיר, שבנייני מגורים המעוניינים לבצע שיפוץ ברכוש המשותף, מחויבים לביצוע עבודה ספציפית לפי מפרט מדוייק. בערים אחרות הדרישות משתנות בהתאם.

עוד כמה טיפים חשובים

מומלץ להגדיר את התחייבות הקבלן לפני שיפוץ בניין מגורים לגבי העסקתם של פועלים מקצועיים, צוות עבודה קבוע ורציף, לוחות זמנים, ציות להנחיות מפקח והגדרת גובה הקנסות במקרה של איחורים, ולעגן את הכל בחוזה עבודה מפורט דף הבית.

כמו כן בדקו שהקבלן מבוטח בכל פוליסות הביטוח הנדרשות, בטרם החתימה על החוזה. ובסיום השיפוץ דאגו לקבל ערבות טיב בנקאית לתקופה של שנה לפחות, סך הערבות המקובל הינו 5% מעלות השיפוץ.

 

כמובן שגם לאחר שיפוץ עלולות להופיע תקלות למיניהם,

מכל מיני סיבות או גורמים. על כן, כדאי להתמיד ולהיות בקשר עם הקבלן או החברה שדאגו וביצעו את שיפוץ בניין מגורים, כך שיהיה מי שיוכל לדאוג שהתקלות מתוקנות ודברים חוזרים לסדרם במהרה.

ולבסוף מומלץ להקפיד על תחזוקה שוטפת בצורה מקצועית. חשוב לזכור כי תקלות במערכת האינסטלציה והחשמל, עלולות לגרום נזקים לרכוש הפרטי או המשותף, אם אינן מטופלות כראוי. כמו כן, תקלות באיטום הגג, עלולות להסב נזקים לדירות הגג אם לא יטופלו בהקדם. והדבר עלול להיות כרוך בהוצאות גבוהות. לכן מומלץ לפנות לחברה מתאימה.

 

 

השארת תגובה