שינוי חזית בניין

חזית הבניין שלכם נראית לכם מיושנת מדי? אולי היא מתחילה לסבול מבעיות של קילופי טיח וצבע, אריחי חיפוי שבורים, או אפילו סדקים וחורים בבטו שמצריך שיקום ותיקון בטון? בין שאתם פשוט לא אוהבים את המראה של חזית הבניין שלכם ובין שאתם רוצים לבחון את האפשרות לבצע שיפוץ שטחי של החזית ובאותה הזדמנות גם לעצב אותה בצורה יותר עדכנית ומודרנית, תוכלו לעשות זאת במסגרת פרויקט שינוי חזית בניין עליו מספרים לכם בשורות הבאות, המומחים של אורגד מבנים.

למה לבצע שינוי חזית בניין?

שינוי חזית בניין הוא מהלך שיפוץ וחידוש מבנים כמו כל מהלך שיפוץ אחר. בדיוק כפי שאתם עשויים לרצות לפתוח פתח חלון בין המטבח ובין הסלון, ובדיוק כפי שאתם עשויים לרצות להרחיב מעט את הסלון על חשבון פינת האוכל, כך אתם יכולים לחוש חוסר שלמות עם המראה של חזית הבניין שלכם ולבקש לשנות אותה. שינוי כזה נדרש בעיקר במבנים מיושנים שנראים כמו שיכונים, לרוב ללא חיפוי שיש אלא עם שכבת טיח שפריץ, אבל שינוי חזית בניין יכול להתאים לכל מקרה בו אתם מעוניינים לערוך שינויים מכל סוג ובכל היקף בחזית הבניין שלכם.

שינוי חזית בניין

מהם השינויים שתוכלו לעשות?

המגבלה הגדולה ביותר בפרויקט שינוי חזית בניין היא לא מגבלה הנדסית ולא מגבלה מקצועית בתחום הבנייה, אלא דווקא מגבלה רגולטורית. חזית בניין הוא רכיב שמהווה חלק מהנוף העירוני וככזה, נמצא בפיקוח הדוק של הרשות המקומית שבתחומה ממוקם הבניין. את הפיקוח שלה על הנוף העירוני, מתחזקת הרשות המקומית באמצעות הכלי שנקרא היתרי בנייה ולפיו כל שינוי שעושים במבנה כלשהו ואשר ניכר כלפי חוץ, חייב להתבצע בכפוף להיתר בנייה מאושר מטעם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באותה רשות. משמעות הדברים היא שגם אם יש לכם רעיונות גדולים על שינוי חזית הבניין שלכם, עליכם לדעת כבר עכשיו שלא תוכלו לבצע כל שינוי שתרצו.

רשויות מקומיות שונות מייחסות רמות שונות של חומרה בפיקוח על הנוף העירוני. ישנן רשויות מקומיות שלא תאשרנה לכם שום דבר מעבר לחידוש צבע או שינויים מינוריים שלא ישפיעו בצורה מהותית על מראה המבנה, בעוד רשויות אחרות תהיינה גמישות יותר ויעניקו לכם חופש רב יותר בעיצוב חזית הבניין. בכדי לדעת האם ומה בדיוק יאושר לכם, עליכם לבנות תחילה תכנית בנייה אדריכלית המפרטת בדיוק את כל השינויים שאתם רוצים לבצע. את התכנית עליכם להגיש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, וזו תדחה או תאשר את התכנית לאחר שתדון בה בליווי אנשי מקצוע.

שינוי חזית בניין על ידי גורם מקצועי

המגבלה הרגולטורית היא אמנם המגבלה המשמעותית ביותר שחלה עליכם, אך בפרויקט שינוי חזית בניין ישנם אתגרים משמעותיים נוספים שתצטרכו להתמודד איתם והראשון שבהם הוא ביצוע עבודה בגובה בין שמים וארץ. עבודות על מעטפת החוץ של מבנים משותפים הן עבודות מורכבות שדורשות בדרך כלל הקמה של פיגומים גדולים ולא כל איש שיפוצים כלליים יודע לעבוד איתם או לבצע עבודות בגובה.

חברת אורגד מבנים מציעה לכם מעטפת מקצועית מקצה לקצה, החל משלבי התכנון בליווי אדריכל ומהנדס בניין, דרך הטיפול בכל הנושא של היתרי הבנייה וכלה בניהול הפרויקט בשלבי הביצוע שלו, גיוס קבלני משנה, הקמת פיגום על ידי בונה פיגומים מורשה וכמובן ביצוע כל העבודות הנדרשות על מנת לשנות את חזית הבניין שלכם על פי התכנית שגובשה. אורגד מבנים מספקת גם ייעוץ מקצועי בעיצוב החזית על מנת להבטיח תוצאה מיטבית על פי טעמם והעדפותיהם של כל דיירי הבניין.

כל השלבים בדרך לשיפוץ בניין ישן

שיפוץ של בניין ישן הוא אתגר מורכב במיוחד. מצד שני, גם התועלת מהפרויקט גבוהה במיוחד – גם מבחינת איכות החיים וגם מבחינת עליית ערך הדירות.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

כל השלבים בדרך לשיפוץ בניין ישן

שיפוץ של בניין ישן הוא אתגר מורכב במיוחד. מצד שני, גם התועלת מהפרויקט גבוהה במיוחד – גם מבחינת איכות החיים וגם מבחינת עליית ערך הדירות.

שיפוץ חזית הבניין והפנים, מה צריך לדעת?

מתכננים שיפוץ חזית הבניין? מעבר לכל מיני תקנות עירוניות וחוקי עזר עירוני, שבהחלט חשוב להיות מעודכן לגביהן, כדאי גם לדעת כמה דברים לגבי עיצוב לובי

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו