חיזוק עמודי בטון

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

חיזוק עמודי בטון – כדי לאפשר לבניין לשרוד

החל מראשית ימי הבנייה היו העמודים החלקים המשמעותיים ביותר בכל בניין. זוהי אולי הסיבה העיקרית לכך שבניינים רבים לאורך ההיסטוריה לא שרדו, אך העמודים שלהם נותרו על תילם. גם היום מהווים העמודים את החלק המשמעותי של הבניין. ואכן בבניינים רבים קומת העמודים היא זו שנפגעת במיוחד. את הסממנים הראשונים נראה כמו קילופי טיח שמאוחר יותר תתבטא בפגיעה בעמודים ותגרום לסדקים. ובסופו של דבר היחלשות זו, עלולה לגרום להתמוטטות הבניין. אז איך ניתן לדאוג לכך שיהיה חיזוק עמודי בטון,  הכולל שיקום בטון כחלק מפרויקט שיקום מבנים או פרויקט שיפוץ בניין.

מתי צריך לדאוג לתיקונים

כאשר מייצרים עמודים מבטון מזוין, כפי שנבנים רוב המבנים כיום, מניחים רשת זיון מפלדה קרוב להיקף העמוד, בין אם מדובר בעמוד עגול או עמוד מלבני. בצורה זו, מונעת הפלדה ההיקפית את הימתחות צד אחד של העמוד בשל מאמצי קריסה. בנוסף תורמת הפלדה ליציבות העמוד במקרה של רעידת אדמה. תפקידו של הבטון, שהוא למעשה רובו המוחלט של משקל העמוד, הוא להעביר למטה את עומס הלחיצה הצירי עד יסודות הבניין ובכך לדאוג לפזר את העומס על פני האדמה או בתוכה דרך כלונסאות.

קורה לעיתים  שעמוד בטון מקבל כיפוף והדבר מחייב ביצוע עבודת עיבוי עמודים על ידי הוספת קוטר לצורך חיזוק עמודי בטון. בדרך כלל עבודת עיבוי העמודים כוללת גם עבודת טפסנות והוספת ברזל מסביב לעמוד וביצוע יציקות בטון להוספת הקוטר. כמו כן עמודי בטון מסוג זה, בנוסף להוספת הברזל מצריכים גם שכבה אשר תעטוף את הברזל בלפחות שמונה עד עשרה סנטימטרים, מהיקף הברזל עצמו כך שלא תהיה תזוזה של הברזל .

בחלק מהתיקונים של חיזוק עמודי בטון,

ישנה פגיעה בקונסטרוקציה עצמה ויש לבצע את החיזוק והתיקון באמצעות סיתות וחציבת הקטעים הפגומים עד לקבלת משטח חזק ויציב. בקטעים אלה, יש לבצע ריתוך מוטות חיזוק חדשים או רשת המיועדת לחיזוק כל קטעי החיזוק שאינם פגומים לצידם של אלו שנפגמו בשל חלודה. ואכן הליקוי הנפוץ ביותר בעמוד שנושא את הבניין, הוא בעיקר התנפחות הברזל כתוצאה מחדירת מים דרך הבטון, המביא לקורוזיה מואצת אשר בעקבותיה הברזל "מתנפח " וגורם לניתוקים של הבטון ולהחלשות העמוד.

מי דואג לבצע חיזוק עמודי בטון

יש לטפל נכון בעמודים הללו, באמצעות מהנדסי בניין שיפקחו על כל הליך חיזוק עמודי בטון של הבניין ושיקומם. חיזוק עמודים ועיבויים הינה פעולה בעלת היבט בטיחותי ראשון במעלה שיש לבצעה בהקפדה יתירה, תוך שמירה על כל הוראות הבטיחות המתאימות. חשוב להדגיש כי הביצוע תמיד הינו בהתאם למפרט טכני של קונסטרוקטור או מהנדס, האמור להיות נוכח בשטח במהלך הפרויקט, לבחון ולאשר שהכול אכן מתבצע באופן תקין בכל שלב משלבי העבודה השונים.

מה זה חיזוק עמודים ומתי צריך את זה? אם אתם מתגוררים במבנה ישן, חשוב שתדעו יותר על חיזוק מבנה באמצעות חברות מקצועיות.

חיזוק עמודים – מדוע צריך את זה וכיצד בוחרים קבלן למשימה?

בניית בניינים באמצעות עמודים, הייתה מאד אופיינית בישראל, החל משנות ה50 של המאה העשרים ואחת. שיטת בנייה זאת ליוותה מספר לא מועט בניינים, במגוון אזורים בארץ, מה שהוביל לשנים הנוכחיות בהן ישנם שלל בניינים המוחזקים על עמודי בטון שעם הזמן נסדקו, נחלשו והפכו ללא בטוחים בעליל!

אם אתם בעלי בניין או גרים בבניין משותף, חשוב שתדעו כי חיזוק עמודים בבנייני מגורים או בכל מבנה, הינו חשוב מאד לאבטחת הדיירים, שכן הסדקים שנוצרו במהלך השנים בבטון עלולים להגיע למצב התפוררות: מה שמהווה סכנה מהותית במגורים בבניין או בעת שהייה מחוץ למבנה.

בשל כך רבים בוחרים בחיזוק עמודים על מנת לשפץ את המבנה ולחזק את עמודי הבטון תוך בניה מקצועית, בטוחה ונכונה.

כיצד מתבצע חיזוק עמודים?

פעולת זאת עליה להתבצע כמובן על ידי אנשי מקצוע מומחים שבאמצעות קונסטרקטור ומהנדס בניין: מבצעים את התכנון הנכון למען פעולות החיזוק.

חיזוק עמודים מתבצע בדרך כלל בצמוד לתכניות, תוך הקניית מקסימום בטחון לעובדים ולדיירים בעת השיפוצים ועבודות הבנייה, בעוד שהפעולה עצמה מתרחשת באמצעות חפירה מסביב לעמודים וקיבוע מחודש של יסודות המבנה.

בזמן העבודות מתבצעים קידוחים בעמודים הקיימים ולאחר מכן הוספת מוטות ברזל חזקים ועבים מסביב לעמוד, תוך שהמוטות מעורבים בחישוקי ברזל שנודעו לייצב את העמודים ולחזק אותם.

לאחר פעולה זאת, מבצעים חיזוק נוסף באמצעות לוחות עץ, תוך חיזוקים ותמיכה אבסולוטית ומתכוננת שנועדה על מנת לחזק את העמודים ולמנוע קריסה של המבנה בכל שלב.

שימו לב כי תהליך הבנייה מלווה על ידי מהנדס בנייה וקונסטרקטור שיסייעו לצוות המבצע לבצע את התהליך בצורה הנכונה והבטוחה ביותר, עם ליווי של תכניות הנדסיות ברורות, כמו גם ביצוע חיזוק שיחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות.

חשוב לדעת כי תהליך חיזוק עמודים מלווה ביציקות בטון חדשות שמצורפות לקיימות, חיזוק ועובי עמודי התמיכה, תמיכה במבנה והקניית מראה אסתטי למבנה וזאת לאחר כמה ימים טובים בהם הקונסטרוקציה התייבשת ונמצאה תומכת ובטוחה.

כיצד מוצאים קבלן או חברת בנייה לחיזוק עמודים?

כיום לא חסרות חברות בנייה וקבלים המציעים שירות חיזוק עמודים המותאם למבנים ישנים. עם זאת בזמן שאתם בוחרים את איש המקצוע, את החברה המבצעת או כל יזם לביצוע העבודות – שימו לב כי מדובר באנשי מקצוע המומחים בשיקום מבנים, וחשוב מכל: יש למצוא את הקבלן שמומחה בחיזוק עמודים.

בנוסף בחרו חברה קבלנית שמעסיקה מהנדסים וקונסטרקטורים שיכולים ללוות את כלל התהליך. בכך תוכלו לשפץ את המבנה, לעלות את ערך הנכס וחשוב מכל: לישון בשקט במבנה בטוח וחזק.

חיזוק עמודי בטון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

אז מה היה לנו בכתבה:

אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

איך בוחרים קבלן שיפוץ בניינים?

בישראל יש עשרות אלפי קבלנים העוסקים בשיפוץ בניינים, חידוש מבנים, שיקום ואיטום שלהם. למעשה, הן לחלק החיצוני והן לחלק הפנימי של כל מבנה חשיבות רבה

סקירת שיקום מעטפת בניין

קבלן שיפוצים הוא איש מקצוע שעוסק, בין היתר, גם בתכנון, ארגון ופיתוח רעיונות שקשורים לתהליכי שיקום מעטפת בניין. הוא אחראי להגשת רעיונות יצירתיים וייחודיים לשיפוץ

שיקום בניין להגנה מפני מפגעים

כולנו רוצים לגור בבניין מתוחזק, יפה, נקי, שמור ולא פחות חשוב בטיחותי למגורים. אחת לכמה שנים כל מבנה, מהישן ביותר ועד החדש ביותר, זקוק לתחזוקה

צביעת קירות חוץ: יתרונות חשובים

אחד הפרויקטים היותר מרכיבים למי שמחזיק בבית פרטי צמוד קרקע, או לחילופין נכס נדלנ“י רב קומות או אפילו דיירים שמתגוררים בבניין הוא צביע קירות חוץ.

צביעה תעשייתית: סוגים ומאפיינים

בסביבות תעשייתיות, בהן הבלאי היומיומי של פני השטח והחשיפה לחומרים פיזיים וכימיים גדולים, בחירה נכונה של חומרי צביעה תעשייתית היא קריטית במהלך ביצוע עבודות צביעה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

קבלן שיפוץ בניינים

איך בוחרים קבלן שיפוץ בניינים?

בישראל יש עשרות אלפי קבלנים העוסקים בשיפוץ בניינים, חידוש מבנים, שיקום ואיטום שלהם. למעשה, הן לחלק החיצוני והן לחלק הפנימי של כל מבנה חשיבות רבה

חידוש בניינים

חידוש בניינים עם קבוצת אורגד  

חידוש בניינים הוא פרויקט שכל מי שגר בבניין ישן היה מעונין שהבניין שלו יעבור. לאורך השנים נבנו בערים רבות בישראל בניינים משותפים וקצב הבנייה תפס

שיקום מעטפת בניין

סקירת שיקום מעטפת בניין

קבלן שיפוצים הוא איש מקצוע שעוסק, בין היתר, גם בתכנון, ארגון ופיתוח רעיונות שקשורים לתהליכי שיקום מעטפת בניין. הוא אחראי להגשת רעיונות יצירתיים וייחודיים לשיפוץ

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו