חיזוק עמודי בטון

8+ שנות ניסיון 

ניסיון במסירת 80+ בניינים משותפים ששופצו

התחייבות למחיר הזול בארץ 

אחריות עד 7 שנים

קבלן רשום 29901

מורשה תרבות הדיור בכל הארץ 

ייעוץ חינם ללא עלות -050-3970389

חיזוק עמודי בטון – כדי לאפשר לבניין לשרוד

החל מראשית ימי הבנייה היו העמודים החלקים המשמעותיים ביותר בכל בניין. זוהי אולי הסיבה העיקרית לכך שבניינים רבים לאורך ההיסטוריה לא שרדו, אך העמודים שלהם נותרו על תילם. גם היום מהווים העמודים את החלק המשמעותי של הבניין. ואכן בבניינים רבים קומת העמודים היא זו שנפגעת במיוחד. את הסממנים הראשונים נראה כמו קילופי טיח שמאוחר יותר תתבטא בפגיעה בעמודים ותגרום לסדקים. ובסופו של דבר היחלשות זו, עלולה לגרום להתמוטטות הבניין. אז איך ניתן לדאוג לכך שיהיה חיזוק עמודי בטון,  הכולל שיקום בטון כחלק מפרויקט שיקום מבנים או פרויקט שיפוץ בניין.

מתי צריך לדאוג לתיקונים

כאשר מייצרים עמודים מבטון מזוין, כפי שנבנים רוב המבנים כיום, מניחים רשת זיון מפלדה קרוב להיקף העמוד, בין אם מדובר בעמוד עגול או עמוד מלבני. בצורה זו, מונעת הפלדה ההיקפית את הימתחות צד אחד של העמוד בשל מאמצי קריסה. בנוסף תורמת הפלדה ליציבות העמוד במקרה של רעידת אדמה. תפקידו של הבטון, שהוא למעשה רובו המוחלט של משקל העמוד, הוא להעביר למטה את עומס הלחיצה הצירי עד יסודות הבניין ובכך לדאוג לפזר את העומס על פני האדמה או בתוכה דרך כלונסאות.

קורה לעיתים  שעמוד בטון מקבל כיפוף והדבר מחייב ביצוע עבודת עיבוי עמודים על ידי הוספת קוטר לצורך חיזוק עמודי בטון. בדרך כלל עבודת עיבוי העמודים כוללת גם עבודת טפסנות והוספת ברזל מסביב לעמוד וביצוע יציקות בטון להוספת הקוטר. כמו כן עמודי בטון מסוג זה, בנוסף להוספת הברזל מצריכים גם שכבה אשר תעטוף את הברזל בלפחות שמונה עד עשרה סנטימטרים, מהיקף הברזל עצמו כך שלא תהיה תזוזה של הברזל .

בחלק מהתיקונים של חיזוק עמודי בטון,

ישנה פגיעה בקונסטרוקציה עצמה ויש לבצע את החיזוק והתיקון באמצעות סיתות וחציבת הקטעים הפגומים עד לקבלת משטח חזק ויציב. בקטעים אלה, יש לבצע ריתוך מוטות חיזוק חדשים או רשת המיועדת לחיזוק כל קטעי החיזוק שאינם פגומים לצידם של אלו שנפגמו בשל חלודה. ואכן הליקוי הנפוץ ביותר בעמוד שנושא את הבניין, הוא בעיקר התנפחות הברזל כתוצאה מחדירת מים דרך הבטון, המביא לקורוזיה מואצת אשר בעקבותיה הברזל "מתנפח " וגורם לניתוקים של הבטון ולהחלשות העמוד.

מי דואג לבצע חיזוק עמודי בטון

יש לטפל נכון בעמודים הללו, באמצעות מהנדסי בניין שיפקחו על כל הליך חיזוק עמודי בטון של הבניין ושיקומם. חיזוק עמודים ועיבויים הינה פעולה בעלת היבט בטיחותי ראשון במעלה שיש לבצעה בהקפדה יתירה, תוך שמירה על כל הוראות הבטיחות המתאימות. חשוב להדגיש כי הביצוע תמיד הינו בהתאם למפרט טכני של קונסטרוקטור או מהנדס, האמור להיות נוכח בשטח במהלך הפרויקט, לבחון ולאשר שהכול אכן מתבצע באופן תקין בכל שלב משלבי העבודה השונים.

מה זה חיזוק עמודים ומתי צריך את זה? אם אתם מתגוררים במבנה ישן, חשוב שתדעו יותר על חיזוק מבנה באמצעות חברות מקצועיות.

חיזוק עמודים – מדוע צריך את זה וכיצד בוחרים קבלן למשימה?

בניית בניינים באמצעות עמודים, הייתה מאד אופיינית בישראל, החל משנות ה50 של המאה העשרים ואחת. שיטת בנייה זאת ליוותה מספר לא מועט בניינים, במגוון אזורים בארץ, מה שהוביל לשנים הנוכחיות בהן ישנם שלל בניינים המוחזקים על עמודי בטון שעם הזמן נסדקו, נחלשו והפכו ללא בטוחים בעליל!

אם אתם בעלי בניין או גרים בבניין משותף, חשוב שתדעו כי חיזוק עמודים בבנייני מגורים או בכל מבנה, הינו חשוב מאד לאבטחת הדיירים, שכן הסדקים שנוצרו במהלך השנים בבטון עלולים להגיע למצב התפוררות: מה שמהווה סכנה מהותית במגורים בבניין או בעת שהייה מחוץ למבנה.

בשל כך רבים בוחרים בחיזוק עמודים על מנת לשפץ את המבנה ולחזק את עמודי הבטון תוך בניה מקצועית, בטוחה ונכונה.

כיצד מתבצע חיזוק עמודים?

פעולת זאת עליה להתבצע כמובן על ידי אנשי מקצוע מומחים שבאמצעות קונסטרקטור ומהנדס בניין: מבצעים את התכנון הנכון למען פעולות החיזוק.

חיזוק עמודים מתבצע בדרך כלל בצמוד לתכניות, תוך הקניית מקסימום בטחון לעובדים ולדיירים בעת השיפוצים ועבודות הבנייה, בעוד שהפעולה עצמה מתרחשת באמצעות חפירה מסביב לעמודים וקיבוע מחודש של יסודות המבנה.

בזמן העבודות מתבצעים קידוחים בעמודים הקיימים ולאחר מכן הוספת מוטות ברזל חזקים ועבים מסביב לעמוד, תוך שהמוטות מעורבים בחישוקי ברזל שנודעו לייצב את העמודים ולחזק אותם.

לאחר פעולה זאת, מבצעים חיזוק נוסף באמצעות לוחות עץ, תוך חיזוקים ותמיכה אבסולוטית ומתכוננת שנועדה על מנת לחזק את העמודים ולמנוע קריסה של המבנה בכל שלב.

שימו לב כי תהליך הבנייה מלווה על ידי מהנדס בנייה וקונסטרקטור שיסייעו לצוות המבצע לבצע את התהליך בצורה הנכונה והבטוחה ביותר, עם ליווי של תכניות הנדסיות ברורות, כמו גם ביצוע חיזוק שיחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות.

חשוב לדעת כי תהליך חיזוק עמודים מלווה ביציקות בטון חדשות שמצורפות לקיימות, חיזוק ועובי עמודי התמיכה, תמיכה במבנה והקניית מראה אסתטי למבנה וזאת לאחר כמה ימים טובים בהם הקונסטרוקציה התייבשת ונמצאה תומכת ובטוחה.

כיצד מוצאים קבלן או חברת בנייה לחיזוק עמודים?

כיום לא חסרות חברות בנייה וקבלים המציעים שירות חיזוק עמודים המותאם למבנים ישנים. עם זאת בזמן שאתם בוחרים את איש המקצוע, את החברה המבצעת או כל יזם לביצוע העבודות – שימו לב כי מדובר באנשי מקצוע המומחים בשיקום מבנים, וחשוב מכל: יש למצוא את הקבלן שמומחה בחיזוק עמודים.

בנוסף בחרו חברה קבלנית שמעסיקה מהנדסים וקונסטרקטורים שיכולים ללוות את כלל התהליך. בכך תוכלו לשפץ את המבנה, לעלות את ערך הנכס וחשוב מכל: לישון בשקט במבנה בטוח וחזק.

חיזוק עמודי בטון

שיפוצים בנתניה והשרון

אם עומד בפניכם תהליך שיפוץ כלשהו בנתניה או השרון, אתם בוודאי יודעים שעליכם לבחור קבלן שיפוצים בנתניה אשר ידע כיצד לבצע את העבודה הנדרשת לתהליך

עבודות מסגרות בשיפוץ בניין משותף

  שליחה יש המון עבודות מסגרות שמבצע המסגר, כגון – סורגים. את העבודות עושים מכל מיני סוגי מתכות, לרבות מתחום הבנייה, תוך כדי שימוש בחומרים

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שיפוצים בנתניה והשרון

אם עומד בפניכם תהליך שיפוץ כלשהו בנתניה או השרון, אתם בוודאי יודעים שעליכם לבחור קבלן שיפוצים בנתניה אשר ידע כיצד לבצע את העבודה הנדרשת לתהליך

עבודות מסגרות בשיפוץ בניין משותף

  שליחה יש המון עבודות מסגרות שמבצע המסגר, כגון – סורגים. את העבודות עושים מכל מיני סוגי מתכות, לרבות מתחום הבנייה, תוך כדי שימוש בחומרים

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו