חיזוק עמודים בניין

8+ שנות ניסיון 

ניסיון במסירת 80+ בניינים משותפים ששופצו

התחייבות למחיר הזול בארץ 

אחריות עד 7 שנים

קבלן רשום 29901

מורשה תרבות הדיור בכל הארץ 

ייעוץ חינם ללא עלות -050-3970389

כל בניין או מבנה ולו החדש ביותר עם הזמן צובר בלאי כתוצאה מנזקי מזג האוויר, הזמן וכתוצאה מלחות מוגברת. באופן כללי, רוב המבנים מושתתים על עמודי בטון שתומכים בקומות. בתוך כל עמוד בטון יש ברזלים. הברזלים הללו הם מה שמחזיק את עמוד הבטון. עם הזמן, הברזלים הללו מחלידים, ועוברים תהליך שמכונה קורוזיה. מה שקורה בעצם הוא שהברזלים מתרחבים וגורמים לבטון להתפורר. בטווח הארוך הדבר הזה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך ואפילו להוביל לקריסה של המבנה. בנוסף, מבנים אלה לא ערוכים למצב של חס וחלילה רעידת אדמה. בנוסף, הדבר פוגע בנראות של האסתטית של הבניין, פוגע באיכות החיים של הדיירים שלא לדבר על כך שהדבר יכול לגרום לכל מיני רטיבויות. במקרים כאלה, יש צורך לבצע חיזוק של העמודים בבניין.

איך מתבצע התהליך של חיזוק עמודי הבניין?

ובכן, בשלב הראשון שוטפים את כל הקירות מסביב לעמודים כדי לשמור על ניקיון ועבודה חלקה. בשלב הבא מבצעים הסרה של כל החלקים הרופפים עם מה שנקרא פטישון. אנשי מקצוע מנוסים בתחום מקישים על הבטון מסביב לכל העמודים הדורשים חיזוק, מגלים את הברזל במלוא ההיקף שלו ואחר כך מסירים את הקשקשת שיש על הברזלים והצטברה כתוצאה מתהליך הנקרא קורוזיה. חלודה. מה שקורה במצב כזה הוא שחתך העמודים נהייה דק יותר וחלש יותר וזה גם מה שיכול לגרום להתפוררות של העמודים בטווח הארוך.

חיזוק עמודים בניין

בשלב הבא מבצעים ניקוי של הברזל עם מברשת פלדה מיוחדת.

לאחר ניקוי הברזל מכינים את הברזלים ואת הבטון לקראת השלמת חתך העמוד. מתיזים חומר מיוחד מקשר שתפקידו בעצם לצפות את הברזל ולהגן עליו נגד קורוזיה. בתוך החומר נהוג להוסיף מרכיב נוסף שמעכב קורוזיה.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על חיזוק עמודים לבניין שלכם? חברת אורגד שיפוץ בניין משותף וחיזוק מבנים מתמחה בביצוע חיזוק עמודים כאשר התהליך מתבצע עם ליווי הנדסי מלא, עם דגש על עבודה באמצעות החומרים והטכנולוגיות המתקדמות ביותר ואמצעים הבטיחות הנדרשים.

בנוסף לחיזוק ושיקום עמודים אנו מבצעים את כל עבודות השיפוץ והתיקון לרבות שיפוץ כניסה, שיפוץ חדרי מדרגות, שיפוץ של חזיתות המבנה, תיקון והחלפה של מעליות, עבודות טיח וצבע ועוד. אנו עוזרים לקהל לקוחותנו לאסוף ולגבש את כל דיירי הבניין ולהפוך את הרעיון למציאות. בנוסף, כל הפרויקטים בהם אנו לוקחים חלק נמצאים תחת ליווי ופיקוח מלא של מהנדסים ואדריכלים מקצועיים. נשמח להגיע אליכם לבניין לפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות מצדכם. ניתן בקלות ליצור איתנו קשר דרך אתר האינטרנט שלנו ונציג מטעמנו יחזור אליכם תוך זמן קצר. כל סוגי העבודות מתבצעות על בסיס חומרי הגלם האיכותיים ביותר, הטכנולוגיות העמידות ביותר תוך עמידה בלוחות זמינים.

כל מה שרציתם לדעת על חיזוק עמודים

כאשר מדברים על ביצוע תהליך המכונה חיזוק עמודים הכוונה היא גם לעמודים הנמצאים בקומת העמודים במרחב הפתוח וגם לעמודים הנמצאים בכל חלקי הבניין – קורות בטון, קרניזים שעם הזמן נגרם להם תהליך של קורוזיה ולכן אחת לכמה שנים יש צורך בביצוע חיזוק עמודים.

מתי צריך לבצע חיזוק של העמודים?

ובכן, יש כמה מצבים בהם נדרש לבצע בבניין תהליך של חיזוק עמודים. למשל, כאשר הבניין מאוד ישן, או במצבים שבהם העמודים מתחילים להתפורר, או כאשר נוצר מצב של קורוזיה יש צורך בביצוע עבודה זו. בנוסף, יש לא מעט בניינים בישראל שנבנו לפני עשרות שנים ומוגדרים בשלב כזה או אחר כמבנים מסוכנים. כדי להסיר את הצו אותה נותנת העירייה או הרשות המקומית יש צורך בביצוע מגוון של פעולות ותהליכים לשיקום הבניין כאשר אחד מהם הוא חיזוק העמודים. חשוב לזכור כי הזנחה בתחוזקה של הבניין יכולה לגרום להיחלשות שלו.

אז איך מבצעים חיזוק של העמודים?

ובכן, בשלב הראשון יש צורך בביצוע שטיפה של הקירות. לאחר מכן מסירים את החלקים הרופפים עם כלי המכונה פטישון. מקישים על הבטון סביב העמוד, מגלים את הברזל במלוא היקפו ואחר כך מסירים את הקשקשת שיש על הברזלים והצטברה כתוצאה מהקורוזיה ובכך גרמה לדחיקה של הבטון. מה שקורה במצב כזה הוא שחתך העמודים נהייה דק יותר וחלש יותר.

לכן, חשוב להקפיד על חתך עמוד מושלם. לאחר מכן עושים ניקוי של הברזל עם מברשת פלדה. דגש חשוב הוא תמיד לבצע את העבודה בצמוד לקיר ולא עם סנפלינג אלא עם פיגומים ומעקות בטיחות.

לאחר ניקוי הברזל מכינים את הברזלים ואת הבטון לקראת השלמת חתך העמוד. מתיזים חומר מקשר שמצפה את הברזל ומגן עליו נגד קורוזיה. בתוך החומר נהוג להוסיף מרכיב נוסף שמעכב קורוזיה.

על מה חשוב לשים לב בתהליך של חיזוק עמודים?

התהליך מתבצע על פי לוח זמנים סופר מדויק ממש על פי ספירת דקות, תוך התחשבות בהשפעת הטמפרטורה, הלחות ומזג האויר כדי שכל החומרים התלכדו ויתנו מקשה קשיחה מאוד כדי שהשלמת העמוד תהווה חלק בלתי נפרד מהמבנה הקונסטרוקטיבי שלו. כל עמוד חושב מראש על עומסים מוגדרים וחייבים להחזיר את העמוד לכשירות. לאחר מכן משתמשים בחומר מעכב נוסף ומבצעים סוג של שדרוג לעמודים, עיטוף לברזל עצמו.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על חיזוק עמודים לבניין שלכם? חברת אורגד שיפוץ וחיזוק מבנים מתמחה בביצוע חיזוק עמודים כאשר התהליך מתבצע עם ליווי הנדסי מלא, עם דגש על עבודה באמצעות החומרים והטכנולוגיות המתקדמות ביותר ואמצעים הבטיחות הנדרשים. נשמח להגיע אליכם לבניין לפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות מצדכם. ניתן בקלות ליצור איתנו קשר דרך האתר ונציג מטעמנו יחזור אליכם תוך זמן קצר.

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

כמה עולה לפנות גג אסבסט

  שליחה על פי חוק האסבסט למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה אשר כרוכה באסבסט מחייב היתר מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההיתר המדובר

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

כמה עולה לפנות גג אסבסט

  שליחה על פי חוק האסבסט למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה אשר כרוכה באסבסט מחייב היתר מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההיתר המדובר

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו