חיזוק מבנים בתל אביב

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אם יש עיר אחת שבה נעשו יותר פרויקטים לחיזוק מבנים, הרי שזוהי תל אביב, וזאת בזכות התכנית הלאומית לחיזוק מבנים, הידועה בשמה תמ"א 38. מדוע הצליחה התכנית דווקא בתל אביב? האם כל בניין בתל אביב יכול להשתתף בתכנית? האם ניתן לחזק מבנים בעיר גם שלא דרך תמ"א 38 ובמה זה כרוך? המומחים של אורגד מבנים לחיזוק מבנים עונים לכם על כל השאלות בנושא חיזוק מבנים בתל אביב.

מדוע הצליחה תכנית תמ"א 38 בעיר תל אביב?

תכנית תמ"א 38 לחיזוק מבנים בישראל מתבססת על עקרון מאוד פשוט ועל פיו בעלי הנכסים בבניין לא משלמים דבר לצורך חיזוק המבנה. מימון הפרויקט מגיע על ידי היזם המבצע ובתמורה הוא מקבל זכויות לבניית יחידות דיור נוספות במבנה אותן הוא יכול למכור בתום תהליך הבנייה והחיזוק. בנוסף, יכולות הדירות במבנה לבצע עוד שורה של מהלכי שיפוץ והרחבה על פי היתרי הבנייה שניתנו לפרויקט, וזאת "על הדרך" כחלק מתהליך חיזוק המבנה. מבחינת היזם, אם כן, הכדאיות הכלכלית נובעת ישירות מהסכום שאותו הוא יכול להרוויח על ידי מכירת יחידות הדיור הנוספות שאותן הוא בנה בראש הבניין, שקודם לכן היה אולי בן 3 או 4 קומות, אך כעת גבה ל-6 או 7 קומות עם דירות נוספות. כדאיות זו נגזרת ישירות ממחירי הנדל"ן באזור ומאחר ותל אביב היא העיר היקרה ביותר בישראל בתחום הנדל"ן אין ספק שכל פרויקט חיזוק מבנים בתל אביב יכול להיות רווחי ליזם. בפריפריה למשל, הכדאיות הזאת פשוט ולמרבה הצער, לא קיימת.

חיזוק מבנים בתל אביב
DCIM100MEDIADJI_0301.JPG

חיזוק מבנים – אך ורק באמצעות תמ"א 38?

אחד ההישגים הגדולים של תכנית תמ"א 38 הוא העלאת המודעות של הציבור הרחב סביב הצורך לחזק מבנים מיושנים כנגד רעידות אדמה. אז היום כולם מודעים לצורך הזה, אבל לא כולם יכולים להשתתף בתכנית מכיוון שלא כולם עומדים בקריטריונים שהוגדרו בתכנית. ואולם, הצורך לחזק את המבנה שלכם ממשיך להתקיים גם אם אינכם זכאים להשתתף בתכנית. במקרים ארחים, גם מבנים שדווקא כן זכאים להשתתף בתכנית, הרי שבעלי הנכסים שלהם מעדיפים לחזק את המבנה במסגרת פרויקט פרטי של חיזוק מבנים בתל אביב ולא במסגרת תמ"א 38 שצפויה להפוך את הבניין שלהם מבניין קטן ואינטימי למפלצת רב קומתית. אז בשורה התחתונה, התשובה היא לא – ניתן וחשוב לבצע חיזוק מבנים בתל אביב, לא רק באמצעות תמ"א 38.

אז מי מבצע פרויקטים כאלה ואיך זה בדיוק נראה?

ובכן, מבחינה הנדסית ומקצועית, חיזוק מבנים בתל אביב נראה בדיוק כמו חיזוק מבנים בכל מקום אחר בארץ. במסגרת פרויקט כזה המטרה היא לחזק את שלד המבנה לסטנדרטים שיאפשרו לו לעמוד ברעידות אדמה חזקות על פי התקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידת אדמה. מטרה זו מושגת באמצעות שורה של פעולות כדוגמת חיזוק ועיבוי יסודות המבנה, הוספת עמודי וקירות תמך בקומת הקרקע, במרחב החיצוני של המבנה ובתוך הדירות על פי הצורך, ביצוע עבודות שיקום בטון וברזל במעטפת הבניין, סתימת סדקים וזיון בטון וכן הוספת מכלולי ברזל ובטון שמיועדים להגביר את התמיכה בבניין כולו. יחד עם זאת, אם כבר מבצעים פרויקט בנייה לצורך חיזוק המבנה, אז למה לא לנצל זאת בכדי כבר לשפץ את הבניין כולו? וזה בדיוק מה שרבים בוחרים לעשות עם הוספת חניות, שיפוץ הלובי וחדר המדרגות, הוספת מרפסות או ממ"דים, שיפוץ פנים של הדירות, חידוש מעטפת הבניין וכן הלאה.

חברת אורגד מבנים מתמחה בביצוע פרויקטים בהיקף גדול, ובכלל זה חיזוק מבנים בתל אביב. החברה היא בעלת ניסיון רב בפרויקטים במבנים משותפים ורבי קומות, מבצעת עבודות חוץ על מעטפת הבניין, שיקום בטון, שיקום שלד מבנה וכמובן חיזוק מבנים. אורגד מבנים מספקת את כל מעטפת השירות הנדרשת לבעלי הנכסים בבניין, לרבות גיבוש הדיירים לקראת הפרויקט והשגת הסכמה רוחבית לפרויקט, ליווי מהנדס ואדריכל, גיבוי תכנית אדריכלית לחיזוק ושיפוץ המבנה, השגת היתרי בנייה, גיוס קבלני משנה, גיוס ציוד נדרש כמו פיגומים, מנופים ועוד וכן ניהול הפרויקט בשלבי הביצוע שלו לרבות ניהול תקציב ולוחות זמנים. אתם רק צריכים להחליט שאתם מעוניינים לצאת לדרך עם פרויקט חיזוק מבנים בתל אביב, ואורגד מבנים תעשה את כל השאר.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30