שיקום קירות

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

שיקום קירות הוא פרויקט שמיועד לשקם קירות, בדרך כלל קירות חוץ, הן מבחינה אסתטית, הן מבחינה פונקציונלית והן מבחינה בטיחותית. מה זה אומר שיקום קירות בטון מכל שלושת הבחינות הללו? מהן הפעולות המבוצעות במסגרת פרויקט שיקום כזה? מתי נדרש פרויקט כזה? מי מבצע אותו? מומחי הבנייה של אורגד מבנים עונים לכם בשורות הבאות, על כל השאלות שמטרידות אתכם בנושא שיקום קירות.

שיקום קירות

שיקום קירות משלוש בחינות מרכזיות

כאמור, שיקום קירות הוא מהלך שמבוצע בעיקר בקירות חוץ של מעטפת הבניין, וזאת לאור העובדה שקירות אלה הם הראשונים להראות סימני שחיקה במבנים מיושנים. אלו הם הקירות שמספקים הגנה לדיירי הבניין, שעוצרים את הרוחות, שסופגים את הגשמים ושנושאים במשקלו של הבניין ולכן בהם נצפה לראות את סממני השחיקה לפני כל אזור אחר בבניין. מהלך של שיקום קירות בטון הוא מהלך שמיועד להחזיר את הקירות הללו לימיהם הראשונים, להחזיר להם את המראה האסתטי שלהם ולהחזיר להם את החוזק המבני שלהם והבחירה לצאת למהלך כזה יכולה לנבוע משלוש סיבות:

אסתטיקה קירות המבנה שלכם כבר אינם נראים כמו תמול שלשום. הצבע דהוי, יש קילופי טיח, יש חורים וסדקים בבטון ואפילו ניתן לראות ברזל חלוד מבצבץ דרך חורי הבטון. במקרה כזה, אם אין כל סכנה בטיחותית או נזילות שנובעות ממצב הקירות, הרי שניתן לבצע מהלך של שיקום בטון על מנת להחזיר לקיר את המראה האסתטי שלו.
פונקציונליות כל הסממנים שפירטנו לעיל יכולים לעיתים להוביל לנזקים שמצביעים על אובדן הפונקציונליות של קירות הבטון כקירות מגן לבניין. נזקים אלה יכולים לבוא לידי ביטוי כסימני רטיבות על קירות הבתים, נזילות מים דרך החלונות, חדירת מים לקומת הקרקע דרך מרצפות הרצפה וכן הלאה. במקרים אלה, מעבר לשיקולים האסתטיים, מבוצע המהלך של שיקום קירות על מנת להחזיר את הפונקציונליות המלאה של קירות החוץ וביתר שאת, את רמת האיטום של המבנה.
בטיחות כל הסממנים שפירטנו לעיל יכולים להצטרף לסדקי עומק בתוך מעבה הבטון, למרצפות שמתנדנדות בתוך הדירות, לאריחי חיפוי חוץ של הבניין שמתחילים לצנוח מטה ואפילו לאובדן יציבות של היסודות. במקרה כזה, מדובר בסיכונים בטיחותיים שבאים לידי ביטוי, בין היתר, דרך הבטון של קירות החוץ ופרויקט שיקום בטון במקרה זה יצטרך להתבצע בצורה יותר יסודית ומקיפה, תחת פיקוח צמוד של מהנדס בניין ולעיתים לאחר שכבר הוצא צו מבנה מסוכן למבנה.
שיקום קירות

אז מה עושים במסגרת פרויקט שיקום קירות בטון?

סדר הפעולות ומכלול הפעולות המבוצעות במסגרת שיקום בטון על ידי אורגד מבנים, יכולים להשתנות מאוד מפרויקט לפרויקט אבל באופן כללי, פרויקט כזה יכלול מהלך של הקמת פיגום לצורך הגעה לכל אזורי הקיר הדורשים תיקון, ביצוע הכנה של הקיר (שטיפת לחץ של לכלוך וקילופי טיח וצבע), טיפול אנטי קורוזובי בברזל חלוד, סתימת סדקים וסתימת חורים עם בטון טרי ועל פי הצורך שילוב זיון נוסף באמצעות מוטות ברזל. בהמשך לכך ניתן להמשיך ולבצע טיח חוץ וכמובן צביעת חוץ של הקיר ושל חזית הבניין כולה, הכל בהתאם להעדפות הלקוח ולהוראות מהנדס הבניין.

שיקום בטון על ידי אורגד מבנים יכול להתבצע גם ביסודות המבנה ובמקרה זה מדובר במהלך מורכב יותר, שדורש בדיקה יסודית של היסודות ובהתאם לכך חיזוק ועיבוי של היסודות ועל פי הצורך גם הוספת עמודי תמך על מנת להחזיר לבניין את חוזקו המבני. מהלכים אלה מבוצעים בדרך כלל בפרויקטים שהוזנקו מסיבות בטיחותיות.

מי מבצע שיקום בטון?

כפי שניתן להבין, שיקום בטון הוא פרויקט מורכב מאוד שמשלב בתוכו גם אלמנטים של עבודה בגובה וגם עבודה עם בטון מזוין. לא כל קבלן שיפוצים יודע לבצע שיקום מקצועי של בטון. חברת אורגד מבנים מספקת לכם מעטפת שירות שלמה במסגרתה אתם מקבלים ייעוץ ופיקוח של מהנדס בניין מוסמך, בניית תכנית שיקום על ידי אדריכל ומהנדס בניין, קבלת היתרי בנייה על פי הצורך וכמובן ניהול הפרויקט על ידי המומחים של אורגד מבנים על מנת להבטיח שניתן יהיה להשלים את הפרויקט בתוך מסגרת התקציב שהוקצה לו ובתוך לוחות הזמנים שהוגדרו. כל תוספת של רכיבי עבודה שתרצו להוסיף, לרבות צביעה לאחר שיקום, אורגד מבנים מבצעת יכולה לעשות זאת עבורכם.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30