שיפוץ בניין רוב נדרש

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

מעוניינים לבצע שיפוץ בבניין שלכם ? מחפשים מדריך מקצועי ? אנחנו פה בדיוק בשביל זה

קבלת החלטה על שיפוץ בניין הרוב הנדרש

הצורך לבצע שיפוצים בבניין מגורים, מתעורר אחת לכמה שנים. זאת, בעקבות התיישנות המבנה המלווה בתופעות שונות, כגון התקלפות הבטון מעל עמודי התמיכה בבניין, בעיות חשמל וביוב שהפכו למטרד, ועוד כיוצא באלה בעיות, שרובן ככולן נובעות מתהליך טבעי של התיישנות. על פי חוק, יש לקבל עבור שיפוץ בניין משותף רוב נדרש באסיפת דיירים, ולבצע את השיפוצים בהקדם האפשרי. מה בין שיפוץ הבניין לבין שיפורים בו? מהו הרוב הנדרש על פי החוק לשיפוצים בבניין? מהן הדרכים לכפות את ביצוע ההחלטה על דיירים סרבנים? בשורות הבאות נעסוק בסוגיות אלה, המטרידות או העשויות להטריד בשלב כל שהוא כל קבוצת דיירים בבניין משותף.

שיפוץ בניין או שיפור – ההבדלים ביניהם והרוב הנדרש

אחד הדברים החשובים שהחוק בישראל עושה הבחנה לגביו, הוא ההבדל בין שיפוצים בבניין והחזרה שלו למצבו הקודם, לבין ביצוע שיפורים בבניין כמו הרחבת לובי כניסה שינוי החיפוי לחיפוי חדש וכו, הן במטרה לשפר את איכות החיים והן במטרה להעלות את ערכם של הנכסים בבניין. בהתאם לכך, החוק מבדיל בין הצורך להשיג עבור שיפוץ בניין רוב נדרש לבין הרוב בנדרש לנושא שיפורים. בחלק הראשון, כאשר מדובר בשיפוצים, ובעיקר טיפול בבעיות שעלולות לסכן את ביטחונם ושלומם של הדיירים, הרוב הנדרש הוא רוב מינימאלי, כלומר 51 אחוזים מהדיירים. כאשר מדובר בסכומים קטנים, ובאשר ברור שהטיפול הוא למטרות תחזוקה בלבד, בית המשפט עשוי לחייב דיירים סרבנים לשלם, כמעט בכל מקרה.

מנגד, אם מדובר בהחלטה לשפר את הבניין – להוסיף מעלית, להוסיף חניון תת קרקעי (שזה החלום של דיירים רבים בערים במרכז הארץ) או כל פעולה שתכליתה שיפור ולא החזרת המצב בבניין לקדמותו – במקרים כאלה יש קושי לכפות את ההוצאה, גם אם קיים דייר אחד סרבן. האמור לעיל איננו כולל ביצוע תמ"א 38, שזה עניין נפרד.קבלן שיקום מבנים

שיפוץ בניין רוב נדרש ודיירים סרבנים

כאמור, יש להשיג עבור שיפוץ בניין רוב נדרש מינימאלי. זאת, בעיקר אם אי ביצוע השיפוצים עלול לגרום לנזק מתמשך או יותר מכך – עלול להפוך את הבניין למסוכן למגורים בתוך זמן קצר או באופן מיידי. במקרים כאלה, ניתן לכפות את ההוצאה בקלות על דיירים סרבנים. הפסיקות של בתי המשפט בעניין זה דומות במהותן, ואין בהן סטייה משמעותית בכל האמור למחויבות של כל בעל נכס לשמירה על הנכס שלו, ולהשתתפות בשמירה על הנכסים והשטחים הציבוריים בבניין. את התשלום עבור השיפוצים ניתן לכפות באמצעים המקובלים, כולל פנייה להוצאה לפועל, אם הדבר ממש נדרש. עם זאת, הנטייה במצבים כאלה היא לנסות להגיע להסכמה, שתמנע יצירת יחסים עכורים בין הדיירים, שמכורח הנסיבות חייבים להמשיך לגור ביחד.

אם יש לכם עניין לשפץ את הבית, ואם הושג עבור רוב נדרש, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נבצע את הערכת המחיר ואת עבודות השיפוצים על הצד הטוב ביותר ובמהירות הרבה ביותר.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30