חיזוק אריחי שיש

חיזוק אריחי שיש בבניין משותף

 

אומרים שאין להסתכל בקנקן אלא במה שיש בו. כשזה מגיע לחזותם החיצונית של בניינים רבים הדבר נכון שבעתיים. נדמה כי מעטים הפנימו שחזותו של הבניין או הבית שהם גרים בו חשובה לא פחות מעיצובו הפנימי. דאגה לחזות הבניין ואי הזנחתו חשובה הן כדי להעלות את ערכו, אך לא פחות מכך על מנת  למנוע הזנחה פושעת היכולה לפגוע בחייהם של אחרים. בעשרים השנים האחרונות ויותר נבנו לא מעט בניינים שאריחי שיש מעטרים את המעטפת החיצונית שלהם. חשוב לדאוג לכך שיתבצע חיזוק אריחי שיש אלו כדי למנוע סכנות עתידיות.

זהירות סכנת מוות

רוב הבניינים הגבוהים, החדשים שנבנו בשנים האחרונות נעטפו בחיפוי מאריחי שיש, זה יפה ומוסיף תחושת יוקרה לבניין. אולם הבעיה העיקרית היא שלאחר תקופה, לא כל כך ארוכה, אריחים אלו נוטים לפול, ואז הם עלולים לגרום נזק או אפילו להעמיד בסכנת חיים את כל אותם עוברי אורח ליד הבניין, ככל שהארחים נופלים מגובה רב יותר הדבר עלול לסכן חיי אדם באופן חד יותר.

חייבים לציין כי לא בכל המקרים מדובר בבלאי, וכי בחלקם מדובר בהדבקה ראשונית לא מקצועית, מה שמחייב לטפל בעניין באופן מיידי ולפנות לחברה המספקת מענה מקצועי, של חיזוק אריחי שיש כחלק מההתמחות שלה.

דרכים לביצוע חיזוק אריחי שיש

ישנן מספר דרכים כדי לדאוג שאכן יתבצע חיזוק אריחי שיש בטרם יתנתקו אלו ממקומם. שיטה אחת היא לעגן האריחים באמצעות אביזרים מנירוסטה. אפשרות אחרת היא חיבור האריחים לדופן המבנה על ידי טיט. או הדבקת האריחים באמצעות דבק מיוחד המתאים לזה. אולם השיטה המועדפת היא של חיזוק מכני מתאים מבוצע לרוב על ידי קידוח והתקנת ברגי נירוסטה אל חלד המתאימים לתקן שיקום מבנים.

כמובן שבעת ביצוע חיזוק אריחי השיש חשוב לוודא כי העיגון מבוצע על ידי ברגי נירוסטה תקניים וכי הקבלן המבצע את העבודה הינו קבלן רשום ברשם הקבלנים, וכי הוא מנוסה בביצוע עבודות חיפוי שיש וחיזוק אריחי שיש מתנתקים. שימו לב שעבודה מול קבלן לא מקצועי ולא מנוסה מסכנת את הפרויקט ועלולה להסתיים במצבים של קיפוח נפש.

אילו סוגי אריחים ישנם ואיזה מענה אפשר לתת לחיזוקם

במקרה של שיש חברון מלוטש יש צורך בחיזוק אריחים. שיש חברון מקומי טלטיש מחייב חיזוק שיש, וכך גם שיש חברון מוטבע. בעבור שיש מקומי חברוני מטופצי יש צורך בחיזוק אריחים. בשיש טרוונטין איטלקי מדובר גם כן בחיזוק שיש, ואילו שיש טורקי מכל סוגיו, ושיש סיני מחייבים חיזוק אריחים בבניין.

חיזוק אריחי שיש – עבודה בגובה 

חיזוק שיש מחייב עבודה בגובה ולכן ישנה משמעות אדירה לשאלה באיזה קבלן אתם בוחרים שיבצע את העבודה, מאחר ולא כל קבלן וצוות העובדים שלו מוכשר לעבוד בגובה.

חיזוק אריחי שיש

השארת תגובה