איטום חיצוני לבניין

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

איטום הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל מבנה, אך גם אחד הנסתרים שבהם. אם תעיפו עכשיו מבט מסביבכם, תוכלו בוודאי לזהות כמה נקודות בהם מיושם חומר איטום כמו למשל סביב החלונות, סביב שיש המטבח, בקצה הכיור בחדר האמבטיה או בחיבור ארונות המטבח עם הרצפה, אבל איטום כזה נמצא כמעט בכל פינה בבניין, אפילו על כל פני השטח של קירות החוץ שלכם. למעשה, כל רכיב המשמש לבניית המבנה חייב לכלול בתוכו אלמנט מסוים של איטום והסיבה לכך מובנת – חייב להיות איטום מלא מפני חדירת מים למבנה ולא פחות מכך, לתוך חומרי הבנייה עצמם לרבות אבני החיפוי וקירות הבטון. אז מתי נדרש איטום חיצוני לבניין ומה כולל פרויקט כזה? על כך מסבירים לכם המומחים של אורגד מבנים, המתמחה בעבודות בנייה ושיפוץ למבנים משותפים ובפרט במרחבי החוץ של המבנה.

איך יודעים שהבניין זקוק לעבודות איטום רוחביות?

חדירת מים דרך החלון הוא אירוע שחווים בתים רבים, וזה לאו דווקא מצביע על בעיה רוחבית באיטום הבניין כולו. יחד עם זאת, מהלך של איטום חיצוני לבניין יכול בהחלט להידרש כאשר התופעה מתרחשת בכמה דירות באותו בניין וכאשר היא מלווה בתופעות נוספות כמו סימני רטיבות על גבי חיפוי או מעטפת הבניין, סימני רטיבות על הטיח הפנימי של קירות מעטפת הבניין בתוך הדירות, צניחת אריחי חיפוי ואפילו פגמי בטון וסדקים שמתחילים להופיע על גבי מעטפת הבניין. אם אתם מזהים את אלה, זה אומר שהאיטום החיצוני בבניין שלכם סובל משחיקה גבוהה והגיעה העת לחדש אותו. כל עיכוב בחידוש האיטום יכול להוביל לפגיעה חמורה בקירות השלד ולהפוך פרויקט פשוט של איטום חיצוני לבניין לפרויקט מורכב של שיקום בטון ושיקום מעטפת.

מהן הפעולות המבוצעות במסגרת פרויקט איטום חיצוני לבניין?

ובכן, כל פרויקט עשוי להיות מעט שונה מפרויקט אחר, אך לרוב יבוצעו כלל פעולות האיטום הנדרשות לקירות חיצוניים, בין שזוהתה שחיקה באיטום הקיים ובין שלא. הסיבה לכך היא שגם איטום שלא חווה שחיקה רבה, צפוי להגיע בעתיד הקרוב לרמה כזאת שתחייב תיקון ואם כבר מטפלים בנושא האיטום בצורה יסודית, חשוב להשלים אותו עד תום על מנת ליהנות מאיטום מלא לעוד עשורים ארוכים קדימה. פעולות שעשויות להיכלל בפרויקט איטום חיצוני לבניין כוללות: איטום גג באמצעות יריעות ביטומניות, איטום פס החיבור בין קומת הקרקע של המבנה לאדמה המקיפה אותו, איטום קודקודים ופינות המבנה, איטום חיבורי חלונות לקיר, איטום שטח הפנים של אבני החיפוי ושטח החיבור שבין האריחים, צביעת המבנה (במבנים ללא חיפוי חוץ) באמצעות צבע אקרילי ולעיתים גם יישום טיח אקרילי, סתימת סדקים, שיקום חורי בטון וטיפול בברזל חשוף וחלוד, איטום נקודות כניסה ויציאה מהמבנה דרך קירות החוץ (למשל חורי כניסה של צנרת מזגנים, ונטות, דלתות כניסה למרפסות וכן הלאה).

איטום חיצוני לבניין

האם כל איש שיפוצים יכול לבצע פרויקט איטום חיצוני לבניין?

ובכן, התשובה היא בהחלט לא. איטום חיצוני לבניין הוא פרויקט שנערך במרחב החיצוני של המבנה ולא רק על פני הקרקע אלא לכל גובהו של הבניין, גם בקומה החמישית, השישית או העשירית שלו. המשמעות היא שפרויקט כזה דורש שימוש בפיגומים שאותם ניתן לפרוש על פני הקרקע ולמתוח אותם לרוחבו ולגובהו של המבנה כולו או לחילופין פיגומים תלויים שאותם מותחים מראש המבנה ושאותם ניתן להניע באופן חופשי על פני המעטפת החיצונית. עבודה עם פיגומים ועבודה בגובה הן יכולות שלרוב קבלני השיפוצים פשוט אין ולכן הם אינם מתאימים לביצוע הפרויקט.

מעבר לכך, איטום חיצוני לבניין דורש ידע מקצועי רב בכל הנושא של מעטפת בניין, הן סביב החומרים המתאימים והן סביב טכניקות היישום שלהם על מנת להשיג תוצאה מושלמת. חברת אורגד מבנים מתמחה בביצוע פרויקטים בבניינים משותפים ובפרט פרויקטים העוסקים בשיקום מעטפת החוץ של המבנה. החברה מספקת מעטפת שירות מקיפה, החל משלב התכנון ההנדסי והאדריכלי ועד שלב ניהול הפרויקט בשלבי הביצוע שלו, לרבות הוצאת היתרי בנייה, אישור כתבי כמויות ומפרט טכני וכל מרכיב אחר שיש לשלב בפרויקט על מנת להשיג את המטרה הרצויה. אורגד מבנים מנוסה מאוד בעבודה בגובה ועבודה עם פיגומים ואם אתם זקוקים למהלך מקצועי של איטום חיצוני לבניין, אורגד מבנים היא הכתובת שלכם.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30