שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף

כולנו משקיעים בעיצוב הדירה שלנו אך שוכחים שגם לבניין יש לדאוג בהתאם. עם השנים הטיח מתקלף, הצבע דוהה, הקירות צוברים לכלוך, ודלת האינטרקום חורקת וזה הזמן לשפץ את הבניין כולו. עם שיפוץ בניין משותף ניתן לשנות את הבניין שלכם לחלוטין ולהקנות לו מראש חדיש ועדכני בדומה לבניין חדש. מראה זה יגרום לערכו של הבניין שלכם לעלות בכמה עשרות שקלים בעת בו תרצו למכור את דירתכם. עם שיפוץ בניין משותף תקבלו בניין צבוע ואסתטי שימשוך לא מעט מבטים של עוברי אורח.

למה כדאי לכם לעשות שיפוץ בניין משותף?

שיפוץ בניין משותף הוא שיפוץ כללי לכל הבניין שמצריך השתתפות של כל דיירי הבניין, אך ישנם מקרים בהם לא חייבים שיפוץ מקיף וכולל לבניין, אלא ניתן להסתפק בשיפוץ של חדר הלובי, צביעה פנימית של חדר המדרגות, צביעת הקירות החיצונים וכו'. שיפוץ חלקי זה יעלה לכם פחות כסף מאשר שיפוץ כללי ונרחב וכן יהיה מהיר יותר. לכן שאתם עושים שיפוץ חלקי לבניין דף בית חשוב שהשיפוץ יהיה לפני החורף. עבודות השיפוץ יכולות אף לכלול איטום והחלפת צנרת וקווי ביוב אם מדובר על צנרת ישנה ורקובה. שינוי מערכות התשתית בחדישות יותר ישדרגו את האיכות החיים שלכם, לא פחות מאשר שינויים חיצוניים בבניין.

מה עליכם לבדוק בטרם שיפוץ בניין משותף?

בטרם החלטתם על שיפוץ הבניין חשוב שתבדקו כמה שיותר קבלני שיפוץ וכן תבקשו הצעות מחיר שונות ותשווה ביניהם. כמו כן, חשוב שתקפידו לשים לב לפרמטרים הבאים:
האם מדובר על קבלן רשום- מכיוון שאתם עושים שיפוץ בין אם זה חלקי או מעמיק יותר, חשוב שהקבלן שלכם יהיה מקצועי ובעל ניסיון והכי חשוב רשום ברשם הקבלנים, וזאת על מנת שלא תתקלו בקבלן רמאי שאין לו רישיון לעסוק כקבלן שיפוצים ותצטרכו אח"כ לשלם כפול על הנזקים שהוא עשה לכם.
גובה המקדמה- בטרם אתם סוגרים עם הקבלן את העבודה, חשוב שתבררו כמה מקדמה דורש קבלן השיפוצים ואם אתם יכולים לעמוד בכך.

אחריות על השיפוץ- חשוב שהקבלן שלכם ייתן לכם ביטוח ואחריות על השיפוץ שהוא מבצע לכם, חשוב לברר אילו ערבויות, ביטוח ואחריות תקבלו ממנו, על מנת שלא תישארו חסרי אונים לאחר השיפוץ ולא יהיה לכם למי לפנות שיפוץ מבנים.
חומרי השימוש במהלך השיפוץ- חשוב שתדעו באילו חומרים משתמש הקבלן שלכם במהלך השיפוץ. האם מדובר על חומרים יקרים ועמידים לאורך זמן או חומרים זולים ולא עמידים אשר יצריכו מכם שיפוץ חוזר תוך זמן קצר.

חשוב שיהיה לכם ליווי צמוד באמצעות מהנדס הבניין לאורך כל התהליך, וחשוב שהמהנדס בניין יהיה מישהו אמין שניתן לסמוך עליו ולהיעזר בו בכל בעיה שמתעוררת במהלך השיפוץ. המלצות מחברים וממשפחה לגבי מהנדס בניין יעזרו לכם מאוד בעת החלטתכם בנדון. כמו כן חשוב שיהיה מפקח בנייה לאורך כל שיפוץ הבנייה אשר יפקח על הנעשה בפועל ויהיה נוכח כמה ימים בשבוע, כדי לוודא השיפוץ תקין ואין כל בעיה.

שיפוץ בניין משותף

השארת תגובה