חיזוק מבנים לרעידות אדמה

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

עמידות מבנים בפני רעידת אדמה הוא נושא שבשני העשורים האחרונים תפס מקום מרכזי בעולם התכנון והבנייה הישראלי, בעיקר לאחר שגורמים מדעיים מומחים התריעו על חוסר המוכנות של ישראל למקרה של רעידת אדמה. בהמשך לכך, יצאה הממשלה עם תכניות לאומיות לצורך חיזוק מבנים לרעידות אדמה, תכניות הידועות בשם תמ"א 38 ופינוי בינוי. לצד זאת פרויקטים לחיזוק מבנים יצאו לדרך גם ביוזמה פרטית של הדיירים עצמם, כאשר נוכחו הדיירים לדעת שהם אינם זכאים להשתתף בתכנית או שהתנאים להוצאתה לפועל אינם קיימים עבורם. בשורות הבאות מספרים לכם המומחים של אורגד מבנים את כל מה שאתם צריכים לדעת על חיזוק מבנים לרעידות אדמה.

האם אתם זכאים והאם אתם יכולים להשתתף באחת מהתכניות הלאומיות לחיזוק מבנים?

תכנית תמ"א 38 ותכנית פינוי בינוי, הן תכניות לאומיות שמגדירות קריטריונים מדויקים שבהם על הבניין לעמוד על מנת שיהיה זכאי להשתתף בהן. יחד עם זאת, כפי שיודעים בעלי דירות רבים בפריפריה, גם אם הבניין שלכם עומד בתנאים הנדרשים, כלל לא בטוח שתוכלו לחזק את הבניין שלכם במסגרת אחת מהתכניות הללו. מדוע? מכיוון שתכניות אלה מבוססות על מימון הפרויקט באמצעות היזם עצמו, בתמורה לזכויות בנייה שהוא מקבל בבניין שלכם לצורך בניית יחידות דיור נוספות שאותן ימכור כמקור הרווח שלו בפרויקט. כאשר מדובר בבניין בפריפריה, הכדאיות הכלכלית של יזמים להיכנס לפרויקט כזה היא בדרך כלל מאוד נמוכה עד לא קיימת, לאור מחירי הנדל"ן הנמוכים בפריפריה. במקרה כזה, גם אם אתם זכאים לבצע חיזוק מבנים לרעידות אדמה במסגרת תכנית לאומית כלשהי, הרי שזכאות זו לא תוכל להתממש לאור כוחות השוק החופשי.

מהן הפעולות המבוצעות במסגרת חיזוק מבנים לרעידות אדמה?

חיזוק מבנה בפני רעידות אדמה צריך להתבצע על פי התקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה. התקן מגדיר בדיוק את העומסים ואת הכוחות הפיזיקליים בהם אמור המבנה לעמוד בכדי להיות עמיד בפני רעידות אדמה. בהתאם לכך, יש לגבש תכנית בנייה המפרטת את כלל פעולות החיזוק הנדרשות ובכלל זה: עיבוי וחיזוק יסודות המבנה, הוספת יסודות, הוספת עמודי תמך וקירות תמך, סתימת סדקים וחורי בטון במעטפת המבנה ובקירות הפנים, חיזוקי וחידושי בטון ומתכת למרפסות ומכלולים מבניים אחרים ועוד. כל אלה אמורים לשפר את היציבות המבנית הכוללת של המבנה ולהעניק תמיכה טובה יותר למכלולים ספציפיים בו.

חיזוק מבנים לרעידות אדמה

מן הסתם, פרויקט חיזוק מבנים לרעידות אדמה הוא פרויקט מורכב, גם בהיבט של הניהול ההנדסי והאדריכלי על פי הוראות התקן הישראלי וגם בהיבט המקצועי והלוגיסטי של הפרויקט. על כן, בכל פרויקט חיזוק מבנים לרעידות אדמה, חייב הפרויקט להיות מנוהל על ידי גורם מקצועי בעל ניסיון בניהול פרויקטים בהיקפים גדולים ובעל התמחות ספציפית בתחום של חיזוק מבנים לרעידות אדמה.

חברת אורגד מבנים היא חברה המבצעת את כל סוגי הפרויקטים במבנים משותפים ומבנים פרטיים, הן במרחבי החוץ והן במרחבי הפנים שלהם, הן בהיבט ההנדסי והן בהיבט האסתטי. אורגד מבנים תסייע לכם להבין מהו הפרויקט שבפניו אתם עומדים עבור הבניין הספציפי שלכם, תסייע לכם לגבש את כלל הדיירים לטובת המשימה וכמובן תנהל את הפרויקט מקצה לקצה, החל משלב התכנון וגיבוש תכנית הבנייה בסיוע מהנדס בניין מוסמך ואדריכל וכלה בביצוע עבודות החיזוק על פני הקרקע, מתחת לאדמה ובגובה. לחברה ניסיון רב בניהול פרויקטים מעין זה ובכלל פרויקטים של חיזוק מבנים לרעידות אדמה בכל רחבי הארץ ועל פי הוראות התקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30