חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

בעשור האחרון קיבל הנושא של חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה הד תקשורתי רב. העלאת המודעות לעניין עמידות המבנים בפני רעידות אדמה נבעה ממחקרים שבוצעו וקבעו שמבנים רבים מאוד ברחבי ישראל פשוט לא יעמדו ברעידת אדמה חזקה, מה שבמשך הוביל לגיבוש תכניות ממשלתיות לאומית לחיזוק מבנים, תכניות כדוגמת תמ"א 38 ופינוי בינוי. יחד עם זאת, לא כל מבנה בישראל רשאי להשתתף בתכנית תמ"א 38 ולמעשה את מרבית המבנים שכן רשאים להשתתף בתכנית, בעיקר אם הם ממוקמים בפריפריה, אף יזם אינו רוצה לחזק בהתאם לתנאי התכנית (שמבוססת על הענקת זכויות בנייה ליזם בתמורה לביצוע הפרויקט ללא השתתפות הדיירים בעלות הפרויקט כלל). על כן, כיום נערכים שורה ארוכה של פרויקטי חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה על ידי בעלי הנכס עצמם. אז איך מבוצע חיזוק כזה ומי מבצע אותו? על כך עונים לכם המומחים של אורגד מבנים.

איך תדעו שהמבנה שלכם זקוק לחיזוק?

ובכן, בכדי לבחון את רמת החוזק המבני של הבניין שלכם בפני רעידות אדמה, יש לבצע בדיקה של תכניות הבנייה של המבנה, מסמכי המבנה ברשם המקרקעין וכמובן בדיקה הנדסית בשטח. אבל לפני שאתם מזמינים אנשי מקצוע לבדיקת הדברים, תוכלו לבחון את עצמכם עם כלל אצבע ראשוני: אם המבנה שלכם נבנה לפני ינואר 1980 אתם בהחלט רוצים להזמין אנשי מקצוע שיבדקו גם את עמידתו בתקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה. אם הוא נבנה לאחר מכן, סביר להניח שהמבנה עומד בתקן והזמנת אנשי מקצוע נדרשת אם יש לכם סיבות טובות להאמין שהמבנה סובל מבעיה כלשהי שפוגעת בחוזקו המבני.

מה עושים במסגרת פרויקט חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה?

חיזוק מבנים הוא מהלך שמבוצע במבנים רבים, ולא רק במטרה לחזק אותו מפני רעידות אדמה. גם במבנים שהוצא להם צו מבנה מסוכן או מבנים שמעטפת המבנה שלהם חווה שחיקה מואצת וחריגה, נעשות פעולות לחיזוק המבנה. יחד עם זאת, חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה חייב להתבצע על פי התקן הישראלי לעמידות מבנים מפני רעידות אדמה ובכלל זה חיזוק יסודות, עיבוי יסודות, הוספת יסודות, הוספת עמודי תמך למבנה, סתימת סדקים ופגמי בטון, חיזוק מרפסות על פי הצורך, שיקום בטון מקיף במעטפת הבניין ועוד. מגוון הפעולות שיבוצעו בכל פרויקט ייקבע על פי דו"ח שיגובש על ידי מהנדס בניין מוסמך שבחן את המבנה וקבע את הפעולות שיש לבצע בו על מנת להעמיד אותו בתקן הישראלי הנדרש.

כמה זה עולה ומי עושה את זה?

עלותו של פרויקט חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה יכולה להשתנות מאוד מפרויקט לפרויקט, אך לכל הפחות עליכם להכין לטובת הפרויקט מספר עשרות אלפי שקלים. בחלוקה בין כלל הדיירים, הסכום לכל בעל נכס בבניין יכול להיות קטן למדי. פרויקטים מסוג זה חייבים להתבצע על ידי גורמים המתמחים בתחום זה ויודעים לנהל פרויקטים שלא רק צריכים לעמוד בסטנדרטים של אסתטיקה, אלא גם בסטנדרטים הנדסיים המוכתבים על ידי תקנים ספציפיים ולמטרה ספציפית. המדובר בעבודה מקצועית מאוד שמחייבת ידע נרחב בעבודה עם יציקות בטון, עבודה עם פיגומים, עבודה בגובה, שיקום בטון וכדומה.

אורגד מבנים מתמחה בביצוע מגוון רחב של עבודות בבניינים משותפים, החל מהתקנת אינטרקום חדש, דרך הוספת מעלית וחניות פרטיות וכלה בכל עבודות החוץ על מעטפת הבניין. בכלל זה, מבצעת החברה פרויקטים של חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, הכל על בסיס בדיקות של מהנדס מוסמך ובהתאם לתכנית חיזוק שגובשה על בסיס בדיקות אלה. במסגרת פרויקט חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה של אורגד מבנים, החברה מספקת לכם מעטפת שירות מלאה מקצה לקצה, ובכלל זה מהנדס בניין שיהיה אחראי על כל הפרויקט וילווה אותו מתחילתו ועד סופו, אדריכל לבניית תכנית החיזוק, הוצאת היתרי בנייה והסדרת סוגיות שונות מול הרגולטור והרשות המקומית, ניהול הפרויקט ברמת הביצוע בפועל, גיוס קבלני משנה מומחים, פיקוח בנייה, ניהול תקציב ולוחות זמנים ואחריות מלאה על התוצאה הסופית. הדבר החשוב ביותר הוא, שבתום הפרויקט תוכלו לדעת בבטחון גמור שהבניין שלכם עמיד כעת בפני רעידות אדמה בדיוק כמו כל בניין אחר שנבנה במהלך העשור האחרון בישראל.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30