טכניקות שיקום וחיזוק מבנים 

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

שיקום וחיזוק מבנים שיקום וחיזוק מבנים נדרשים למבנים קיימים מבטון, כדי להגן על העומס המוגבר של קורות, עמודים, קירות או לוחות, ולתמיכה בעומסים נוספים שאינם כלולים בתכנון המקורי. פרויקט השיקום נדרש גם על מנת להקל על מתחים שנוצרים כתוצאה משגיאות תכנון או בנייה, או לשיקום כושר העומס המקורי של אלמנטים מבניים פגומים. חשוב לציין, קיים הבדל מהותי בין תהליך הכולל שיקום וחיזוק מבנים, לבין תהליך של שיפוץ. למעשה, חברה שמבצעת פרויקטים של שיקום וחיזוק מבנים מספקת שפע שירותי חיזוק מבנים שכוללים טכניקות שונות לתיקון מבני בטון קיימים. נציגי החברה לוקחים אחריות על הפרויקטים תוך התחשבות בתקציבים, לוחות זמנים, משך השירות, או כל דרישה מבנית ייחודית אחרת, וסיום הפרויקטים באופן בטוח, מתוכנן ומקצועי.

מה ההבדל בין שיפוץ לבין שיקום וחיזוק מבנים?

כל דייר או כל עובד בבניין משרדים רוצים להרגיש ולהיות בטוחים כי הם נמצאים בתוך מבנה בטיחותי, יציב וחזק. יציב בפני רעידות אדמה או תזוזות כאלה ואחרות, חזק בפני נזקי מזג האוויר, עמיד בפני רטיבות ונזילות. בניין כזה לא רק שומר על הערך שלו לאורך השנים מבחינה כספית, אלא מאפשר מגורים נוחים, ברמת חיים גבוהה לאורך זמן. יחד עם זאת, עדיין קיים הבדל ניכר בין תהליך שיפוץ לבין תהליך שיקום מבנים. תהליך שיפוץ בא לשדרג או אם תרצו לשפר את איכות החיים של המבנים. שיפוץ יכול לבוא לידי ביטוי בתהליכים כמו שיפוץ הלובי, הוספת מעלית, שיפוץ חדר המדרגות וא/או חדר האשפה, שיפוץ חדר האופניים, עבודות צבע וטיח, שדרוג ארון החשמל או מערכת החשמלית כולה, שיפוץ חזית הבניין, הוספה של מרפסות, שיפוץ שביל החניה המרכזי וסימון מחדש של החניות ועוד. לעומת זאת, שיקום מבנים הוא הליך הכרחי שבה להבטיח מבנה בטוח כתוצאה מליקויים שיכולים להוביל לנזקי וכשלי בטיחות חמורים. למשל, מבנה שעומד עשרות שנים, עלול להיווצר מצב של קורוזיה בתוך ברזלי הזיון שבעמודי התמיכה ואז צריך לשקם את העמודים הללו. יש גם מבנים שזוכים לקבל צו מבנה מסוכן ממהנדס הרשות המקומית כתוצאה מכשלים כאלה ואחרים. לכן, לפני שבוחרים חברה או קבלן מבצע לביצוע הפרויקט, יש להבין היטב מה אנחנו רוצים לעשות במבנה שלנו ואיך זה בא לידי ביטוי. להלן תהליכים פופולארים הקשורים לשיקום וחיזוק מבנים:

הזרקת אפוקסי

מומחי שיקום וחיזוק מבנים משתמשים בטכניקת הזרקת אפוקסי לתיקון סדקים במבנים. סדקים מתחקים ונפתחים בדפוס של חריץ V, מנוקים ואטומים עם שפכטל אפוקסי, במרווחי זמן מוגדרים, אשר לאחר מכן מוזרקים עם דיס אפוקסי בלחץ.

מערכת מרוכבת

מערכות מרוכבות משמשות לשיפור היכולת המבנית בפרויקטים של שיקום וחיזוק מבנים שכוללים כיפוף ודחיסה של אלמנטים מבניים, על מנת לסייע במניעת פגיעות במבנים, שדרוגים לעומסים ולבקרת התפשטות סדקים קיימים. נציגי חברת בנייה מתכננים מערכות שיפוץ ומספקים פתרונות יישומיים עם מערכות זכוכית ומערכות בד פחמן בחוזק גבוה, ארוגים בדפוסים חד כיווניים, דו כיווניים ואלכסוניים עם צפיפות הנעה ומערכת פריסה רטובה.

מערכות למינציה

בפרויקטים של שיקום וחיזוק מבנים, חוזק גבוה של למינציה מיושם בחריצים או על פני השטח של אלמנטים מבניים, עם מערכת דבק אפוקסי בדרגה מבנית. ניתן ליישם לרבדים אלה בשני אופנים, או עם יישום מוקדם.  התקנה יעילה של מערכות למינציה עם עובי של עד 4.2 מילימטרים, מאפשרת התקנת מערכות מוטות שיש להם חוזק גבוה, אשר מקובעים בחורי קידוח או חריצים מלאים בדבקים אפוקסיים.

טיט צמנטי מחוזק ברשת סיבים

מערכת מרגמה צמנטית מחוזקת עם רשת סיבים מטופלת בחיבור בין תיקוני טיט אנאורגניים שיש להם חוזק גבוה במיוחד.  חברה שמתמחה בפרויקטים של שיקום וחיזוק מבנים מבצעת את פרויקט השיקום עם תיקונים שמחזיקים מעמד לאורך זמן. זוהי חלופה עמידה למערכת הרטינה המשמשת להתפרקות בקלות עקב קורוזיה.

הגדלה חלקית של מבנים

מומחי שיקום וחיזוק מבנים עובדים בשיטות קונבנציונליות להגדלת הקיבולת המבנים באמצעות הגדלת שטח החתך האפקטיבי של המבנה.  חיזוק חדש נוסף מסופק יחד עם מחברי גזירה במרווחים ספציפיים של מבנים. חברת ביצוע פרויקט השיקום מספקת מגוון שירותים נוספים שמבוצעים בטכניקות חדשניות ליצירת תוצאות מרהיבות של מבנים משופצים.

חיזוק מבנים

חברת שיקום וחיזוק מבנים מספקת הגדלה של מקטעים שנעים בעובי שבין ארבעים למאה מילימטרים. פעולה זו מתבצעת בדרך כלל עם תערובת מיקרו בטון לפילוס והשגת תוצאות של חוזק גבוה.  חיזוק מסופק בצורה של ברזל רגיל, רשת נירוסטה תיל קשיח, או סיבים מתכתיים שמפוזרים בתערובת המיקרו בטון, להעברת עומס יעילה.

חיזוק מיוחד של סגסוגת מתכת

מומחי שיקום וחיזוק מבנים מתכננים ומתקינים חיזוקים מיוחדים מסגסוגת מתכת שיש לה חוזק גבוה ליד פני השטח בעוצמות, באורכים וברוחבי משתנים שמותקנים לפי דרישות האתר. התוצאות נשמרות לאורך כל השנה ומספקות את הדרישות המיידיות של הלקוח.

מחירון פרויקטים של שיקום וחיזוק מבניםמחירון פרויקטים של שיקום וחיזוק מבנים

העלות של שיקום וחיזוק מבנים משתנה בין מבנה למבנה, בין תהליך לתהליך ומושפעות ממגוון רחב של קריטריונים כמו רמת המורכבות של הפרויקט, האם יש צורך להקים פיגומים מסביב לפרויקט או לא, האם יש צורך בעבודות סנפלינג לצורך ביצוע הפרויקט או לא, באילו חומרים עושים שימוש, כמה אנשי צוות צריך למען השיקום, כמה זמן התהליך אמור לקחת ועוד. מחירון פרויקטים של שיקום וחיזוק מבנים, להבטחת יציבות מבנים, כולל את התעריפים הבאים:

  • תיקון סדקים: 50-80 ₪ למ"ר.
  • החלקת שפריץ כולל מילוי: 169-179 ₪ למ"ר.
  • יישום שכבה עבה: 130-200 ₪ למ"ר.

התעריפים המלאים של מחירון שיקום מבנים שונים מהתעריפים של פרויקטים שלשיפוצים סטנדרטיים כלליים, מכיוון שפרויקטים של שיקום צריכים לעמוד בתקני הבטיחות הישראליים.

איך בוחרים חברה מקצועית המתמחה בחיזוק ושיקום מבנים?

ובכן, יש כמה דברים סופר חשובים ואפילו קריטיים שבוחרים בחברת ביצוע או קבלן ביצוע למען תהליך מורכב כמו חיזוק ושיקום מבנים. ראשית כל, יש להבחין בין תהליך שיקום וחיזוק מבנים סטנדרטי שיכול להתבצע בהדרגה, בלי לחץ, לבין מבנים שבהם התהליך חייב להתבצע באופן מואץ, בשל היותם מוגדרים כמבנים מסוכנים. לאחר מכן, יש לבדוק כי החברה המבצעת או הקבלן המבצע של הפרויקט, אכן מתמחה בתהליך השיקום והחיזוק לו המבנה שלנו דרוש, שכן יש הבדלים בין תהליכים שונים אותם תיארנו לעיל. ניתן להיעזר או באנשים שמכירים שביצעו לאחרונה את התהליך במבנה בו הם גרים, או לחילופין לבדוק ברשת האינטרנט, לקרוא על חברות שמבצעות פרויקטים מהסוג הזה באזור המגורים שלכם ורק אז להחליט.

יש לבדוק כי הקבלן עושה שימוש בחומרי עבודה בעלי תו תקן, איכותיים, חזקים, זאת במטרה שתהליך החיזוק יישמר לאורך שנים רבות ככל הניתן. עוד דבר ששווה לבדוק הוא שהקבלן רשום ברשם הקבלנים, את זה ניתן לוודא בפנקס הקבלנים. בדקו מחירים, לוחות זמנים, בקשו המלצות מלקוחות קודמים של אותו קבלן, השוו בין 2-3 חברות ורק אז קבלו החלטה.

לסיכום, כל מבנה או פרויקט נדל“ני, בין אם ישן שלא ביצעו בו אף פעולת תחזוקה או אחזקה ובין אם חדש אך כזה שספג פגיעות כאלה ואחרות, זקוק אחת לכמה שנים לתהליכי שיקום, חידוש ולעתים גם שיפוץ. כל מבנה עומד איתן אך חשוף למפגעי מזג האוויר לרבות גשמים, רוחות, שינויים קיצוניים בטמפרטורה ועוד. לכן, חשוב לגלות ערנות, לבדוק מדי פעם דברים בסיסיים כמו למשל את התקינות של המרזב, את התקינות של מערכת האיטום במבנה כמו חלונות למשל, טיפול בחריצים ובסדקים, חיפויים רעועים ועוד.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30