תפריט

053-9445043

שיקום וחיזוק אבנים

בעידן בו מבנים נבנים באמצעות בטון ובלוקים, היכן משמשות אותנו האבנים ובאילו מקרים עשוי להידרש מהלך של שיקום וחיזוק אבנים. ייתכן שאתם נתקלתם בצורך הזה סביב אריחי השיש המשמשים לצורך חיפוי החוץ של הבניין שלכם והחלו לצנוח לאחרונה אל הקרקע. זהו אכן אחד הפרויקטים השכיחים בתחום השיקום והחיזוק של אבנים, אבל תחום זה מקיף עוד שורה של מהלכים שמיועדים לשמר מבני אבן לאורך זמן תוך שמירה על החוזק המבני שלהם ועל האסתטיקה שלהם. על התחום הייחודי של שיקום וחיזוק אבנים מספרים לכם בשורות הבאות, המומחים של אורגד מבנים.

היכן אפשר למצוא אבנים במבנים מודרניים?

בעבר הרחוק, היו מבני אבן מאוד פופולאריים וחלקם עוד נמצאים איתנו כמבנים המיועדים לשימור בעיקר בערים עתיקות וותיקות כמו ירושלים, תל אביב וחיפה. יחד עם זאת, בעשורים האחרונים עבר העולם לבנייה חזקה ועמידה יותר באמצעות בטון, בעיקר ממניעים של חוזק מבני ועמידות המבנה במבחן הזמן, ברעידות אדמה ובפגעי מזג האוויר. יחד עם זאת, גם היום משמשות אותנו אבנים בשלל יישומים כדוגמת חיפוי חוץ של מבנים, שבילים, רחבות כניסה, גדרות אבן, ריצוף וחיפוי מרפסות ואפילו חיפוי דקורטיבי בחללי פנים.

יישומים אלה נבנים באמצעות מגוון רחב של סוגי אבן, הנבדלים זה מזה בחוזקם המבני, בכושר הספיגה שלהם למים, בטקסטורה שלהם ועוד. ביישומים רבים משולבת האבן בתהליך הבנייה ללא כל טיפול מקדים שיסייע לה לעמוד באתגרי הזמן ומזג האוויר, מה שיכול לאורך זמן לייצר מצבים של שחיקה מבנית ואסתטית המחייבים התערבות בצורת שיקום וחיזוק אבנים.

מתי נדרש מהלך של שיקום וחיזוק אבנים?

פרויקט שיקום וחיזוק אבנים הוא פרויקט שבמסגרתו אנו מבצעים בעיקר פעולות של שיקום האבן עצמה או של חיזוק החיבור שלה בתוך המבנה בו היא לוקחת חלק. כך למשל, אחד הפרויקטים השכיחים בתחום זה הוא פרויקט חיזוק של אריחי חיפוי חוץ. אריחים אלה חשופים לאורך זמן לרוחות חזקות, פגעי מזג אוויר, לחות גבוהה שגם חודרת פנימה אל תוך האבן ואל החיבור שלה עם קיר השלד של המבנה. בנקודה מסוימת עלולה להתערער אחיזת האבן במבנה ובשילוב כוח המשיכה, האבן פשוט עלולה לצנוח מטה. חיזוק אבנים של חיפוי חוץ כולל בדרך כלל הברגה של שני ברגי מתכת אל תוך כל אריח על מנת לעגן אותה אל קיר המבנה ולהעניק לה עוד שנים ארוכות של יציבות וחוזק מבני.

שיקום וחיזוק אבנים יכול להתבצע גם במקרה של אבנים שספחו אליהן המון מים לאורך זמן, ברמה כזאת שגורמת להתפוררות האבן, לשחיקת המרקם שלה, להתפרקות איטית שלה או לאובדן האחיזה שלה במקומה. במקרה זה יכלול פרויקט שיקום וחיזוק מבנים מהלך של איטום האבן באמצעות חומרים מיוחדים וחיזוקה למקומה. מהלך זה יכול להתבצע בגדרות, בריצוף חוץ, בחיפוי חוץ או בכל יישום אחר בו נעשה שימוש באבן. אופי והיקף המהלך יכולים להשתנות ממקרה למקרה בהתאם לסוג האבן ומצבה בנקודת הפתיחה.

מי מבצע שיקום וחיזוק אבנים?

פרויקט שיקום וחיזוק אבנים הוא פרויקט סופר מקצועי, שלרוב גם משלב עבודה בגובה באמצעות פיגומים הנסמכים על הקרקע או פיגומים תלויים. בפרויקט כזה נדרש ידע מקצועי רב בטיפול באבן וכן יכולות גבוהות לעבודה בתנאי חוץ. חברת אורגד מבנים מתמחה בביצוע שלל פרויקטים של בנייה, שיפוץ ושיקום במבנים משותפים ופרטיים ובכלל זה גם עבודות על מרחבי חוץ ומעטפת בניין חיצונית. לחברה יכולות מתמחות גם בתחום הספציפי של שיקום וחיזוק אבנים בכל היישומים המבניים הקיימים.

שיפוץ מבנים בחיפה

שיפוץ מבנים הוא מונח כללי שתחתיו יכולים לחסות מגוון רחב של פרויקטים בהיקפים שונים ועם מטרות שונות. יחד עם זאת, המכנה המשותף

שיקום עמודי בניין

שיקום מבנה מנזקי שריפה

במבט ראשון, יכול להיראות לנו מבנה שעבר אירוע שריפה כמבנה שאין שום דרך לשקם אותו, אלא להרוס אותו ולבנות אותו מחדש. ישנם

בלוג
coilnvnh_admin

שיפוץ מבנים בחיפה

שיפוץ מבנים הוא מונח כללי שתחתיו יכולים לחסות מגוון רחב של פרויקטים בהיקפים שונים ועם מטרות שונות. יחד עם זאת, המכנה המשותף לכולם הוא רמת

קרא עוד »
קבלני שיפוץ מבנים
בלוג
coilnvnh_admin

שיקום וחיזוק אבנים

בעידן בו מבנים נבנים באמצעות בטון ובלוקים, היכן משמשות אותנו האבנים ובאילו מקרים עשוי להידרש מהלך של שיקום וחיזוק אבנים. ייתכן שאתם נתקלתם בצורך הזה

קרא עוד »

איטום חיצוני לבניין

איטום הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל מבנה, אך גם אחד הנסתרים שבהם. אם תעיפו עכשיו מבט מסביבכם, תוכלו בוודאי לזהות כמה נקודות בהם מיושם

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו