שיפוץ חיצוני לבניין משותף

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אם אתם בעלי בניין משותף או מתגוררים בבניין כזה, חשוב שתדעו כי שיפוץ חיצוני לבניין משותף יכול להעלות את ערך הנכס שלכם, להטיב עם איכות חייכם ואף לגרום לכם ולשכנים לחיות בהרמוניה. אבל מה עבודה זאת כוללת בדרך כלל? הכל בהמשך.

מה כולל בשיפוץ חיצוני לבניין משותף?

מגורים בבניין משותף יכולים להיות מעיקים בעיקר במידה והבניין שבו אתם מתגוררים סובל מהזנחה, תקלות ומראה חיצוני רעוע.

בשל כך רבים פונים לחברות מקצועיות על מנת לבצע שיפוץ חיצוני לבניין בהתאמה לצרכים של הבניין ולרצונות של הדיירים או הבעלים של המבנה. אבל מה שיפוץ כזה כולל?

כיום חברות מקצועיות כמו אורגד, מתמחות בשיפוצים של מבנים משותפים והן מספקות שלל שירותים לשיפוץ הבניין ביניהם:

חיזוק המבנה החיצוני – בניינים ישנים הם כאלה שדורשים חיזוק של המבנה החיצוני על מנת שזה יחזיק מעמד בכל תנאי אקלים. כיום ישנן תכניות מתאר כמו תמ"א 38 שנועדו לשיפוץ מבנים ותחזוקתם, כאשר בכל שנה נבחרים אזורים אחרים בהם מתבצעים השיפוצים.

עם זאת במידה ואתם רוצים לקחת את העניינים לידיים ולשפץ את המבנה באופן עצמאי, תוכלו לעשות זאת באמצעות חברות מקצועיות כמו 'קבוצת עידן' העוסקות בפרויקטים מסוג תמ"א 38 ופינוי בינוי, כמו גם שהיא מבצעת את העבודה עבור דיירים ובעלי בניינים בכל הארץ.

איטום מותאם אישית  בפרויקט שיפוץ בניין משותף

רטיבות, העדר בידוד מחום וקור, רעש ועוד, כולם מתרחשים עקב איטום לא נכון של המבנה ולכן שיפוץ חיצוני לבניין משותף חייב לכלול גם איטום חדיש, מותאם אישית וטוב יותר.

כיום איטום בניינים נעשה בשלל שיטות, בין אם באמצעות איטום יריעות ביטומניות, איטום תהודה אקוסטי כמו גם באמצעות איטום באמצעות חומרים ייחודים, זיפות הגגות ואף במקרים שונים: בניית איטום נוסף וחיפוי קירות באמצעות חומרי איטום חזקים.

צביעה וסתימת סדקים – במקרים של בניינים ישנים ניתן לראות סדקים על גבי הקירות כבר במבט חטוף, כמו גם דהייה של צבע וכתמים מכוערים שעם הזמן צבאו על הקירות. בשל כך חשוב כדי להקנות מראה חדיש ונעים של הבניין ולבצע גם צביעת קירות חיצוניים ותיקון סדקים.

בנוסף, מומלץ לבצע טיוח קירות כדי לשמור על מראה הקירות וכיד שהבניין יתוחזק לאורך זמן וישמור על המראה החיצוני שלו. פעולה זאת תסייע גם להגן על הקירות מפני סדקים ופיצוצים שעלולים להתרחש בעתיד שיקום מבנים.

סוגי שיפוצים לבניינים משותפים

חידוש שפריץ בשנות ה 70 של המאה העשרים הפכה שיטת ה"שפריץ" לחלק בלתי נפרד מכיסוי ועיצוב בניינים וזאת בשל היכולת של טכניקה זאת להישאר עמידה למשך שנים רבות. עם זאת, לאחר 40 שנים גם השפריץ החזק ביותר מתחיל להתקלף ולכן רבים הבניינים שזקוקים לחידוש שפריץ לקבלת שכבת הגנה נוספת לבניין. בכך אפשר גם לבטח ולחזק את האיטום החיצוני של המבנה
חיזוק בטון במידה ורוצים לחזק את הבטון יש לפנות לחברות מקצועיות כמו קבוצת עידן המבצעת את כלל עבודות שיפוץ הבניין ביניהם: גם החלפה וחיזוק של בטון בבניינים.
הוספת מרפסות ישנם בעלי דירות בבניין משותף המעוניינים לבצע גם הוספת מרפסת לשדרוג החיים, העלאת ערך הנכס והקניית מראה חיצוני מטופח למבנה. הוספת מרפסת בבניין משותף חייבת להיות מתוכננת בצורה מקצועית ובטוחה, תוך שהעבודה מתבצעת לאחר קבלת כלל האישורים המתאימים לתוספות בנייה.

שיפוץ חיצוני לבניין משותף נועד לחזק את המבנה, לאטום אותו, לעצב את המבנה ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר למגורים. כיום ישנם בכל הארץ שלל מבנים משותפים שדורשים שיפוץ, עיצוב ותחזוקה ולכן רבים תוהים אם שיפוץ מסוג זה מתאים גם להם. אז מה חשוב לדעת על שיפוצים מסוג זה? כל המידע בהמשך.

שיפוץ חיצוני לבית משותף – מידע כללי

לפני שנסביר יותר אודות ההתאמה של שיפוצים למבנים שונים, חשוב לדעת מה מטרתו של שיפוץ חיצוני לבית משותף:

שיפוץ כזה נועד בעצם לאפשר למבנה להיות חזק יותר, יציב, בעל נראות טובה יותר, תוך ששיפוצים נועדו גם לחדש מערכות במבנה כמו גם להקנות לו מראה חדיש ונעים יותר.

שיפוץ חיצוני לבניין כולל את העבודות הבאות:

  • חיזוק עמודים – במהלך השיפוץ מתבצע חיזוק עמודים תוך איגוד מחודש של עמודים תומכים, שימוש בחומרי בטון ועץ לחיזוק המבנה, הקניית קונסטרוקציה טובה וחזקה יותר וקיבוע העמודים באמצעות אלמנטים שונים כמו עץ וברזל.
  • החלפת תשתיות – במבנים ישנים שקיימים יותר מ20 שנה, יש לבצע בדרך כלל גם החלפת תשתיות כמו תשתיות חשמל, מים, צנרות ודוודים. במקרים שונים יש לבצע גם החלפה או תיקון מרזבים.
  • החלפת אלמנטים מחוץ למבנה ובתוכו – כאשר משפצים מבנים משותפים מבצעים החלפה של אלמנטים כמו רצפות, מעקות, תיבות דואר, דלתות כניסה ועוד.
  • שיפוצים קוסמטיים – עוד מבצעים מגוון שיפוצים קוסמטיים כמו צביעת משקופים וקירות, החלפת תיבות דואר, תיקון מרצפות ופוליש לרצפות, סידור ותחזוקת הגינה המשותפת, תיקון חניות מקורות וכדומה.
  • הוספת מרפסות – במקרים בהם רוצים להעלות את אורח החיים ואת ערך הנכסים, מתבצעת לעיתים גם הוספת מרפסות בדירות, פעולה משדרגת מאד את המבנה ואת אורח החיים.

למי מתאימה פעולת השיפוצים?

  • שיפוץ חיצוני לבניין משותף שיפוץ בניין היא פעולה שמתאימה לכמה וכמה מקרים, ביניהם:
  • אנשים הגרים במבני רכבת ישנים – אם אתם מתגוררים בנני רכבת ישנים תוכלו לבצע שיפוץ על ידי פנייה לרשויות ובקשת ביצוע פרויקט תמ"א 38 לחיזוק מבנים ושיפוץ שמתבצע על ידי הרשויות.
  • מבנים ישנים – מי שמתגורר במבנה ישן יוכל ליזום שיפוץ על ידו ובשיתוף השכנים.
  • בניני בוטיק – גם מבני בוטיק בהם 4 דירות בלבד, הם כאלה שזקוקים לשיפוצים במידה והם כבר ישנים או חייבים תחזוקה.
  • מבנים דו משפחתיים – מי שמתגורר במבנה ישן אך דו משפחתי, יכול באמצעות השכן או באופן עצמאי: לבצע שיפוץ חיצוני לבית משותף.

לסיכום, שיפוץ חיצוני לבניין משותף יכול לסייע מאד לחיים איכותיים יותר, להעלאת ערך הנכס כמו גם להקניית מראה אטרקטיבי יותר לבניין. לכן חשוב לקבל את הסכמת השכנים לשיפוץ, לפנות אל העירייה או המועצה כדי לקבל את האישורים המתאימים, לבחור בתכנית מימון מתאימה ולאחר מכן לפנות אל חברת בנייה מורשית כדי לבצע את כלל עבודות התכנון, הבנייה והשיפוצים. שיפוץ חיצוני לבניין משותף חייב להיעשות בצורה מקצועית וכזאת שתחזיק מעמד לאורך שנים! לכן יש לבחור בקבוצת עידן, לכל צורך החל משלבי התכנון, ההתאמה והבנייה.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30