עלות שיפוץ בניין לשימור

 

עלות שיפוץ בניין לשימור היא ברוב המקרים גבוהה יותר מעלות שיפוץ רגיל, אבל ישנם יתרונות בשיפוץ לצורך שימור שכדאי לכם לקרוא עליהם, במאמר הבא.

עלות שיפוץ בניין לשימור – יתרונות וחסרונות

המטרה של שימור מבנה היא שיפוץ וחידוש מבנים ישנים בעלי חשיבות מבחינה תרבותית, חברתית, היסטורית או אדריכלית ושימוש בהם למטרתם המקורית, כגון בניין מגורים, או למטרות שונות כגון הקמת משרדים, מסעדות או מוזיאונים.

שיטת השיפוץ במקרים של שימור שונה משיפוץ רגיל של בניין מאחר והחומרים שבהם משתמשים הם חומרים מסורתיים שנועדו לשמר את החומר והמראה המקוריים של הבניין.

 

עלות שיפוץ בניין לשימור – עלויות גבוהות 

כאשר הבניין המיועד לשימור הוא ישן ומוזנח ומיועד לשימוש מודרני,  כדי להביא אותו למצב שניתן להשתמש בו יש לבצע תוספות ושינויים כגון בנייה חיצונית או תוספות בתוך המבנה לצורך חיזוק ותמיכה, הוספות תשתיות וכדומה.

לכן, קיים פער גדול למדי בעלויות בין שיפוץ רגיל לשיפוץ שנועד לשמר בניין.

בנוסף, על מנת לשמר את צורתו המקורית של הבניין, ייתכן ויהיה צורך בהריסה של שטחים חדשים שנוספו לבניין או שינוים שנעשו, גם אם נעשו בהיתר.

 

עלות שיפוץ בניין לשימור – תהליך מחמיר

כאשר מדובר במבנה שנועד לשימור, הדרישות והתקנות מחמירות במיוחד וכל שיפוץ או תיקון דורש פיקוח של המחלקה לשימור מבנים ואתרים בעירייה, במיוחד לגבי מבנים שנבנו לפני שנת 1700.

ברוב המקרים, שיפוץ בניין לשימור דורש שימוש בחומרים מיוחדים ודורש הבאת אנשי מקצוע מתמחים כגון נגרי בניין וסתתי אבן, נפחים וזגגים שיודעים לבצע שחזור של החלקים האופיניים לתקופה כגון תריסים, מרפסות ומעקות מיוחדים.

כמובן שקבלן מומחה, כמו אורגד שיפוץ בניינים, שיודע כיצד לבצע שיפוץ ושימור של מבנים ישנים הוא חובה בתהליך.

 

 

 

 

עלות שיפוץ בניין לשימור – עליית ערך 

בעקבות הדרישות וההנחיות הנוקשות לשיפוץ בניין לשימור, המחייבות שימוש בחומרים מקוריים ואיכותיים ופיקוח של מחלקת שימור בניינים בעירייה, דיירי הבניין מקבלים דירות מושבחות ובניין בעל מראה מיוחד ויוקרתי שעבר שיפוץ בסטנדרטים גבוהים מהמקובל בשוק.

השימור מביא איתו גם עלייה בערך המבנה, גם בגלל רמת הבנייה הגבוהה וגם בגלל המעמד שלו כמבנה בשימור בעל ערך היסטורי ותרבותי.

 

עלות שיפוץ בניין לשימור – קבלת סיוע ופיתוח הסביבתי

מאחר וכל נושא שימור בניינים היסטוריים הוא בעל חשיבות לעירייה, הרי שמרבית העיריות מספקות סיוע כלכלי לבעלי הנכס למימון השיפוץ הדרוש לשימור הבניין ומקצרת תהליכים בירוקרטיים לקבלת היתרים ואישורים.

רווח נוסף של דיירי בניינים לשימור שעומדים בסמיכות זה לזה, הוא שבמרבית המקרים, הרשות המקומית מבצעת פיתוח סביבתי באזור כגון שיפור תשתיות, הקמת גינות ציבוריות ועידוד הקמת של עסקים קטנים באזור.

אם גם אתם רוצים להנות מכל היתרונות הללו עוד היום, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון. ……. ונשמח לעמוד לשירותכם.

עלות שיפוץ בניין לשימור

 

השארת תגובה