עלות שיפוץ בניין לשימור

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

עלות שיפוץ בניין לשימורעלות שיפוץ בניין לשימור היא ברוב המקרים גבוהה יותר מעלות שיפוץ רגיל, אבל ישנם יתרונות בשיפוץ לצורך שימור שכדאי לכם לקרוא עליהם, במאמר הבא.

עלות שיפוץ בניין לשימור – יתרונות וחסרונות

המטרה של שימור מבנה היא שיפוץ וחידוש מבנים ישנים בעלי חשיבות מבחינה תרבותית, חברתית, היסטורית או אדריכלית ושימוש בהם למטרתם המקורית, כגון בניין מגורים, או למטרות שונות כגון הקמת משרדים, מסעדות או מוזיאונים.

שיטת השיפוץ במקרים של שימור שונה משיפוץ רגיל של בניין מאחר והחומרים שבהם משתמשים הם חומרים מסורתיים שנועדו לשמר את החומר והמראה המקוריים של הבניין.

עלות שיפוץ בניין לשימור – עלויות גבוהות 

כאשר הבניין המיועד לשימור הוא ישן ומוזנח ומיועד לשימוש מודרני,  כדי להביא אותו למצב שניתן להשתמש בו יש לבצע תוספות ושינויים כגון בנייה חיצונית או תוספות בתוך המבנה לצורך חיזוק ותמיכה, הוספות תשתיות וכדומה.

לכן, קיים פער גדול למדי בעלויות בין שיפוץ רגיל לשיפוץ שנועד לשמר בניין.

בנוסף, על מנת לשמר את צורתו המקורית של הבניין, ייתכן ויהיה צורך בהריסה של שטחים חדשים שנוספו לבניין או שינוים שנעשו, גם אם נעשו בהיתר.

עלות שיפוץ בניין לשימור – תהליך מחמיר

כאשר מדובר במבנה שנועד לשימור, הדרישות והתקנות מחמירות במיוחד וכל שיפוץ או תיקון דורש פיקוח של המחלקה לשימור מבנים ואתרים בעירייה, במיוחד לגבי מבנים שנבנו לפני שנת 1700.

ברוב המקרים, שיפוץ בניין לשימור דורש שימוש בחומרים מיוחדים ודורש הבאת אנשי מקצוע מתמחים כגון נגרי בניין וסתתי אבן, נפחים וזגגים שיודעים לבצע שחזור של החלקים האופיניים לתקופה כגון תריסים, מרפסות ומעקות מיוחדים.

כמובן שקבלן מומחה, כמו אורגד שיפוץ בניינים, שיודע כיצד לבצע שיפוץ ושימור של מבנים ישנים הוא חובה בתהליך.

עלות שיפוץ בניין לשימור – עליית ערך 

בעקבות הדרישות וההנחיות הנוקשות לשיפוץ בניין לשימור, המחייבות שימוש בחומרים מקוריים ואיכותיים ופיקוח של מחלקת שימור בניינים בעירייה, דיירי הבניין מקבלים דירות מושבחות ובניין בעל מראה מיוחד ויוקרתי שעבר שיפוץ בסטנדרטים גבוהים מהמקובל בשוק.

השימור מביא איתו גם עלייה בערך המבנה, גם בגלל רמת הבנייה הגבוהה וגם בגלל המעמד שלו כמבנה בשימור בעל ערך היסטורי ותרבותי.

עלות שיפוץ בניין לשימור – קבלת סיוע ופיתוח הסביבתי

מאחר וכל נושא שימור בניינים היסטוריים הוא בעל חשיבות לעירייה, הרי שמרבית העיריות מספקות סיוע כלכלי לבעלי הנכס למימון השיפוץ הדרוש לשימור הבניין ומקצרת תהליכים בירוקרטיים לקבלת היתרים ואישורים.

רווח נוסף של דיירי בניינים לשימור שעומדים בסמיכות זה לזה, הוא שבמרבית המקרים, הרשות המקומית מבצעת פיתוח סביבתי באזור כגון שיפור תשתיות, הקמת גינות ציבוריות ועידוד הקמת של עסקים קטנים באזור.

האם הבחנתם לא פעם בבניינים יפיפיים במרכזן של ערים שנאים ממש משל יצאו מגלויה? אם כן חשוב שתדעו כי מדובר במבנים שעבור שיפוץ בניין לשימור. אבל מה זה שימור מבנים? כל המידע בהמשך.

שיפוץ בניין לשימור – מה זה כולל?

סיורים בערים כמו תל אביב, זיכרון יעקב וירושלים יגלו לפנינו שלל מבנים היסטוריים משומרים שנראים ממש כאילו נלקחו מגלויה מרהיבה, בעוד שהמבנים, חלקם משמשים למגורים, חלקם קיימים כמוסדות ציבור, חנויות, בתי קפה ושלל חללי ציבוריים.

פרויקט שימור מבנים אשר צבר תאוצה בתחילת שנות ה ,90 מתרחש בערים גדולות כמו תל אביב שם שומרו יותר מ 1,000 בניינים בעיר!

מטרתה של תכנית השימור שנוצרה באמצעות יוזמת עריית תל אביב ושלל בתי עירייה בערים גדולות: נועדה לשמר בניינים שיש בהם אלמנטים ייחודיים ולשחזר את המראה הנוסטלגי שאפיין את המבנים במקור, בעוד שאנשים שהם בעלי מבנה המיועד לשימור: חייבים לבצע שיפוץ חיצוני לפי הוראת העירייה.

בכך ניתן יהיה לצמצם הזנחה של מבנים בעיר בה הם מתגוררים, כמו גם להעלות את ערך הנכס וליצור סביבת מגורים נעימה יותר במרחב העירוני והציבורי.

מה כולל תהליך שיפוץ בניין לשימור?

לפני שנסביר מה כולל תהליך זה מבחינה טכנית, חשוב לדעת כי מי שיתחיל בתהליך שימור המבנה אשר בבעלותו: יקבל סיוע מעיריות או מועצות אזוריות, כמו גם סבסוד השיפוצים, הלוואות מסובסדות, סיוע מקצועי וליווי התהליך, העברת זכויות ועוד.

בנוסף במידה ואתם רוצים ליווי מקצועי, שיפוץ בניין ניתן לפנות את חברות קבלנות ויזמות על מנת לקבל ליווי צמוד בכל התהליך החל משלבי התכנון עד לסיום הבנייה.

בכל הנוגע לתהליך שיפוץ ושימור המבנה חשוב להיצמד להוראות של העריות השונות בנוגע לתהליך השיפוץ.

שימור מבנים היא פעולה

אשר כוללת שלל עבודות ופעולות שנועדו לשמר את המבנה ולהפוך אותו לחזק, יציב וכזה שנראה ממש כמו לאחר הבנייה המקורית שלו.

תהליך שימור כולל הגנה על המבנה באמצעות גדרות, תחזוקה של המבנה, שחזור באמצעות רה- קונסטרוקציה שכוללת פירוק המבנה והקמתו מחדש באמצעות אלמנטים חדשים, יצירת שכפול מדויק של המבנה כפי שהיה קיים ברשומות ובתצלומים היסטוריים, חיזוק ואף הגדלת שטח המבנה במקרים בהם ניתן לעשות זאת.

תהליך השימור כולל כמובן עיצוב של מבנה קיים, הקניית מראה נעים למבנה, תוך שמבנים כאלה מקנים תחושה נוסטלגית אסתטית ונעימה במרחב האישי והציבורי.

חשוב לדעת כי תהליך שימור נעשה בדרך כלל על ידי חברות מקצועיות שיש להן ניסיון בשימור מבנים, כמו גם שהן מנוסות בתהליך של שיפוץ בניין לשימור. שיפוץ כזה מלבד היותו תורם לאיכות החיים, הוא גם כזה שמעלה את ערך הנכס בשיעור של 0.5 אחוזים בכל שנה! כך שערכם של מבנים עולה במהירות ומאפשר לבעלי המבנים קבלת רווחים מפעולות השימור שהם מבצעים בסיוע של העירייה וחברות קבלן מקצועיות.

לסיכום, אם אתם רוצים לשץ ולשמר את המבנה שלכם זה הזמן לפנות לחברות מקצועיות שמנוסות בתהליך שיפוץ בניין לשימור.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30