כל השלבים בדרך לשיפוץ בניין ישן

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

שיפוץ של בניין ישן הוא אתגר מורכב במיוחד. מצד שני, גם התועלת מהפרויקט גבוהה במיוחד – גם מבחינת איכות החיים וגם מבחינת עליית ערך הדירות. השלב הראשון הוא כמובן מוכנות של הדיירים לצאת לדרך ולגבש מסגרת תקציב שמוסכמת על כולם. ככל שבבניין חיים יותר בני אדם, כך קשה יותר לצלוח גם את השלב הראשוני הזה למרות היתרונות המוכחים של שיפוץ בניינים ישנים. בדרך כלל יוזמנו מספר אנשי מקצוע כדי לספק הצעות מחיר ולהציג את האפשרויות השונות לשפץ את הנכס.

תכנון מפורט וקבלת היתרים

אחרי שמושגת הסכמה בין דיירי הבניין על הצורך לבצע שיפוץ, על ההשקעה בפרויקט ועל החברה שתוביל אותו, אפשר להתחיל לתכנן את הפעולות שיבוצעו כדי לחדש את המבנה. פעולות אלה נחלקות ל-2 קטגוריות, אלה שנוגעות למרכיב הקוסמטי של השיפוץ ואלה הקשורות לתשתיות. במקרים שבהם השיפוץ כולל מרכיבים כמו הוספת מעלית, מרפסות, ממ"דים וכו', נדרשת תוכנית אדריכלית וכמו כן יש לקבל היתר מתאים מהרשות המקומית. שלב זה של שיפוץ בניין ישן עשוי להימשך מספר חודשים ואף שנה, בהתאם לקצב העבודה בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה

שדרוג הדירות

במסגרת שיפוץ בניין משותף, בחלק גדול מהמקרים, מתבצעות פעולות שונות גם בתוך הדירות עצמן. הוספת ממ"ד היא אופציה נפוצה וגם יצירת מרפסת שמש מפנקת עשויה לשדרג מאוד את רמת החיים של הדיירים. לצורך השלמת המרכיב הזה בפרויקט הפעולה הראשונה היא חציבת יסודות, לאחר מכן תתבצע היציקה של הרצפה ובהמשך, במקביל לעבודות על החלק החיצוני של הבניין, יתבצעו הטיוח, התקנת החלון (במקרה של ממ"ד), הוספת חיפוי הרצפה והצביעה

חיזוק עמודים ועבודות איטום

שלב חשוב נוסף בשיפוץ הבניינים הישנים הוא חיזוק המבנה. בדרך כלל מרכיב זה כולל חשיפת הברזל שבבסיס העמודים התומכים, מריחת כל עמוד בחומר נגד קורוזיה ויציקת בטון מחודשת.

פעולה נוספת במסגרת המרכיב הפרקטי בשיפוץ המקיף היא איטום. על-מנת למנוע רטיבות בדירות – תופעה שעלולה להוביל להיווצרות עובש, שכידוע מגדיל את הסיכון ללקות במחלות של דרכי הנשימה ובסוגים שונים של סרטן – תקולף השכבה החיצונית בקירות הבניין. בשלב הבא שוטפים את הקירות באמצעות מכונה שעובדת על לחץ. אם מתגלה חלודה, היא תשויף ויימרח אותו חומר נגד קורוזיה. דגש נוסף הוא איטום מדויק סביב חלונות הבניין. האיטום יושלם בעזרת בטון צמנטי.

שיפוץ בניין ישן – גימור

השלב האחרון לקראת השלמת הפרויקט הוא הגימור. העמודים שכאמור נחשפו ייצבעו מחדש, וכן יבוצע חיפוי מחודש של המבנה. בחירה בשליכט מחייבת גם שכבת טיח צמנטי מעל לבטון הצמנטי וכן פריימר. בלובי ובחדר המדרגות יבוצעו עבודות צבע, וכמובן שגם בדירות עצמן, ובפרט אם התווספו מרפסת ו/או ממ"ד יבוצעו עבודות טיוח וצבע. זהו גם השלב המרגש מכולם, שכן כבר ניתן להבחין במראה החדש והמרשים במיוחד של הבניין, ולהתחיל ליהנות מהפירות המוצלחים של השיפוץ.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30