יתרונות חיפוי חיצוני לבניין

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

יתרונות חיפוי חיצוני לבנייןיתרונות חיפוי חיצוני לבניין

חיפוי חיצוני לבניין הוא חלק מפרויקט בנייה שנוגע לציפוי הקירות החיצוניים של נכס, להגנה על כל שאר האלמנטים הפנימיים של הנכס. נכסים רבים מתחילים היום להשתמש בחיפוי חוץ כמאפיין דקורטיבי בנוסף למטרת ההגנה המקורית. 

עץ הוא חומר חיפוי נפוץ, אבל חיפוי PVC הפך להיות פופולרי יותר במהלך השנים האחרונות. מאמר זה מציג את היתרונות של חיפוי לבניין. בעיקרון, ניתן לחלק חיפוי לבניין לשני סוגים:

  1. מבנה קיים – לעתים יש צורך לחדש או לשנות את החיפוי הקיים, הן מסיבות אסתטיות והן מסיבות פונקציונליות הקשורות לבטיחות של המבנה למשל. 
  2. מבנה שנבנה מאפס – כל פעם שמתכננים מבנה חדש, לוקחים כחלק בלתי נפרד מהתכנית האדריכלית בחשבון גם החיפוי החיצוני שיכול להיות עשוי ממגוון של חומרים ורכיבים. נהוג לקחת בחשבון את סוג החיפוי בהתאם למיקום של המבנה מבחינה גיאוגרפית. למשל, ככל שהמבנה קרוב יותר לים, נבחר חיפוי עמיד יותר מפני לחות ורטיבות. לעומת זאת, אם המבנה נמצא באזור מדברי, חשוב שתהיה רמת עמידות טובה מפני חום ושמש. בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שצריך וכדאי לדעת על חיפוי לבניין. 

 

חיפוי חיצוני לבניין שווה להכיר  

כל מבנה, לא משנה אם מדובר בבית פרטי צמוד קרקע, בניין רב קומות בלב העיר, גורד שחקים או בית מלון, מורכב משני חלקים. החלק הפנימי – התקרה, הקירות הפנימיים, הרצפה, החללים השונים והחלק החיצוני שהוא השלד, הקירות החיצוניים של המבנה וכמובן החיפוי. חיפוי חיצוני לבניין מתוכנן בתהליך האדריכלי כחלק בלתי נפרד מהפרויקט כולו. את הסוג של החיפוי החיצוני בוחרים לפי סוג המבנה, המיקום שלו ומאפיינים אדריכליים נוספים. לצורך הדוגמא, בניין משרדים של 40 קומות, סביר להניח לא יחופה באותם חומרים או באותו סוג חיפוי כמו בית פרטי. לכל פרויקט נדל“ן יש את המאפיינים שלו ולכן בכל מבנה בוחרים סוג חיפוי חיצוני אחר. הרעיון בהסתכלות על פרויקט באופן שלם מבוסס על הרצון לבצע את הבנייה על פי שינויים בתחום הבניה והתקדמויות טכנולוגיות בתחום זה. כלומר, תמיד נשאף לשלב בין הצרכים הפונקציונליים של המבנה לבין העיצוביים שלו.

מדוע חל שינוי של ממש בשנים האחרונות בבחירת חיפוי חיצוני לבניין? 

עד לפני 15 שנה בערך, כל מה שהיה חשוב ליזמים, קבלנים וגם אדריכלים הוא לתת מענה פונקציונלי למבנה אותו בונים. כלומר המטרה תמיד הייתה לייעל תהליכים, לבנות מבנה חזק ועמיד לאורך השנים. לעומת זאת, היום יש עוד מרכיבים ומאפיינים שנלקחים בחשבון בתהליכי בניה. למשל, יותר ויותר פרויקטים נבנים על בסיס העקרונות של הבניה הירוקה. זה אומר שגם בחירת חיפוי לבניין נעשית על פי אותם עקרונות. איך זה בא לידי ביטוי? למשל, הרבה אדריכלים בוחרים את החיפוי לפי המיקום הגיאוגרפי של המבנה, במטרה לנצל את האלמנטים האקלימיים הקיימים באותו אזור. גם בהיבט של איטום ובידוד, חיפוי לבניין מביא הרבה מאוד חשיבות, שכן חומרי הגלם מהם החיפוי עשוי משפיעים על הטמפרטורה בתוך המבנה, משפיעים על כמות האור הטבעי שנכנס לתוך המבנה ועל גורמים נוספים שגם בעקיפין ובאופן ישיר בעלי משמעות על מאפיינים כמו צריכת חשמל למשל. 

 

על קירות מסך שמעתם?

אחד מהחיפויים הפופולארים שניתן לראות בעיקר בגורדי שחקים אבל לא רק, נקרא קיר מסך. קיר מסך בעצם נותן מענה כמעט מושלם הן לגורמים הפונקציונליים והן לעיצוביים. מדובר למעשה בפרופילי אלומיניום בשילוב חלונות העשויים מזכוכית מחוסמת. פתרון יעיל, איכותי המעניק למבנה רמת עמידות סופר גבוהה, הן מפני נזקי הזמן והן מפני נזקי מזג האוויר. הקירות מייצרים למבנה תשתית מאוד חזקה לצד מערכת איטום מעולה שמפחיתה בעשרות אחוזים את הסיכוי לחדירה של מים, רטיבות וכתוצאה מכך היווצרות של נזילות. את קירות המסך ניתן לשלב הן במבנים קיימים כחלק מתהליכי חידוש של המבנה והן בפרויקטים חדשים אותם מקימים מאפס. לא סתם קירות מסך נחשבים היום לחיפוי חיצוני לבניין סופר פופולארי, אלו מסייעים להפחית את התזוזות של המבנה ואף מעניקים לו מראה מרשים, דקורטיבי ויוקרתי.

 

סוגים של חיפוי חיצוני לבניין 

  • חיפוי חיצוני המשלב בין אלומיניום, זכוכית ועץ.
  • חיפוי חיצוני בשילוב סקיילייט (סוג של חלון המאפשר חדירה של אור טבעי לתוך המבנה)
  • חיפוי חיצוני בשילוב הצללות
  • חיפוי חיצוני מאבן טבעית או סינטטית
  • חיפוי חיצוני מעץ
  • חיפוי חיצוני עם כבלים
  • חיפוי חיצוני עם רפפות

 

תהליך לבחירת חיפוי לבניין 

בכדי לבצע בחירה נכונה של החיפוי לבניין, חשוב קודם כל לעשות הבחנה בין מבנה שכבר קיים ועובר תהליך שיקום, חידוש או שיפוץ לבין מבנה שבונים מההתחלה. מדוע צריך לעשות את ההבחינה הזו? משום שמבנה קיים יעבור תהליך הנקרא חידוש מעטפת חיצונית, לעומת מבנה חדש בו נעשה שימוש בפתרונות וטכנולוגיות מתקדמים הרלוונטיים לשנות ה-2000. לאחר מכן נצטרך לבחור חברה מקצועית או קבלן ביצוע המתמחים ביישום חיפוי חיצוני לבניין. חשוב לבחור קבלן או חברה המציעה לקהל הלקוחות שלה את הפתרונות שמתאימים למבנה שלנו וגם מסוגלת לבצע את העבודה בשטח. יש להתייחס כמובן לאותם מאפיינים פונקציונליים ועיצוביים שדיברנו עליהם קודם ולבחור חיפוי מתאים.

חיפוי חיצוני לבניין מחיר

העלות של חיפוי חיצוני לבניין משתנה כמובן בין חיפוי לחיפוי, בין מבנה למבנה, בין פרויקט לפרויקט.  העלות נקבעת לפי סוג הפרויקט, רמת המורכבות שלו, חומרי הגלם מהם החיפוי עשוי, החברה או הקבלן המבצע ועוד. בגדול העלויות נעות בין 7,000-15,000 ש“ח למ“ר. 

 

מה עוד חשוב וכדאי לדעת על חיפוי חיצוני?

תחזוקה נמוכה

בהשוואה לחיפוי עץ נפוץ, חיפוי לבניין מ-PVC כרוך בתחזוקה מועטה ביותר, בשל עמידותו ותכונות הניקוי הקלות שלו. 

ברוב המקרים מתבצע שימוש בחיפוי קירות חיצוניים ב-PVC במקום צבע או לבנים רגילות, מכיוון שהחיפוי דורש שטיפה מדי פעם רק על מנת לוודא שהוא ימשיך להיראות חדש.

ערך אסתטי

אחת הסיבות הנפוצות שמובילות בעלי בניינים לבחור לבצע חיפוי לבניין היא המראה האסתטי שהוא מוסיף לבניין. החיפוי מספק אסתטיקה מידית לנכס. חיפוי חוץ לבניינים מגיע במגוון סגנונות וצבעים שונים לבחירתכם. 

חיפויי קירות PVC מחברה שמבצעת פרויקטים של חיפוי באתרי בנייה, כוללים מראה עץ במרקמים שונים ובמספר צבעים; מאפור ועד זהב חיוור, ואתם יכולים להיות בטוחים שתמצאו את הצבע המתאים ביותר לנכס שלכם. ניתן להשתמש בגוונים משלימים לחלונות ודלתות קיימים על מנת ליצור מראה מתואם, או לבחור צבע ניגודי לחיפוי, כדי להעניק לבניין שלכם מראה חיצוני אינדיבידואלי.

בידוד פנימי

חיפוי לבניין מסייע בשיפור הבידוד התרמי של הנכס. כשהחיפוי מצויד בחומר בידוד גנרי, הוא מבודד את הבניין שלכם, וחוסך כסף בעלויות החימום.

הגנה על הבניין

חיפוי לבניין מהווה תוספת נהדרת לנכס, מכיוון שהוא משמש כשכבת הגנה נוספת מפני בליה וקורוזיה.

מגוון שימושים

חיפוי לבניין הוא מוצר מותאם שניתן להשתמש בו במגוון מצבים, כמו למשל במהלך בניית בניין חדש, כחלק בלתי נפרד מהעיצוב. פרויקט חיפוי משמש גם במהלך שיפוץ או הרחבת הבניין הנוכחי. 

ניתן לבצע הרחבה חדשה, ובמהלכה להתאים חיפוי שיעניק גימור אטרקטיבי ועמיד, או להשתמש בחיפוי עץ שצריך להחליף.

מחירון חיפוי חיצוני לבניין

עלויות פרויקט חיפוי חיצוני לבניין משתנות בין קבלני הבניין, והמחירים הממוצעים כוללים:

צבע אקרילי: 50-80 ₪ למ"ר.

יישום שליכט: 70-160 ₪ למ"ר.

חיפוי אבן: 240-800 ₪ למ"ר, בהתאם לסוג האבן הנבחרת.

 

סגנונות שונים של חיפוי חיצוני לבניין 

שימוש בחיפוי קירות לבניין מ-PVC זמין עם יתרונות רבים, כולל הוספת ערך אסתטי והגנה על מבנה הנכס שלכם. חברה שמבצעת פרויקטים של חיפוי חיצוני לבניין משתמשת בכמה כלי עיצוב שונים על מנת להתחיל בפרויקט החיפוי הבא שלכם לבניין. שיטת החיפוי האהובה על בעלי בניינים רבים הוא החיפוי החזותי שניתן להשיג מקולקציית החיפויים המובלטים לסגנונות בנייה שונים.

לכן מומלץ לפנות למומחים המקצועיים ולהתייעץ לגבי האפשרויות השונות המותאמות אישית של פרויקט חיפוי חיצוני לבניין.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30