הדרכות עבודה בגובה

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

 

במהלך השנים לא מעט עובדים בגובה מצאו את מותם בתאונות עבודה על ידי נפילה מגובה. גם עוברי אורח שנפלו עליהם חפצים כבדים בשל הקפדה של עובדים בגובה, קיפחו את חייהם. מסיבות אלו מדינת ישראל הוציאה תקנות בשנת 2008 שעל כל עובד להוציא רישיון של עבודה בגובה על מנת שיוכל לעבוד בגובה. לא כל עובד זכאי לקבל את האישור הרלוונטי אלא רק עובד שעבר קורס עבודה בגובה או הדרכה של עבודה בגובה.


מהי עבודה בגובה?

עבודה בגובה על פי החוק היא כל היא כל עבודה מעל 2 מטר או עבודה בחלל עמוק מעל 2 מטר. בשל ריבוי התאונות של עובדים בגובה יש צורך


מהי עבודה בגובה?

דבר ראשון יש להבין מהי עבודה בגובה על פי החוק כל עבודה בגובה מוגדרת  כל אדם שצריך לעלות בגובה מעל 2 מטר או עובד בחלל עמוק מעל 2 מטר. בעקבות ריבוי התאונות הוא צריך לקבל רישיון על מנת לעסוק בעבודות בגובה. על פי התקנות עבודות אלו מוגדרות כעבודות בגובה  וכל אדם הרוצה לעסוק בהם או שעוסק בהם חייב לעבוד עם אישור עבודה בגובה. בין בעבודות הללו ניתן לכלול עבודה על משטחים מוגבהים ללא מעקה, סלי הרמה, גגות שבירים, גגות, פיגומים ניידים ונייחים, סולמות ועוד. הדרכה בגובה היא הדרכה שיש לקבל ממדריך מוסמך ומקצועי


מה כוללת הדרכה בעבודה בגובה?

הדרכה בעבודה בגובה רלוונטית לצורך הכשרת עובדים לעבודה שמתבצעת בגובה. עבודה בגובה היא עבודה שיכולה להסתיים במוות או בפציעה קשה של העובד במידה והיא לא מתבצעת על פי הוראות הבטיחות של עבודה בגובה. מכיוון שרוב העובדים בגובה לא באמת מכירים את הוראות הבטיחות הרלוונטיות לצורך עבודה בגובה, אין ספק כי חשוב מאוד לעבור את ההדרכה המדוברת על מנת לשמור על חייהם וכן, בכדי שלא לסכן אנשים אחרים שעוברים במקום שבו מתבצעת העבודה. מלבד זאת, כיום על פי החוק הדרכה בגובה איננה רשות אלא חובה. אדם שעובד בעבודה כלשהי המוגדרת כעבודה בגובה יהיה חייב לעבור את ההדרכה המדוברת על מנת שיוכל להמשיך לעבוד בעבודתו. ללא הדרכה רלוונטית מדי פרק זמן הנקבע בחוק, האדם איננו יכול לעבוד בעבודה המוגדרת כעבודה בגובה.


מהי מטרת ההדרכה?

מטרת ההדרכה כאמור היא להסמיך עובדים שעליהם לעלות על מקומות גבוהים מעל 2 מטר ולהגן הן עליהם והן על אחרים, לא משנה באיזה סוג של עבודה בגובה מדובר. את הקורס יעביר מדריך לעבודה  בגובה שהוסמך על ידי משרד העבודה כאשר הנושאים שנלמדים בקורס מתחלקים לשני חלקים: החלק העיוני אשר מתמקד בלימוד הכללים החשובים לעבודה בטוחה בגובה ועל ההגנה של העובד והחלק המעשי שמתמקד בהתאמת הציוד באופן מעשי של העובד והאופן שבו העובד מתמודד עם החומר שהוא למד בצורה מעשית. ההדרכה לרוב תהיה יום אחד או כמה שעות ובסופה העובד יקבל את הרישיון לעבוד בגובה.

לשאלות נוספות אתם מוזמנים לפנות אלינו – היחידה להדרכה בגובה בישראל

 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30