שיפוץ מבנים

 אם החלטתם לשפץ מבנה מכל סוג, פרטי, מסחרי או ציבורי: חשוב שתדעו כיצד אפשר להתארגן ולהתכונן לשיפוץ בצורה הנכונה והיעילה מכל. שיפוץ מבנים כפי שרבים יודעים, יכול להעלות את ערך הנכס עד מאד כמו גם את האיכות החיים ולכן הוא כה פופולארי. אבל כיצד מתארגנים לתהליך כזה? הכל בהמשך.

שיפוץ מבנים – איך מתארגנים לכך?

זהו, היום הגדול הגיע וזהו הרגע שאתם מבנים שחסכתם מספיק כסף כדי לשפץ דירה, בית פרטי, מבנה מסחרי או כל חלל שדרוש שיפוץ. שיפוץ מבנה יכול להועיל גם לאיכות החיים של האנשים שנמצאים בו, כמו גם שבאמצעות הפעולה ניתן לתחזק את המבנה ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר עבור רוכשים פוטנציאלים.

אבל לפני שמבצעים שיפוץ מבנים, מה צריך לקחת בחשבון ולמה צריך להתכונן?

קבלת אישורים ועדכון השכנים – חשוב לדעת כי לפני שאתם מתחילים את תהליך הבנייה והשיפוצים, יש לקבל את כלל אישורי הבנייה הדרושים לתהליך. אישורי בנייה ניתן לקבל רק לאחר שיש לכם תכנית הנדסית חתומה על ידי מהנדס, בעוד שהעירייה או המועצה האזורית במקום שבו אתם מתגוררים: מאשרת את התכנית והשיפוצים בכתב.

בנוסף, ישנם מקרים של שיפוץ בניינים משותפים שתצרכו לקבל הסכמה של לפחות 70 אחוזים מדיירי הבניין לצורך השיפוץ, לכן יש לקבל את כלל האישורים להתחלת הבנייה וזאת כדי לא לעבור על החוק.

אם אתם מתגוררים בבניין משותף, כנסו ישיבה של הדיירים ונסו להבין כיצד תוכלו לתרום באמצעות השיפוץ גם לבניין ולנראות שלו. בררו לפני תחילת השיפוץ את משך זמן השיפוצים ובחרו בקבלן שיפוצים שעובד בשעות נוחות ויכול לסיים ביעילות ובמהירות את התהליך.

שיפוץ ושיקום מבנים משותפים חובה  קבלן רשום

מעבר לדירה אחרת – לאחר שהבנתם כמה זמן יערך השיפוץ, חשוב שתבינו האם אתם צריכים להעדר ממקום המגורים הקבוע בזמן התהליך. כיום ישנם שיפוצים מסיביים שכוללים החלפות מערכות חשמל ומים, הצבת תשתיות חדשות, הרמת מרצפות והחלפתן, שבירת קירות ועוד, כאשר שיפוץ מסיבי מחייב מגורים זמניים במקום אחר שיפוץ בניין .

לעומת זאת, שיפוצים קלים הנחשבים "קוסמטיים" ונוגעים לצביעה מחודשת של הקירות, החלפת דלתות, הקמת קירות גבס ועוד, לא יחייבו יציאה מן הבית ולכן יש להבין מהו סוג השיפוץ ולהתאים מגורים זמניים בהתאם לסוג השיפוץ.

חוזה עם קבלן שיפוצים וחלוקת עבודה

– שימו לב כיצד מתבצעת העבודה על ידי קבלן השיפוצים. וודאו כי הוא מבצע חלוקה עבודה באופן נכון ומושכל והיו מעורבים בתכוניות של המשפץ.

חשוב בנוסף "לסגור" את התשלום ואת שיטת התשלומים באמצעות חוזה מסודר שתחתמו עם הקבלן המבצע, תוך שבמקרים של תקציב גדול: יש להיעזר בעורך דין המומחה בתחום הנדל"ן, כדי לחתום על חוזה הוגן.

 

לסיכום, תהליך שיפוצים חייב להתרחש עם מקסימום בקרה, תוך בחירת חברה מבצעת מעולה. 'קבוצת עידן' נמנית בין חברות הבניה המובילות בענף השיפוצים והבנייה והיא תבצע עבורכם שיפוץ מבנים בצורה יעילה ומותאמת אישית.

שיפוץ מבנים

השארת תגובה