שיפוץ חזית בניין

שיפוץ חזית בניין היא פעולה שנועדה בראשית לעלות את ערך הנכס, בעיקר במבנים ישנים ומשותפים שדורשים שיפוץ באופן מידי. אבל מה שיפוצים כאלה כוללים? וכיצד מבצעים אותם כהלכה? כל המידע בהמשך.

שיפוץ חזית בניין – מה זה אומר וכיצד מבצעים בצורה נכונה?

אם אתם רוצים להעלות את ערך הבניין שבו אתם מתגוררים, אם יש לכם בניין בבעלותכם והחלטתם לשפץ ולשדרג את המראה שלו על מנת להעלות את ערך הדירות, או אם אתם פשוט רוצים להרגיש בטוחים יותר במבנה שבו אתם נמצאים – חשוב שתכירו את המושג "שיפוץ חזית בניין".

מה זה שיפוץ חזית בניין?

שיפוץ חזית המבנה שבו אתם גרים, מקנה שיפור הנראות של המבנה, כמו גם שיפוץ כללי, חיזוק וביצוע פעולות שהופכות את הבניין לנעים יותר למראה, נקי, בעל עיצוב חדיש, כמו גם חזק יותר, פרקטי ומותאם לצרכים של הדיירים.

חשוב לדעת כי פעולה מסוג זה יכולה להעלות את ערך הדירות והבניין ביותר מ 10 אחוזים ולכן רבים האנשים שמבצעים את השיפוץ, תוך קבלת הסכמה מוחלטת של שאר הדיירים וקבלת כלל האישורים הדרושים לבנייה, חיזוק ושיפוצים.

מה כולל תהליך השיפוץ של החזית  בניין?

שיפוץ זה המתבצע על יד אנשי המקצוע המומחים, הוא כזה שמתבצע בשלל חלקים בתוך המבנה ובעיקר מחוצה לו תוך חיזוק הבניין, חיזוק עמודים תומכים, שיפוץ המראה של הלובי, המעליות, הכניסה לבניין, מעקות, כמו גם הריצוף במבנה ומחוצה לו כמו גם תחזוקה של אלמנטים שונים בחלל.

בשיפוץ כזה מתבצעות לעיתים פעולות מסיביות יותר כמו החלפת מערכות אינסטלציה, תיקון מרזבים, איטום מחודש של הגג, החלפת רצפות ועוד, תוך שהפעולה יכולה להיות בעלת פן אסתטי יותר הכוללת צביעת קירות ומשקופים, ביצוע פוליש לרצפות, תיקון מדרגות ושלל שיפורים חיצוניים שמקנים למבנה מראה אסתטי ונעים יותר.

כיצד מתחילים בפעולות השיפוץ?

חשוב לדעת כי לפני ששוכרים קבלן או חברת שיפוצים מקצועית, יש לכנס אסיפת דיירים כדי לדון בצרכים של המבנה, לקבוע תקציב, לגבות אותו ולאחר מכן לקבל גם הסכמה כללית של כל דיירי הבניין אודות השיפוץ.

בנוסף יש לבחור אנשי מקצוע מומחים כמו חברות קבלן מקצועיות שיוכלו לבצע עבורכם את השיפוצים והתיקונים.

למה יש לשים לב בבחירת קבלן שיפוצים?

כאשר אתם בוחרים את קבלן השיפוצים המתאים, שימו לב כי הוא רשום בפנקס הקבלנים, וודאו כי אתם בוחרים באנשי מקצוע מומחים בשיפוץ מבנים כמו גם בפעולה של שיפוץ חזית בניין,שיפוץ בית משותף מחיר וודאו כי אתם "סוגרים" את פרטי השיפוץ באמצעות חוזה מסודר וכי הקבלן מקנה לכם הצעת מחיר קבועה שאינה משתנה תוך כדי עבודות השיפוצים.

היתרונות של שיפוץ חזית בניין

כאשר אתם בוחרים בפעולה זאת שמאפשרת חזות יפה ומטופחת של הבניין, כמו גם חיזוק המבנה באופן חיצוני ופנימי, אתם יכולים ליהנות ממגוון יתרונות כגון:

  • העלאת ערך הנכס.
  • מבנה חזק יותר ויציב.
  • איכות חיים טובה יותר.
  • פחות השקעה מצדכם בנראות או בתחזוקת המבנה בחיי היום יום.
  • חיים נעימים במבנה מסודר ונעים.

כאשר אתם נגשים לעבודת הבנייה והשיפוצים, תצטרכו בנוסף להסכמה של השכנים שלכם, גם לאישורים מהרשויות המקומיות (מועצה או עירייה) וזאת לביצוע הפעולות תוך קבלת היתרי בנייה מותאמים לצרכים ולפעולות שאתם רוצים לבצע במבנה.

שימו לב כי לעיתים תצטרכו לבצע גם תיקון סדקים בקירות, הורדה של אלמנטים או הוספת אלמנטים לחיזוק המבנה תוך שפעולת שיפוץ חזית בניין יכולה לכלול גם זיפות, איטום חדש, צביעה וחידוש חניות וגינות.

בשל כל אלה, יש לבחור בחברה יזמית או קבלנית שיכולה לאפשר לכם את כלל השירותים: תחת קורת גג אחת.

שיפוץ חזית בניין

 

השארת תגובה