שיפוץ בניינים

שיפוצים הם גם דרך מצוינת לצמצם את ההשפעה האקולוגית של בניין, שכן שיפוצים רבים שהופכים מבנים לחסכוניים יותר באנרגיה עלולים לגרום לפחות פליטות ופחות נזקים סביבתיים. שיפוץ מבנים יכול גם לשפר את איכות האוויר על ידי הפחתת רעלים מחומרים ישנים ושדרוג הבידוד. שיפוצים יכולים להיות צעד חשוב בהפחתת טביעת הרגל הפחמנית של בניין והפיכתו לבר-קיימא יותר. שיפוצים יכולים גם להפוך מבנים לנגישים יותר עבור אנשים עם מוגבלות, ולאפשר לבעלי בעיות ניידות לגשת לבניין הרבה יותר מבעבר. שיפוץ מבנים הוא דרך חשובה ליצור מקומות מגורים בטוחים, אטרקטיביים וברי קיימא.

גם אתם חושבים שהגיע הזמן לשפץ את הבניין שלכם? דיירים רבים סובלים מדלתות חורקות, צבע מתקלף וחזית בניין מוזנחת. שיפוץ חזית הבניין משפר את רמת החיים של דיירי הבניין ובנוסף מעלה את ערך הדירה. למה שרק פנים הדירה יראה טוב והלובי יראה מוזנח? לפניכם מדריך לשיפוץ בניין משותף, מהם סוגי השיפוצים, מחירים ועוד.

מדוע חשוב לשפץ בניין משותף?

שיפוץ תמיד מתקבל בברכה, בין אם מדובר בתיקון דלת הלובי החורקת או שיפוץ חיצוני יסודי של כל המבנה החיצוני. גם אם השקעתם כמיטב יכולתכם בדירה שלכם, אם הבניין עצמו משופץ וניראה טוב לעין, יהיה הרבה יותר נעים לגור בו ובנוסף ערך הדירה יעלה ויהיה הרבה יותר קל ומשתלם למכור אותה. למעשה, ערך הדירה עולה ב- 7%-20%, לכן אם תכננתם למכור את הדירה שלכם, מומלץ לעשות זאת לאחר שיפוץ הבניין, על מנת להרוויח עליה יותר. במידה ותכננתם להישאר ולגור בדירה, מומלץ לשפץ את הדירה על מנת שתוכלו ליהנות מסביבת מגורים איכותית, נעימה וללא תקלות.

בנוסף, מבנה מוזנח אשר מגיע למצב בו הקירות מתפוררים וישנה סכנה לנפילת אבנים, עלול לגרום להתערבות של העירייה והגדרת הבניין כמבנה מסוכן, פעולה המסירה אחריות מהעירייה בכל הנוגע למבנה ומטילה קנסות כבדים על הדיירים, אשר מחויבים לתקן את בעיות המבנה על חשבונם במקרה כזה נדרש לבצע פרויקט שיקום מבנים בליווי מהנדס

 שיפוץ מבנים הוא חלק חשוב בשמירה על סביבה בטוחה ואטרקטיבית

שיפוץ יכול לכלול כל דבר, החל מתיקונים קלים ועד למהפך בקנה מידה מלא, אבל לכל זה יש אותה מטרה – לשמור על מבנים במצב טוב ולספק חוויות מגורים טובות יותר לתושביהם. שיפוצים יכולים לנוע מפרויקטים קטנים כמו צביעה או החלפת ריצוף, ועד לעבודות גדולות כמו חיווט מחדש או הוספת חדרים חדשים. שיפוצים יכולים גם להשפיע על היעילות האנרגטית, שכן מבנים ישנים עשויים לדרוש יותר אנרגיה כדי לפעול מאשר חדשים יותר. שיפוץ מבנים דורש לרוב מומחיות של אנשי מקצוע, לכן חשוב לחקור ולמצוא קבלנים אמינים בעלי ניסיון בתחום זה לפני שמתחילים בפרויקט שיפוץ. שיפוצים יכולים להיות יקרים, אך התוצאה הסופית משתלמת אם השיפוצים מבוצעים כהלכה ומשלימים מראה אסתטי רצוי. שיפוץ מבנים לא רק יעלה את ערכם, אלא גם יהפוך אותם לבטוחים ונוחים יותר עבור יושביהם. שיפוץ מבנים הוא חלק חשוב בשמירה על מרחבים עירוניים והבטחת הישארותם אטרקטיביים ובטוחים לדורות הבאים.

שיפוץ מבנים הוא דרך חשובה לשמור על מרחבי מגורים בטוחים

אטרקטיביים וברי קיימא. שיפוצים עלולים לעלות ביוקר, אך במקרים רבים הם יכולים גם להעלות את ערך הנכס ולסייע בשיפור הכלכלה המקומית. שיפוצים גם מפחיתים את ההשפעה הסביבתית של מבנים והופכים אותם לנגישים יותר עבור אנשים עם מוגבלות. שיפוץ מבנים הוא חלק חשוב בשמירה על מרחבים עירוניים ויצירת חוויות מגורים טובות יותר לכולם. שיפוצים יכולים גם לעזור לשמר את השלמות ההיסטורית של הבניין על ידי שמירה על מאפייניו ועיצובו המקוריים. שיפוץ מבנים הנחשבים חשובים בערכם התרבותי או ההיסטורי הוא חלק חשוב בשימורם לדורות הבאים. שיפוץ מבנים היסטוריים יכול להיות יקר, אבל לעתים קרובות הם תורמים לעיר או לקהילה שלהם בדרכים שסוגים אחרים של מבנים לא יכולים. שיפוצים יכולים גם לעזור לשמור על עדכניות של מבנים ישנים על ידי שילוב תכונות וחומרים מודרניים תוך שמירה על העיצוב המקורי. שיפוץ מבנים היסטוריים הוא דרך חשובה לשמור על מורשת תרבותית ולהבטיח שמבנים אלו יישמרו לדורות הבאים. שיפוץ מבנים גם עוזר ליצור מקומות עבודה ולעורר את הכלכלה המקומית, מה שהופך אותם לנכס בעל ערך לכל קהילה או עיר. שיפוצים עלולים להיות יקרים ולאורך זמן, אך הם משתלמים אם הם מבוצעים כהלכה ומשלימים את המראה האסתטי הרצוי.

מהם סוגי השיפוצים שניתן לעשות בבניין?

ישנם מגוון סוגי שיפוצים שניתן לעשות בבניין משותף, אשר כל שיפוץ מועיל ומוסיף בדרכו שלו לאיכות המבנה. לפניכם מספר אפשרויות שיפוץ מפורטות עם עלויות משוערות:

הוספת מעלית

הוספת מעלית הינה דרך נהדרת להקל על הדיירים הגרים בקומות הגבוהות ולהנגיש את הבניין לבעלי מוגבלויות. במידה והחלטתם על הוספת מעלית, יש לפנות לאדריכל וקבלן השיפוצים שבחרתם על מנת לבנות פיר למעלית, מעין מבנה בצורת האות ח' העשויה מבטון. השלב הבא הוא הנחת תשתית החשמל, ולאחר מכן יש לפנות לחברת מעליות, כדי שתבצע את ההתקנה של המעלית. כאשר מדובר בבניין של עד 6 קומות, תהליך הוספת המעלית אורך בממוצע כשלושה חודשים והמחיר נע בין 300 ל- 400 אלף ₪.

חיזוק עמודים

שיפוץ בניין על מנת לחזק את עמודי הבניין, הוא תהליך חשוב ביותר על מנת להפוך את המבנה לעמיד יותר מפני רעידות אדמה ולחזק את בסיסו. על מנת לתכנן את חיזוק העמודים בצורה הטובה והבטוחה ביותר, יש לשכור את שירותיו של מהנדס או אדריכל, אשר יוריד הנחיות לקבלן הנבחר בפרויקט. המהנדס או האדריכל המתכנן, מנחה את הקבלן באיזה אופן יש לבצע את העבודה ומייצר לו שרטוט מפורט והוראות ביצוע אחריהם עליו לעקוב. כדי לחזק את עמודי הבניין יש לחשוף את הברזל אשר בבסיסם של עמודי הבניין, ומריחת הברזל בחומר המונע חלודה וקורזיה. לאחר מכן יש ליצוק מחדש בטון סביב העמודים וסביב בסיסם, על מנת ליצור חוזק ויציבות. תמחור חיזוק העמודים משתנה ממקרה למקרה וקשה לתת הערכה מדויקת בכל הקשור למחיר.

שיפוץ הלובי וחדר המדרגות

מבחינת הריצוף, ישנן שתי דרכים שניתן לפעול בהן. הראשונה, עקירת הריצוף הישן במלואו ובניית ריצוף חדש במקומו של הישן. השנייה, הדבקת ריצוף חדש על פני הריצוף הישן, זוהי שיטה זולה יותר מן השיטה הראשונה (מחירה עומד על כ- 150 ₪ למ"ר), אך היא אינה אפשרית תמיד, עקב אריחים רופפים, הבדלי גבהים בין המרצפות ורטיבות, העלולים למנוע הדבקת מרצפות מוצלחת. החלפת המרצפות במרצפות חדשות כוללת גם עבודת פירוק המרצפות הישנות, אשר מחירה עומד על 100-150 ₪ למ"ר וגם עבודת ריצוף חדשה, אשר מחירה נע בין 100-180 ₪ למ"ר. המחירים כוללים את כל החומרים, מלבד המרצפות, אותן רוכשים בנפרד דיירי הבניין. מחיר החלפת מדרגה זהה למחיר הריצוף למ"ר. זאת אומרת, אם ריצוף למ"ר עלה לכם כ- 120 ₪ למ"ר, כך גם תעלה החלפת מדרגה.

שיפוץ בניין מגורים כרוך אומנם ב"כאב ראש" לא קטן. אבל אין ספק כי שכרו בצידו. ערך הבניין שלכם יעלה פלאים אם תשקיעו בשיפוץ ותחדשו את הבניין. איך עושים זאת נכון, כיצד אפשר להכנס לסאגת השיפוצים ולצאת ממנה בלי שן ועין. ומה מומלץ לעשות כשכל זה מסתיים.

מיהם אנשי המקצוע שיש לבחור

כדי לא לצאת ניזוקים מתהליך של שיפוץ בניין מגורים מומלץ להסתמך על מספר אנשי מקצוע שאמורים לעשות את חייכם לקלים יותר, ולהביא לכם את השקט והשלווה הנדרשים. האיש המוביל הוא הקבלן שאליו אתם נקשרים. מומלץ לבחור קבלן לא לפי רושם ראשוני, אלא לבקש ולקבל את רשימת העבודות שביצע בעבר ואת שמות נציגי הבניין. אל תתעצלו אלא צרו עמם קשר ודברו עימם על עניין השירות, איכות העבודה ועמידתו של הקבלן בלוח-הזמנים שנקבע מראש.

כמו-כן לא מומלץ לחסוך ולדאוג להעסקתו של מפקח בניין. על המפקח תוטל האחריות להכין כתב כמויות מפורט כולל מפרט טכני המתאר את אופן העבודה וסוגי החומרים, וכמובן יהיה עליו לפקח על הנעשה בעת הביצוע

מה כולל שיפוץ בניין מגורים

עכשיו משבחרתם את אנשי המקצוע שלכם, עוד בטרם תחילת ביצוע העבודות, קיימו איתם הערכת מצב של תחזוקת המבנה, ובהתאם לה דאגו להכין את תוכנית שיפוץ בניין מגורים . אם אתם מתגוררים בעיר תל-אביב, למשל, יש צורך מכוח דרישת היתר שיפוץ הנחתם עבור כל בניין על ידי מהנדס העיר, שבנייני מגורים המעוניינים לבצע שיפוץ ברכוש המשותף, מחויבים לביצוע עבודה ספציפית לפי מפרט מדוייק. בערים אחרות הדרישות משתנות בהתאם.

עוד כמה טיפים חשובים

מומלץ להגדיר את התחייבות הקבלן לפני שיפוץ בניין מגורים לגבי העסקתם של פועלים מקצועיים, צוות עבודה קבוע ורציף, לוחות זמנים, ציות להנחיות מפקח והגדרת גובה הקנסות במקרה של איחורים, ולעגן את הכל בחוזה עבודה מפורט.

כמו כן בדקו שהקבלן מבוטח בכל פוליסות הביטוח הנדרשות, בטרם החתימה על החוזה. ובסיום השיפוץ דאגו לקבל ערבות טיב בנקאית לתקופה של שנה לפחות, סך הערבות המקובל הינו 5% מעלות השיפוץ.

כמובן שגם לאחר שיפוץ עלולות להופיע תקלות למיניהם,

מכל מיני סיבות או גורמים. על כן, כדאי להתמיד ולהיות בקשר עם הקבלן או החברה שדאגו וביצעו את שיפוץ בניין מגורים, כך שיהיה מי שיוכל לדאוג שהתקלות מתוקנות ודברים חוזרים לסדרם במהרה.

ולבסוף מומלץ להקפיד על תחזוקה שוטפת בצורה מקצועית. חשוב לזכור כי תקלות במערכת האינסטלציה והחשמל, עלולות לגרום נזקים לרכוש הפרטי או המשותף, אם אינן מטופלות כראוי. כמו כן, תקלות באיטום הגג, עלולות להסב נזקים לדירות הגג אם לא יטופלו בהקדם. והדבר עלול להיות כרוך בהוצאות גבוהות. לכן מומלץ לפנות לחברה מתאימה.

תכנון ותיאום במהלך שיפוץ בניין

לפני שאתם בוחרים קבלן שיפוץ בניינים, אוספים כספים ומתחלים להתכונן לשיפוץ: חשוב לשים לב כי כלל הדיירים בבניין ערוכים לשיפוץ כזה, מעוניינים בו ואף במידה ואתם חלק מהדיירים, יש לוודא כי הם מוכנים להשתתף בהוצאות שיפוץ הבניין.

קבלן שיקום מבנים

כדי לעשות זאת יש לכנס ישיבת דיירים, להבין מי בעד ומי נגד השיפוץ, לתכנן את האזורים שתרצו לשפץ במבנה תוך שיש להחליט יחד כיצד תרצו שיתרחש השיפוץ ואיך יתחלק התקציב. בכך תוכלו להיות מתואמים ותוכלו לבצע שיפוץ ללא בעיות או סכסוכי שכנים.

חידוש בניינים

חידוש בניינים עם קבוצת אורגד  

חידוש בניינים הוא פרויקט שכל מי שגר בבניין ישן היה מעונין שהבניין שלו יעבור. לאורך השנים נבנו בערים רבות בישראל בניינים משותפים וקצב הבנייה תפס

השכרת מנוף סל לפרויקט שיפוץ בניין

מחפשים שירות מקצועי הכולל השכרת מנוף סל לפרויקט שיפוץ בניין? הגעתם בדיוק למקום הנכון! אנו מספקים לקהל לקוחותנו במגזר העסקי והפרטי את כל סוגי הפתרונות

שיפוץ חזיתות בניינים

שיפוץ חזיתות בניינים

בניינים ישנים ומוזנחים הם בניינים שלא כיף להיכנס אליהם וגם לא לגור בהם. לכן על מנת לשנות את החזות החיצונית שלהם ולגרום לאנשים להיכנס אליהם,

קבלני בניין לשיפוץ בניינים

קבלני בניין לשיפוץ בניינים

לא פעם אנחנו קוראים בעיתונים או שומעים במהדורות החדשות, על לקוחות שרכשו דירות, שילמו כסף לקבלן, אך עם הזמן גילו שהקבלן ברח עם הכסף, פשט

שיקום ושיפוץ ביניינים בתל אביב

מתעניינים באפשרות לשקם ולשפץ את הבניין? יש לפחות 3 סיבות טובות לעשות זאת. שיפוץ ביניינים קיימים אינו סיפור פשוט. בשלב ראשון יש לרתום את כל

קבלן שיפוץ בניינים משותפים

קבלן שיפוץ בניינים משותפים

מזל טוב! החלטתם לשפץ דירה, וכעת אתם עומדים בפני תהליך לא פשוט, אך כזה שבסופו של יום יסייע לכם להעלות את איכות החיים בדירה שלכם,

שיפוץ בניין חיצוני חיפה

שיפוץ בניין חיצוני חיפה

רוב האנשים בטוחים שמה שחשוב זו רק השאלה איך נראית הדירה שלהם מבפנים, אך האמת היא שזה לא מדויק. לכן, בין אם אתם רוצים ליהנות

שיפוץ בניין בהרצליה

שיפוץ בניין בהרצליה

אם אתם גרים בהרצלייה בטח שמתם לב שישנם בניינים ישנים באזורים נחשבים ונחשקים אשר עשויים להוריד את איכות העיר עקב נזקי הזמן. הפתרון לבעיה זאת

שיפוץ בניין בנתניה

הבניין שבו נמצאת הדירה שלכם בנתניה נראה רע? הוא ישן? הטיח בה נופל והכניסה אליו נראית רע? אם כך, אין ספק שאופציה כמו שיפוץ בניין

קבלן שיקום מבנים

שיפוץ לובי כניסה

אתם לא זוכרים מתי הייתה הפעם האחרונה שבה היה לכם נעים להיכנס למבנה שבו אתם גרים? כבר שנים רבות נדמה לכם שהלובי נראה ראה וכי

שיפוץ בניין משותף הרצליה

שיפוץ של בניין זה מסוג אותם הדברים שבדרך כלל כולנו נדחה כמה שרק אפשר. עם זאת, אם גם במקרה שלכם הטיח כבר נופל, הבניין נראה

שיפוץ בניין משרדים

עיצוב פנים לבניין משרדים המראה הפנימי והתכנון של בניין המשרדים משפיע על ההתנהלות ועל ההרגשה של כל השוהים במקום. וזו לא תיאוריה חסרת בסיס אלא

שיפוץ בניין רוב נדרש

מעוניינים לבצע שיפוץ בבניין שלכם ? מחפשים מדריך מקצועי ? אנחנו פה בדיוק בשביל זה קבלת החלטה על שיפוץ בניין הרוב הנדרש הצורך לבצע שיפוצים

שיפוץ בניין חיצוני מחיר

איך נקבע שיפוץ בניין חיצוני מחיר ההחלטה על ביצוע שיפוצים חיצוניים בבניין, כמו גם החלטה על כל פעולת שיפוץ ושיפור אחרת בו, היא מסוג ההחלטות

חלוקת עלות שיפוץ בניין

מי חייב לשאת בעלויות-חלוקת עלות שיפוץ בניין בהגיע המועד לביצוע שיפוצים בבניין המגורים, מגיע גם הזמן שבו יש צורך לקבוע מי בדיוק יישא בעלויות הכרוכות

דייר סרבן שיפוץ בניין

אפשרויות הטיפול בנושא דייר סרבן אחד הגורמים הקבועים לסכסוכי שכנים ממושכים הוא, בחלק ניכר מהמקרים, הנושא של עריכת שיפוצים בבניין המשותף. לא אחת קורה שדייר

שיפוץ בניין האגודה לתרבות הדיור

כאשר ישנו צורך בשיפוץ חיצוני למבנה הבניין חשוב לפנות לאגודה לתרבות הדיור. בניינים אשר חברים באגודה לתרבות הדיור משתמשים בתהליך שיפוץ בניין האגודה לתרבות הדיור

שיפוץ בניין הסכמת דיירים

שיפוץ בניין דורש הסכמת 50%  מהדיירים הוא למעשה שיפוץ בו ישנו צורך בהסכמת הדיירים. מאחר שרוב הבניינים במדינה הם בניינים ישנים שנבנו לפני שנים רבות,

חוק שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף – מהיכן מתחילים? בתור דיירים בבניין משותף, אתם חולקים אזורים רבים בבניין עם שאר הדיירים, כגון: חדר מדרגות, מעלית, חניה, כניסה, לובי

שיפוץ מעטפת בניין

שיפוץ מעטפת בניין

כיצד אפשר לחזק את מעטפת הבניין ואיך בוחרים קבלן שיפוץ מעטפת בניין טוב אמין ויעיל? כל המידע בהמשך!  שיפוץ מעטפת בניין נוגע אל עבודות שיפוץ

שיפוץ מבנים חיצוני

שיפוץ מבנים חיצוני

כשיו"ר ועד הבית המשותף שלכם ישמע את המלים שיפוץ מבנים חיצוני, התגובה האוטומטית שלו קרוב לודאי תהיה לחטוף כאב ראש. וקשה להאשים אותו. כולנו מבינים

שיפוץ חיצוני לבניין משותף

שיפוץ חיצוני לבניין משותף

אם אתם בעלי בניין משותף או מתגוררים בבניין כזה, חשוב שתדעו כי שיפוץ חיצוני לבניין משותף יכול להעלות את ערך הנכס שלכם, להטיב עם איכות

1700-70-90-30