שיפוץ בניין לשימור

 

האם הבחנתם לא פעם בבניינים יפיפיים במרכזן של ערים שנאים ממש משל יצאו מגלויה? אם כן חשוב שתדעו כי מדובר במבנים שעבור שיפוץ בניין לשימור. אבל מה זה שימור מבנים? כל המידע בהמשך.

שיפוץ בניין לשימור – מה זה כולל?

סיורים בערים כמו תל אביב, זיכרון יעקב וירושלים יגלו לפנינו שלל מבנים היסטוריים משומרים שנראים ממש כאילו נלקחו מגלויה מרהיבה, בעוד שהמבנים, חלקם משמשים למגורים, חלקם קיימים כמוסדות ציבור, חנויות, בתי קפה ושלל חללי ציבוריים.

פרויקט שימור מבנים אשר צבר תאוצה בתחילת שנות ה ,90 מתרחש בערים גדולות כמו תל אביב שם שומרו יותר מ 1,000 בניינים בעיר!

מטרתה של תכנית השימור שנוצרה באמצעות יוזמת עריית תל אביב ושלל בתי עירייה בערים גדולות: נועדה לשמר בניינים שיש בהם אלמנטים ייחודיים ולשחזר את המראה הנוסטלגי שאפיין את המבנים במקור, בעוד שאנשים שהם בעלי מבנה המיועד לשימור: חייבים לבצע שיפוץ חיצוני לפי הוראת העירייה.

בכך ניתן יהיה לצמצם הזנחה של מבנים בעיר בה הם מתגוררים, כמו גם להעלות את ערך הנכס וליצור סביבת מגורים נעימה יותר במרחב העירוני והציבורי.

מה כולל תהליך שיפוץ בניין לשימור?

לפני שנסביר מה כולל תהליך זה מבחינה טכנית, חשוב לדעת כי מי שיתחיל בתהליך שימור המבנה אשר בבעלותו: יקבל סיוע מעיריות או מועצות אזוריות, כמו גם סבסוד השיפוצים, הלוואות מסובסדות, סיוע מקצועי וליווי התהליך, העברת זכויות ועוד.

בנוסף במידה ואתם רוצים ליווי מקצועי, שיפוץ בניין ניתן לפנות את חברות קבלנות ויזמות על מנת לקבל ליווי צמוד בכל התהליך החל משלבי התכנון עד לסיום הבנייה.

בכל הנוגע לתהליך שיפוץ ושימור המבנה חשוב להיצמד להוראות של העריות השונות בנוגע לתהליך השיפוץ.

 

שימור מבנים  היא פעולה

אשר כוללת שלל עבודות ופעולות שנועדו לשמר את המבנה ולהפוך אותו לחזק, יציב וכזה שנראה ממש כמו לאחר הבנייה המקורית שלו.

תהליך שימור כולל הגנה על המבנה באמצעות גדרות, תחזוקה של המבנה, שחזור באמצעות רה- קונסטרוקציה שכוללת פירוק המבנה והקמתו מחדש באמצעות אלמנטים חדשים, יצירת שכפול מדויק של המבנה כפי שהיה קיים ברשומות ובתצלומים היסטוריים, חיזוק ואף הגדלת שטח המבנה במקרים בהם ניתן לעשות זאת.

תהליך השימור כולל כמובן עיצוב של מבנה קיים, הקניית מראה נעים למבנה, תוך שמבנים כאלה מקנים תחושה נוסטלגית אסתטית ונעימה במרחב האישי והציבורי.

חשוב לדעת כי תהליך שימור נעשה בדרך כלל על ידי חברות מקצועיות שיש להן ניסיון בשימור מבנים, כמו גם שהן מנוסות בתהליך של שיפוץ בניין לשימור. שיפוץ כזה מלבד היותו תורם לאיכות החיים, הוא גם כזה שמעלה את ערך הנכס בשיעור של 0.5 אחוזים בכל שנה! כך שערכם של מבנים עולה במהירות ומאפשר לבעלי המבנים קבלת רווחים מפעולות השימור שהם מבצעים בסיוע של העירייה וחברות קבלן מקצועיות.

 

לסיכום, אם אתם רוצים לשץ ולשמר את המבנה שלכם זה הזמן לפנות לחברות מקצועיות שמנוסות בתהליך שיפוץ בניין לשימור.

 

שיפוץ בניין לשימור

השארת תגובה