שיפוץ בניין חיצוני

שיפוץ בניין חיצוני הפך לפעולה שכיחה בקרב בעלי בניינים, בעיקר במבנים ישנים שדורשים שיפוץ. אבל מה צריך לדעת על הנושא. הכל בהמשך.

שיפוץ בניין חיצוני – מה זה כולל?

מגורים בבניין משותף או בעלות של בניין מגורים או כזה שנועד לעסקים ותעשייה,  מחייבת בכל זמן תחזוקת המבנה, הפיכתו לנוח עבור יותר הדיירים, תוך מתן תשומת לב לדרך בה הבניין מנוהל ומתוחזק.

בניינים ישנים שנמצאים נטועים בקרקע כבר מימי קום המדינה, חייבים שיפוץ וחיזוק שכן רובם מתחילים להתפורר ולהיסדק, הם הופכים לפחות יציבים ובכלל: כאלה שאינם ראויים או בטוחים למגורים. לכן הם דורשים שיפוץ בניין חיצוני.

אבל מדוע כדאי לבצע שיפוץ בניין חיצוני?

אם אתם מתגוררים, או שאתם בעלים של בניין ישן שדורש שיפוץ, אתם בוודאי נתקלים בכמה וכמה מפגעים בולטים במבנה, כגון:

העדר יציבות – העדר יציבות הוא אחד המאפיינים הבולטים של מבנים ישנים בעוד שהקירות המתפוררים, עמודי הבטון הישנים ושלל אלמנטים בבניה החלו להתכלות ולהתיישן.

עמודי תמיכה מתפוררים – תמיכה של עמודים, בנייה מחודשת, חיזוק וייצוב המבנה ועוד, כולם חשובים מאד בבניינים ישנים, שכן בניינים כאלה שבנויים באמצעות עמודים תומכים, נשענים על אותם עמודים כבר שנים אורכות: מה שהופך אותם ללא יציבים וכאלה שמהווים סכנה של ממש!

איטום לקוי – קירות נפוחים, לחות, עובש, רטיבות, חום עז בקיץ וכפור בחורף: כולם קורים בבניינים ישנים בשל איטום לקוי. שיפוץ בניין משותף איטום שנעשה על ידי זיפות ושיטות ישנות, כבר אינו רלוונטי ולכן דרוש שינוי ואיטום מחודש.

צבע מתקלף – צבע מתקלף הוא אמנם בעיה אסתטית, אך צביעה נכונה וגם כזאת שאוטמת את המבנה: יכולה לשפר גם את הנראות של המבנה וגם את איכות החיים של הדיירים הנמצאים בתוך המבנה.

מראה פנימי מוזנח – לובי ישן, רצפות מוכתמות, תיבות דואר ישנות ועוד, כולם ואחרים מאפילים על מראה המבנה ומקנים לו מראה מוזנח וישן.

פסולת – גם פסולת שנמצאת בבניין, מחוצה לו, בחצר האחורית, במקלט ובשאר חללים במבנה: יכולה להעיב מאד על מראה החלל, כמו גם שפסולת מהווה סכנה אמתית ונחשבת מפגע תברואתי של ממש! בעיקר שהיא מובילה לחולי, לקיום זוחלים שנמצאים באזור ואף התלקחות של פסולת שלא מטופלת או מושלכת לפחים ייעודיים.

מראה חיצוני שדורש שיפור – גינה מוזנחת, אשפה, ריצוף חיצוני ישן ועוד, כולם יובילו למראה בניין מוזנח ולא נעים  דף בית.

אז מה עושים? שיפוץ חיצוני הוא הפתרון!

כאשר אתם רוצים לטפח את המבנה, להעלות את ערך הנכס, כמו גם לשפר את איכות החיים בבניין: חשוב לבצע שיפוץ בניין חיצוני על ידי חברות מקצועיות המתמחות בתחום.

 

באמצעות שיפוץ מסוג זה ניתן יהיה לחזק עמודי תמיכה, לאטום סדקים במבנה ולבצע איטום חדש באמצעות חומרים מתקדמים או יריעות בטומניות.

עוד אפשרי להחליף ריצוף בלובי, לתקן מעליות או מדרגות, להחליף מעקות, לשפר את מראה החצר ולפנות פסולת אל מקומות ייעודיים.

בנוסף, אנשי המקצוע המומחים בתחום, יבצעו חיזוק ותיקון מבנה משותף גם באמצעות עבודות בגובה שמקנות חיזוק, איטום ושיפור מצב המבנה, כמו גם שיפור המראה החיצוני שלו.

תוספות בנייה

במידה ודיירים בבניין ירצו להוסיף מרפסות לדירות, לפתוח חלונות באמצעות ניסור בטון ולבצע כל פעולה של שינוי במבנה ובמראה שלו  – חשוב לעשות זאת באמצעות חברות מקצועיות המבצעות את עבודת השיפוץ החיצוני עם ליווי של מהנדס וקונסטרקטור.

חשוב לדעת שעל מנת להתחיל בשיפוץ חיצוני, יש לקבל את כלל האישורים מהרשויות המקומיות כמו גם לקבל את הסכמתם של כלל דיריי הבניין על מנת שפועלות השיפוצים והבנייה יערכו בצורה הרמונית, יעילה וטובה.

שיפוץ בניין חיצוני

השארת תגובה