רישום קבלן רשום

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

כדי לקבל רישיון קבלן – יש להתחיל בתהליך מתאים. קבלן שמעוניין בכך – מגיש בקשה לקבל רישיון, שמבקש ממנו לחוות התנסויות שונות – התנסויות בהיקפי עבודה שונים. עם הזמן, והתפתחותו המקצועית של הקבלן, הוא זוכה להשתתף בהיקפי עבודה רבים יותר ויותר, הגדלים עם הזמן – כך שביכולתו להרחיב את אפשרותו לקבל רישיון קבלן.

באופן כללי – הרישום הקבלני מתעדף במידה מסוימת – בעלי השכלה כמהנדסים ואדריכלים – אשר סיימו את חוק הלימודים שלהם ונרשמו בחוק בפנקס האדריכלים והמהנדסים, בהתאם להשכלתם. התיעדוף כאן מתבטא בעיקר ביכולתם לקצר את תקופת ההכשרה המתבקשת טרם מקבלים את יכולתם להירשם כקבלנים רשומים, ועם זאת – גם אלו שאינם סיימו תואר אקדמי כזה או אחר – יכולים להירשם בהחלט. באם לקבלן יש ניסיון מעשי מצטבר – הרי שהוא צבר כברת דרך בדרך לאישור רישיונו. הנדסאים או טכנאים יכולים להתבקש לארבע שנות ניסיון מעשי מעבר להשכלתם – בעוד למי שאי והשכלה אקדמאית, אך היה מנהל עבודה במשך שש שנים מתוך התריסר הקדמו למועד הגשת הבקשה – יוכל גם כן לקבל רישיון של קבלן מורשה.

על כן, יש פתח רב ורחב יריעה – באופן יחסי, לקבל את הרישום כקבלן מורשה.

מי לא נרשם בפנקס הקבלנים?

יש אנשים שאכן לא עומדים בדרישות הסף, המתבקשות מהם להירשם כקבלנים רשומים, והם כוללים אלו הניתן למנות בסטטוס משפטי של פושטי רגל, תאגידים המצויים בהליכי פירוק, מי שהורשע בעברו בעבירה הנוגעת לתום התכנון והבניה – או כזו שיכולה להצביע על מידת האמינות של התנהלותו בעבר (איך וכיצד הנהיג עצמו בעבר), כמו גם מי שהוכח שבמסגרת עבודתו ותפקידו – נהג בניקוד לתקנות, לנהלים ולחוק.

ההסבר שניתן (בידי מקורות מסוימים) לכך שמי שנמצא בסטטוס משפטי/פיננסי של פושט רגל – אינו מתאים לקבלת רישיון קבלן – הוא שמי שכך, כנראה לא מקבל סכומי כסף בהיקפים גדולים על עבודות – על כן, הוא כנראה לא רשום אצל רשם הקבלנים – שזה נשמע לא ברור, אך אולי לבעלי מקצוע מסוימים הנוגעים לתחום יש הסברים טובים יותר. באופן דומה – תאגיד במצב של הליכי פירוק – לא אמורים לקחת אחריות על פרויקטים נדל"ניים, שכן הם בקרוב לא יהיו נוכחים כישות משפטית, וכן הלאה. אדם פרטי, יכול לחדש את הרישום עבור עצמו – כאשר הסטטוס המשפטי עבורו משתנה, ועל כן דרכו פנויה להירשם בשנית בפנקס הקבלנים, לא ברור לנו למה זה אמור להיות משנה – אולי יש עניין לאפשר רק לבעלי מקצוע מאוזנים רגשית לעסוק כך בענף הבנייה עבור פרויקטים "גדולים", ואולי זו הסיבה שכך הדבר. תאגיד לעומת זאת – כנראה לא ישוב להגיש בקשה לאחר פירוקו, שכן זהו סוף חייו, אלא אם כן משהו השתנה והחליט לחזור למשחק, בדרך כלשהי.

בכל אופן – מי שהגיש בקשה, והיא נבחנה ואושרה על ידי גופים מוסמכים – יכול להירשם כקבלן רשום, והוא קיבל מעין חותמת אישור רשמית על רמתו המקצועית. על כן אמות המידה יכולות להצביע על ניסיון מקצועי מסוים, כדי לאפשר לקבלנים המנוסים ביותר לקבל את הפרויקטים הגדולים יותר – בתחום הבנייה.

זה הכל לבינתיים, ייתכן שמידע רב ומעמיק יהיה בקרב גורמים מקצועיים יותר – אך עשינו כמיטב יכולתנו, תודה על קריאתך. למידע נוסף כנסו לאתר https://hatikva.org.il/

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30