בחירה נכונה של קבלן לבניית ממ"ד

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

קבלן לבניית ממדכל בניה, גם אם היא קטנה יחסית, דורשת בניה על ידי איש מקצוע מיומן. כמובן שכאשר בונים קיר פנימי אין צורך להביא קבלן מאוד מיומן המתמחה בפרויקטים גדולים כמו גם העובדה שעבור שיפוץ לוקחים קבלן שיפוצים ועבור בניית שלד לוקחים קבלן שלד.

בניית ממ"ד היא אולי הבניה המורכבת ביותר בבית ובטוח שהחשובה ביותר והמוקפדת ביותר. נכון, יש חלקים שנרצה את העיצוב המושלם עבורם אבל כל אלו הם מותרות. בעת בחירת קבלן לבניית ממ"ד אנחנו נותנים אמון באדם שאחראי על הבניה החשובה ביותר וכזו שאמורה להגן על יקרינו. לא עיצוב אלא בטיחות.

נתחיל מההתחלה

לבניית ממ"ד יש משמעות רבה מצד החלק ההנדסי והתכנוני שלה. גם בגלל העובדה שלממ"ד יש תקנים מאוד ברורים וסטנדרט מוקפד שנקבע על ידי מומחי פיקוד העורף – הגוף המקצועי ביותר בתחום ההגנה על אזרחים אבל גם כי בעת הוספת ממ"ד אנחנו מוסיפים משקל עצום ועומס רב על הבניין הקיים. לרוב אלו יהיו בניינים ישנים יחסית, משום שבניינים שנבנו בשלושים השנים האחרונות כבר מגיעים עם ממ"ד מובנה. הבעיה עם מבנים ישנים זה שהם נחלשו עם הזמן, יציבותם מתערערת באופן טבעי ומראש הם לא תוכננו כדי לשאת עומסים כאלו.

לכן השלב הראשון עוד טרם בחירת קבלן לבניית ממ"ד הוא לגשת עם הבקשה לקונסטרוקטור ולבדוק את ההתכנות לבניית הממ"ד בתצורות השונות. רק כאשר הקונסטרוקטור בדק ומצא כי הדבר אפשרי וכי הוא קבע את כל החישובים והחיזוקים שיש לבצע כדי לשמור על היציבות, התוכנית עוברת למימד האדריכלי. משם התוכנית תנוע לקבלת אישורים והיתרי בניה מטעם פיקוד העורף והרשות המקומית. במידה והבניה נערכת על קרקע פרטית עבור בית פרטי, הרי שמגיש הבקשה לא צריך להתחשב כל כך בשכנים. אבל במידה ומדובר על ממ"ד בבניין משותף, נדרש לקבל את הסכמתם של לפחות 60% מהדיירים הרלוונטיים. רק לאחר קבלת כל האישורים נוכל לפנות לאיתור קבלן לבניית ממ"ד.

קבלן לבניית ממ"ד בתצורות שונות

כבר עמדנו על העובדה כי יש לבחור קבלן לבניית ממ"ד על פי המומחיות שלו ובעולם של הוספת ממ"ד יש כמה סוגי ממ"דים או מרחבים מוגנים אחרים שניתן לבנות ויש להתחשב בבחירה שלנו בעת הבאת הקבלן. האפשרות הראשונה היא הוספת ממ"ד רגיל. אם מדובר בבית פרטי הרי שנבנה חדר נוסף לבית, עשוי בטון מזויין בעובי שקובעים התקנים ונחבר אותו לבית. בבניין משותף זה מעט יותר מסובך, שכן אותו חדר אומנם יהיה מחובר לבית אבל עדיין צריך להיות מחובר גם לקרקע, גם אם הוא נבנה בקומות הגבוהות. הפתרונות לרוב הם בניית ממ"ד על גבי עמודים או בניית מגדל של ממ"דים זה על גבי זה עבור כלל דיירי הבניין בצד הספציפי שנבחר.

שיטה נוספת היא הבאת ממ"ד יביל. זהו ממ"ד שנבנה רחוק מהאתר בו יונח ומובא אליו באמצעות משאית ומנוף. מצד אחד בניה שכזו יותר מהירה ובוודאי יותר נקיה ופחות מלכלכת את סביבת הבית אבל מנגד יידרשו פעולות נוספות לחיבור הממ"ד היביל לבית עצמו ולתשתיות הבית ובכלל, מבנה כזה ניתן כמעט להניח רק על קרקע פרטית כך שהוא לא יעיל עבור ממ"ד לבניינים.

אפשרות פופולארית נוספת היא הפיכת חדר מסוים בבית שלנו לממ"ד. יש קבלן לבניית ממ"ד שמתמחה בסוג זה של בניה. העקרון הוא בעצם לקיחת חדר קיים בבית, התקנת חלונות הדף ודלתות הדף תקניות, הוספת עובי מבטון לקירות ולתקרה ועוד. יש כמובן יתרונות לשיטה זו, בעיקר בגזרת המחיר – בערך חצי מבניית ממ"ד רגיל אולם יש לה גם חסרון מרכזי. בשיטה זו איננו מנצלים את ההטבה שניתנה לנו בדמות היכולת להגדיל את שטח הדירה ולהגדיל גם את ערך השווי שלה. בעצם, המ"ר של הדירה נותר כמקודם. ולבסוף, במידה והקונסטרוקטור מצא כי אין אפשרות מבחינה הנדסית להוסיף ממ"ד לדירה הקיימת או שזה לא משתלם כלכלית בצורה קיצונית, הרי שנאלץ לוותר בלית ברירה על בניית ממ"ד חדש ותקני. במקרה זה נשכור קבלן לבניית ממ"ד המתמחה בהקמת חדרי בטחון. למעשה אין מדובר בממ"ד ממש שכן אין תוספת בניה מהותית אלא רק דיפון החדר ביריעות נגד הדף. זה לא אידיאלי אבל כאמור אין בריריה וזה יותר טוב מכלום.

להקפיד בנושא קבלן לבניית ממ"ד

לא נחדש לכם כלום אם נציין בפניכם את העובדה שענף הבניה בישראל די פרוץ למרות הניסיונות של הרשויות להסדיר אותו. לא מעט חאפרים וקבלנים פיראטיים נכנסים לתחום ללא ידע או הסמכה וגורמים נזקים עצומים. הבעיה בבחירת קבלן לבניית ממ"ד שלא בשום שכל היא חמורה יותר, שכן אנחנו בעצם מכניסים קבלן לא מיומן לקודש הקודשים של הבניה ובעצם הבניה הלא נכונה מסכנים את היקרים לנו מכל.

ככלל, אנו יודעים שהוצאות על בנייה, בכלל ועל בניית ממ"ד, בפרט, יכולות להיות כבדות. אבל לא זה המקום לחסוך בכסף וזה לא הזמן להתפתות להצעות מחיר חריגות, שברור גם לנו שיש בהם כדי להסתיר עיגול פינות או שימוש בחומרים לא טובים או בכמויות לא נכונות. לא נרצה שהבטון שירכיב לנו את הממ"ד לא יהיה בסמיכות הנכונה.

כמובן שאין זה אומר שעלינו לבחור בהצעה הגבוהה ביותר. אין היא ערובה לאיכות. כמו תמיד נצטרך לבחור בשביל הזהב. כן נבצע השוואת מחירים בין הצעות שונות של קבלן לבניית ממ"ד אבל נבדוק גם את רמת המיומנות שלו ואת ההמלצות עליו ולא נבחר רק על פי ההצעה הכספית. במיוחד הדברים אמורים לגבי קבלן לבניית ממ"ד שעתיד לבצע פרויקט גדול יחסית כמו הוספת ממ"דים לבניין שלם ורב קומות. דבר זה מצריך ידע, ניסיון וכלים מתאימים כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30