צו מבנה מסוכן

 

לכל עירייה או רשות מקומית יש את הזכות להוציא צו מבנה מסוכן כתוצאה ממבנה הנמצא במצב פיזי לקוי או מהווה סכנה בריאותית כזו או אחרת. כחלק בלתי נפרד מהצו, החוק מחייב את בעלי המבנה להחזירו למצב תקין. בישראל יש אלפי מבנים המוגדרים כמסוכנים ונמצאים בהליך שיקום, חידוש או שיפוץ.

 

מי שמוגדר כבעלים של הבניין מקבל את  הצו מבנה מסוכן

  1. הבעל הרשום של הנכס
  2. אדם המקבל הכנסה מהנכס
  3. דייר לפי חוק הגנת הדייר- שוכר למעלה משלוש שנים לרבות מחזיק הנכס
  4. בעל דירה על פי חוק המקרקעין
  5. נציגות בית משותף

 

כולנו רוצים להרגיש שאנחנו מתגוררים בבניין בטיחותי, אסתטי ונעים למגורים, מה גם שברגע שהבניין שלנו מוגדר על פי החוק כמסוכן, הדבר פוגע בערך הנכס בצורה ניכרת.

 

מה החוק אומר על מבנה מסוכן?

החוק במדינת ישראל אומר שכל בעל בניין מחוייב להחזיק אותה בצורה ראויה שתבטיח שהייה בטוחה הן עבור הדיירים המתגוררים בו והן עבור הציבור. במקרים בהם יש חשד כי מדובר במבנה המהווה סכנה כלשהיא, מחלקת ההנדסה האזרחית של העירייה מוציאה צו מבנה מסוכן עבור אותו בניין.

 

 

איך יודעים שהמבנה מסוכן?

בחוקי העזר העירוניים של כל עירייה מוגדר מהו מבנה מסוכן, כאשר בדרך כלל מדובר במצב רעוע מבחינה פיזית.

 

במקרים חריגים בבניינים המהווים סכנה מיידית, העירייה או הרשות המקומית מורות על אטימת המבנה ולעתים אפילו על הריסתו המוחלטת.

 

מי שמבצע את עבודות התיקון, האיטום, החיזוק או ההריסה מחוייב להיות קבלן מקצועי. רק בסיום העבודות ניתן יהיה לקבל אישור ממהנדס שחתם על כל הפגמים הקיימים במבנה. בשלב הבא פונים למהנדס העירייה אשר בוחן את הליקויים פעם נוספת ובודק שאכן התבצע התיקון.

 

מה חשוב בתהליך של שיקום מבנה מסוכן?

ראשית כל, יש לברר בצורה מקיפה וקפדנית לגבי כל הנזקים הקיימים בבניין ולבצע חיזוק של עמודי הבניין וכל המעטפת שלרוב אלו הם המקומות המרכזיים והחשובים שצריך לחזק ולשקם. חשוב לבחור בחברה מקצועית ומנוסה שתבנה תכנית עבודה מסודרת על פי יעבדו.

 

חברת אורגד מבנים חיזקה ושיקמה מאות בניינים מסוכנים בישראל ומעמידה לרשות קהל הלקוחות של את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום הבנייה והשיפוצים.

אנו עובדים עם חומרי הגלם האיכותיים ביותר ונשמח לסייע לכם בתהליך על כל המשתמע מכך לרבות טיפול בניירת ובירוקרטיה אל מול העירייה. אנו מלווים את הלקוחות שלנו לאורך כל התהליך ומתחייבים לתוצאה ברמת גימור גבוהה ונמצאים לצדכם עד להסרה מלאה של הצו.

 

למידע נוסף על שיקום וחידוש מבנים מסוכנים, מלאו את הפרטים שלכם אצלנו באתר, צלצלו למספר 073-3745765 או שלחו לנו מייל . ניתן לקבוע פגישה מקצועית אצלנו במשרד או אצלכם בבניין.

 

צו מבנה מסוכן

השארת תגובה