עלות שיפוץ בניין משותף

 

שיפוץ בניין משותף הוא שיפוץ חיצוני לרוב. שיפוץ זה מעלה את ערך הבניין עצמו בכמה אלפי שקלים. באמצעות שיפוץ בניין משותף ניתן לדרוש מחיר גבוה על הדירה ולקבל דירה חדשנית ומעוצבת להפליא שמתאימה לתקופה בו אנו חיים. אך בטרם השיפוץ עצמו חשוב לברר את עלות שיפוץ בניין משותף על מנת לדעת אם אנו עומדים בתקציב עצמו.

מי אחראי על עלות שיפוץ בניין משותף?

מי שאחראי על עלות שיפוץ בניין משותף הוא ועד הבית של הבניין עצמו. ועד הבית הוא זה שנפגש עם חברות לשיפוץ בניין משותף, שואל את כל השאלות שהוא צריך עליהם מענה, מקבל הצעות מחיר ובסופו של דבר סוגר את המחיר של עלות שיפוץ בניין משותף. לכן חשוב שוועד הבית שלכם ייקח כמה שיותר הצעות מחיר בטרם יחליט על חברת שיפוץ בניין איתה הוא רוצה לעבוד.

למה חשוב כמה שיותר הצעות מחיר?

אם אתם לפני שיפוץ יסודי או חיצוני לבניין שלכם, חשוב שתיקחו כמה שיותר הצעות מחיר בטרם תסגרו עם חברת שיפוץ בניין משותף. באמצעות השוואה של כמה הצעות מחיר והשירותים שהם כוללים במהלך השיפוץ תוכלו לקבל תמונה על כל חברה וחברה ואיזה חברה מתאימה לצרכים האישיים שלכם. מעבר לכך, באמצעות השוואות בין החברות השונות תוכלו והמחירים עצמם, תוכלו להגיע להחלטה הנכונה ביותר אם איזה חברה כדאי לכם לעבוד ואיזה חברה מתאימה לצרכים האישיים שלכם.

אילו גורמים משפיעים על עלות שיפוץ הבניין המשותף?

ישנם לא מעט גורמים אשר משפיעים על עלות שיפוץ בניין משותף. גורמים אלה כוללים את סוג השיפוץ עצמו האם הוא חיצוני או פנימי או יסודי המשלב את שניהם? האם רמת המקצועיות של הקבלן היא גבוהה וכוללת ניסיון רב? מה ההתמחות של החברה עצמה? מהו הניסיון של הקבלן עצמו? האם יש לו ממליצים? ככל שהחברה שנבחר תהיה בעלת שם וניסיון מקצועי ועשיר בתחום שיפוצי הבניין המשותף כך יהיה יותר קל לבחור אותה בתור חברת שיפוץ. מעבר לכך, חברה בעלת ניסיון בתחום השיפוצים תהיה עם רמת גימור גבוהה בבניינים שהיא משפץ, וניתן להיות רגועים ובטוחים ששיפוץ זה יחזיק מעמד שנים רבות.

כמה עולה שיפוץ בניין משותף?

עלות בניי משותף נע בין 10,000-80,000 ₪ תלוי בסוג השיפוץ שאתם מבצעים בבניין עצמו. שיפוץ נקודתי פשוט לבניין יכול לעלות לכם החל מ-10,000 ₪ לבעל דירה בבניין משותף. אך אם מדובר על שיפוץ מקיף ויסודי יותר הוא עלול לעלות עד 80,000 ₪ לבעל דירה. שיפוצים חיצוניים לבניין שהם לרוב הנפוצים ביותר, כוללים שיפוץ חיצוני של חדר המדרגות, תיקון דלת האינטרקום, תיקון ליקויים בתוך הבניין עצמו, חיזוק עמודי הבניין הרופפים, צביעה ועוד. המחירים בין מרכזי העיר לפריפריות שונים מאוד, שיפוץ במרכז העיר יעלה לכם יקר יותר מאשר שיפוץ בפריפריות בדרום.

עלות שיפוץ בניין משותף

 

 

 

 

השארת תגובה