סוגי פיגומים

8+ שנות ניסיון 

ניסיון במסירת 80+ בניינים משותפים ששופצו

התחייבות למחיר הזול בארץ 

אחריות עד 7 שנים

קבלן רשום 29901

מורשה תרבות הדיור בכל הארץ 

ייעוץ חינם ללא עלות -050-3970389

קיימים סוגים שונים של פיגומים אשר נועדו להציע פתרון לאתגרים שונים שקיימים בכל פרויקט של בנייה, שיפוץ וכדומה. להלן פירוט מקוצר על סוגי הפיגומים הרווחים. בכל מקרה חשוב להיוועץ עם מומחים באספקת פיגומים על מנת לוודא כי תהליכי הבנייה עומדים להיות יעילים ובטוחים. וכי התועלת של הפיגומים שיורכבו תהיה רבה.

הפיגום וחומר הגלם ממנו הוא עשוי

מלבד לעיקרון ההרכבה של הפיגום ולאופן הקיבוע שלו למקום, יש להתייחס גם לחומר הגלם ממנו הוא מיוצר. יש פיגומים עשויים מעץ, לעומתם יש כאלו שעשויים מחלקים מתכתיים. חשוב להתייחס לעובדה שניתן ליהנות מיתרונות מובהקים של אלומיניום – חומר גלם מעולה שנחשב ליציב מאוד, ולצד זאת הוא קל משקל. נתונים אלו מסבירים מדוע פיגום אלומיניום הינו אחד היעילים והמבוקשים. הוא קל לתפעול ובטוח לשימוש.

אלו סוגי הפיגומים המוכרים

  • פיגום חמורי – הפיגום הבסיסי הינו החמורי. הוא מורכב משלושה מרכיבים שהם: משטח עץ לעבודה וחמורים מעץ או ממתכת שנושאים על גביהם את המשטח. הפיגום החמורי מוכר כפיגום שקל להקים אותו, המשקל שלו אינו גבוה והוא זמין מאוד. אך יש לו חסרונות בולטים: הגובה מוגבל מאוד, ומבחינת יציבות הוא לא מספק. כמו כן יש צורך בנתונים מסוימים כדי לאפשר את הצבת הפיגומים.
  • פיגום מגדל – פיגום זה נקרא גם בשם פיגום עצמאי, וזאת מחמת הסיבה שהוא אינו מחובר למבנה. קיים פיגום קבוע אשר מקובע למקום אחד ואין אפשרות להעביר ואתו ממקום למקום. לעומת זאת קיים פיגום נייד שמתבסס על גלגלים שמאפשרים לנייד אותו ממקום למקום. גם לפיגום זה הגבלות: נדרשת קרקע יציבה וישרה על מנת להציב את הפיגום. במידה ויש רוחות עזות השימוש בפיגום אסור. יש לבצע חיזוקים וקשירות על מנת לבסס אותו.
  • פיגום שלוח – מדובר על משטח שבולט מהמבנה החוצה, והוא מעוגן למבנה באחד מהאופנים הללו: ברגים, משקולות או מוטות טלסקופיים. פיגום זה יכול להתאים עבור עמדת חומרים וציוד. אך ניתן בהחלט להיעזר בו לפעילות עובדים וכמשטח עבודה פעיל.
  • פיגום זקפים – פיגום שמורכב משני טורים של זקפים של קורות. בין כל שני טורים מתוחים משטחי עבודה. בניית פיגום זקפים תיעשה על פי תקנות מפורטות. הללו מתייחסות למרחק בין הזקפים, ייצוב אנכי, מידות של סמוכות ועוד. הפיגום הזה מחובר למבנה באמצעות עוגנים.
  • פיגום תלוי – פיגום זה שונה ממרבית הפיגומים בהיותו נתלה על עוגן אשר מקובע בראש המבנה. מטרת הפיגום התלוי הוא לרוב עבור עבודות חוץ כמו חיפוי. חשוב להקים את הפיגום באופן חכם תוך התחשבות בחלונות ובמרפסות שעלולים לפגוע ביעילות הפיגום ובנוחות העבודה עליו.
  • פיגום זיזי – פיגום זה מורכב ממשטח עבודה שמונח על זיזים המעוגנים למבנה. מטרת הפיגום הזיזי הוא לרוב עבור טפסות מתועשת. הזיזים יהיו עשויים ממתכת ויעוגנו למבנה היטב. 

 

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

כמה עולה לפנות גג אסבסט

  שליחה על פי חוק האסבסט למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה אשר כרוכה באסבסט מחייב היתר מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההיתר המדובר

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

כמה עולה לפנות גג אסבסט

  שליחה על פי חוק האסבסט למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה אשר כרוכה באסבסט מחייב היתר מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההיתר המדובר

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו