תפריט

053-9445043

כל מה שצריך לדעת על הוספת מרפסת לבית

מרפסת הפכה לתוספת נחשקת עבור דיירים רבים, שחולמים לצאת מפתח הדירה וליהנות ממרחב פתוח. מרפסת משדרגת משמעותית את איכות החיים ומעלה את ערך הנכס. לא לכל דירה יש מרפסת, אבל דירות רבות יכולות לקבל אישורים להוספת מרפסות על פי תנאים שונים ובכפוף לאישור מחלקת ההנדסה של העירייה. איך מתחילים תהליך של הוצאת אישורים ותכנון מרפסת – מסוגי המרפסות ועד הרהיטים להשלמת החוויה.

הוצאת האישורים הנדרשים וגיבוש תהליך הבנייה


הצד הביורוקרטי של בניית מרפסות כולל שירותי תכנון פקוח והסדרת הוצאת היתרי בניה מהרשויות כאשר הקבלן מתחייב להעביר למזמין מפרט טכני עם תרשים מדויק וברור של התוספת. תכנון המרפסת כולל תכנון אדריכלי, חישובים סטטיים ותכנון קונסטרוקציה, הכנת מפה מצבית עדכנית של מגרש ע"י מודד מוסמך, בניית שלד המרפסת לרבות פלטות יסוד, רצפת שלד ועמודים על מנת ליצור חזית אחידה לכל הבניין, עבודות חשמל הכוללות הנחת צנרת בשלד המרפסת ונקודת מאור וכן עבודות גמר שונות לרבות טיח, איטום והכנת יציאה למרפסת המלווה בהריסת הקיר לפי הגודל הקיים של הויטרינה יחד עם ויטרינה, ריצוף וניקוז וכן מעקה וצבע פנים המרפסת.

מה בשבילכם: תלויה, שמש או פלדה?


מעבר להפקת ההיתרים הנדרשים על פי התוכניות והתאמת המרפסת בגודל האידיאלי לצרכי הדיירים תוך התאמה לתנאי השטח ובכפוף לאישורים, ניתן לבחור גם את סוג המרפסת. כך למשל, מרפסת תלויה היא מרפסת הנתלית על הבניין תוך שימוש בכבלים מפלדת אל חלד המקובעים לקיר ומשמשים כעוגן בטוח. מרפסת פלדה מעוגנת על עמודי הבטון של הבניין ונחשבת לקלה במיוחד ויחסית מהירה להתקנה תוך שמירה על יציבות ומרפסת שמש נבנית על קורה יציבה שהיא שלוחה שיוצאת מגוף הבניין. לכל סוג של מרפסות יתרונות שונים וחשוב לבחון כל סוג לפני שבוחרים את המרפסת המתאימה לכם ביותר מבחינת עלויות, הגדרת לוחות זמנים, תשתית וסוג המבנה. כמובן שחשוב להגיע להסכמה משותפת עם כלל הדיירים.

עיצוב המרפסת


כדאי מראש לבחור גם את עיצוב המרפסת שלכם על מנת שתוכלו ליהנות מהתוספת הייחודית הזאת לבית בכל עת. החליטו מה יהיה הקו הסגנוני המוביל – למשל, סוג הריצוף. אם ברצונכם להמשיך את הקו הסגנוני של סביבת המגורים הפנימית או להפך – ליצור עיצוב חדש ומרענן מנוגד לפנים הבית. הריצוף תוחם את המרחב ומשפיע על המראה הכולל, אפשר ללכת על ריצוף סטנדרטי או לשדר לאחר מכן לגרניט פורצלן דמוי עץ או כל אריח שלדעתכם יוסיף ליופי של המרחב. כמובן שחשוב לקחת את נושא התחזוקה השוטפת של המרפסת החשופה לתנאי מזג האוויר, לכלוך וכדומה. התייחסו גם לאלמנטים שונים של הצללה כמו פרגולה או שמשייה, גזיבו וכל פלטפורמת הצללה שתספק עבורכם הגנה ראויה מפני השמש.

הריהוט שעושה הבדל


ריהוט גן תורם הרבה למראה המרפסת והאווירה במקום. בחרו ריהוט מפנק ונוח מחומרים איכותיים בעמידות מקסימלית. תוכלו לבחור את הריהוט ביחס ישיר לגודל המרפסת, בין אם מדובר בספה זוגית או במערכת ישיבה של שלושה מושבים, פינת אוכל לגינה או בכלל שולחן בר אופנתי עם כיסאות גבוהים. שימו לב לגוונים ולקונסטרוקציה של הרהיט מבחינת קווים נקיים וקלילים או מראה מאסיבי ודרמטי יותר, לפי העדפותיכם וכן בדים נשלפים ורחיצים שקל לתחזק לאורך זמן.

חשוב לפנות לחברה אמינה לבניית מרפסות אשר תדאג להליך השלם של הוצאת היתרים, תכנון אדריכלים וניהול הפרויקט ההנדסי המורכב וכמובן להשלים את המלאכה עם ריהוט מפנק להנאה מתמשכת מהמרפסת החדשה.

חיזוק שיש

שיפוץ מבנים בחיפה

שיפוץ מבנים הוא מונח כללי שתחתיו יכולים לחסות מגוון רחב של פרויקטים בהיקפים שונים ועם מטרות שונות. יחד עם זאת, המכנה המשותף

שיקום עמודי בניין

שיקום מבנה מנזקי שריפה

במבט ראשון, יכול להיראות לנו מבנה שעבר אירוע שריפה כמבנה שאין שום דרך לשקם אותו, אלא להרוס אותו ולבנות אותו מחדש. ישנם

בלוג
coilnvnh_admin

שיפוץ מבנים בחיפה

שיפוץ מבנים הוא מונח כללי שתחתיו יכולים לחסות מגוון רחב של פרויקטים בהיקפים שונים ועם מטרות שונות. יחד עם זאת, המכנה המשותף לכולם הוא רמת

קרא עוד »
קבלני שיפוץ מבנים
בלוג
coilnvnh_admin

שיקום וחיזוק אבנים

בעידן בו מבנים נבנים באמצעות בטון ובלוקים, היכן משמשות אותנו האבנים ובאילו מקרים עשוי להידרש מהלך של שיקום וחיזוק אבנים. ייתכן שאתם נתקלתם בצורך הזה

קרא עוד »

איטום חיצוני לבניין

איטום הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל מבנה, אך גם אחד הנסתרים שבהם. אם תעיפו עכשיו מבט מסביבכם, תוכלו בוודאי לזהות כמה נקודות בהם מיושם

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו