חידוש לובי בניין

חידוש לובי בניין

בשנים האחרונות, יותר ויותר דיירים מכירים בחשיבות הרבה של נראות הלובי. ואכן הדרך לדירה שלכם עוברת דרך הלובי של הבניין. אם הוא ישן ומוזנח, התחושה לא ממש מלבבת.  ישנם מספר אפשרויות לשדרג או לדאוג לשם חידוש לובי בניין שלכם, חלקן קשורות לשיפור התשתית של הבניין, וחלקן יכולות להיות קוסמטיות לחלוטין.

שינויים בתשתית הבניין

אפשר לחדש הרבה מאוד פרטים בתוך הלובי. דוגמה ראשונה היא החלפתם של ארונות החשמל במידה והם מעץ. שימו לב שכיום התקן הוא של ארונות מתכת כאשר אחת הסיבות החשובות לכך הוא החשש לשריפה עקב קצר חשמלי. שינוי אחר היכול להתבטא באופן של חידוש לובי בניין הוא החלפת המרצפות. רצפות הטראצו הישנות מתבלות במשך הזמן וכדאי להחליפן במרצפות קרמיקה או שיש לסוגיהן. המחירים כיום אינם גבוהים במיוחד, ותתפלאו אך ההבדל בין המרצפות החדשות והישנות מדהים. ניתן בעלות לא יקרה לצפות חלק מהקירות או את כולם בקרמיקה מיוחדת לקירות. או לחילופין ניתן כמובן לסייד את הקירות בהתאם. גם את התאורה אפשר לעדכן, ניתן להשיג מתקני תאורה מסוגים שונים. מומלץ לדאוג לכך שהתאורה תהייה צמודה לתקרה. כדי להמנע ממצב בו תשבר עקב מעבר דירה או משהו כזה. וגם את הדלתות אפשר להחליף שהרי יש להן יש נטייה להישחק ולהישבר לאחר מספר שנים. כמובן שככל שכמות הדיירים בבניין גדולה יותר, כך הדלת נפתחת ונסגרת יותר וכמו לכל דבר מכני, יש לה סוף. ניתן להשיג כיום דלתות ללובי ללא או עם אינטרקום. וכמובן שגם את האינטרקום ניתן לחדש, או לחילופין לדאוג להתקין אחד חדש. וכך גם לגבי תיבות הדואר, במיוחד אם הן בלויות ומרוטות.

שינויים קוסמטיים שיביאו גם למצב של חידוש לובי בניין

התקינו בלובי מראה חדשה, גדולה ומעוצבת שמשדרת יוקרה ואווירה מיוחדת. מומלץ לרכוש כמה כדי ענק במשתלות. ניתן למצוא כיום כדים בשלל עיצובים וצבעים: מקושקשים, מבריקים, בעלי מרקם מחוספס דמוי אבן, משולבים באבני חרס צבעוניות ועוד. שתלו בהם צמחים עם עלים רחבי ידיים ליצירת אפקט ירוק ורענן. אם יש מקום בלובי, כמובן שאפשר גם לשלב עציצים קטנים יותר על גבי מעמדים מפורזלים רק יש לשים לב כי מדובר בצמחיה שתדע לגדול ולצמוח בתנאי תאורת הלובי. לא כל צמח יתאים. יש לוודא זאת היכן שקונים את הצמחייה שיפוץ לובי.

מי מממן את השיפוץ

החוק קובע כי מאחר ומרבית עבודות השיפוצים מיועדות לשם שמירה על המצב הקיים, כגון: התקנת תיבות דואר חדשות, צביעה ברחבי הבית המשותף, סלילת חנייה, החלפת התאורה, סיוד קירות, תאורה ראויה, התקנת ארונות חשמל תקינים, שיפוץ מעלית, קרמיקה, אריחים וכיוצ"ב. מתוך מטרה לשמור על הרכוש המשותף במצב תקין. הרי שניתן יהיה לחייב אתכם לשלם עבורו, גם אם תסרבו.

 

 

 

השארת תגובה