דגשים לצביעה חיצונית של מבנים

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

רבים טועים לחשוב שצביעה חיצונית דומה לצביעה פנימית, רק שהיא נעשית מחוץ לבית. בפועל, קיימים הבדלים רבים בין צביעה בתוך הבית, לבין הצביעה מחוצה לו. במאמר הבא נסקור כמה דגשים שחייבים לדעת, לפני שניגשים לצביעה חיצונית של מבנים.

צביעה מחוץ לבניין עלולה להיות מורכבת יותר. כדי להגיע לכל המקומות מחוץ לבניין, יש להיעזר בסולמות מיוחדים, חבלי סנפלינג, ואפילו בניית פיגומים במקרים קיצוניים. בבית לעומת זאת, סולם ורולר עם מאריך יספיקו. קחו בחשבון שבגלל שצביעה זו יותר מורכבת ומסובכת, המחיר יעלה בהתאם, והצביעה תערוך יותר זמן.

תוסיפו לכל הביצוע גם תהליך שונה מן היסוד וחומרי גלם אחרים שנועדו למנוע חדירת מים והופעת סדקים, ותקבלו עבודה שונה לחלוטין בסדר והמורכבות שלה.

טיפת צבע – הבדל ענק

במיוחד כשמדובר במבנים ישנים, שווה להשקיע את הזמן והתקציב על מנת לחדש את הצביעה החיצונית. הרבה פעמים הצבע עושה הבדל ענקי בתדמית של הבית, והופך אותו מבניין ישן בעל לוק מוזנח, לבניין חדש ומזמין. החזית של הבניין היא הדבר הראשון שרואים, לכן כדאי שהיא תראה על הצד הטוב ביותר.

אם לא השתכנעתם, כדאי לדעת שצביעה היא הפעולה עם היחס הכי גבוה בין עלות לתועלת.

צביעה חיצונית מתחילה בתיקונים

צביעה חיצונית היא לא פעולה שעושים כל יום, ואפילו לא כל שנה. מחקרים מראים כי רוב האנשים מבצעים צביעה חיצונית פעם בעשור בממוצע. מכאן נובעת חשיבות הצביעה בצורה הטובה ביותר, מבלי "לחפף" או לפספס חלקים, כי הפעם הבאה שהם יבצעו שוב תהיה בעוד עשר שנים נוספות.

זה הזמן לתקן את הקירות, את הסדקים, הבורות, והקילופים. תנאי מזג האוויר עלולים לפגוע בקירות החיצוניים של הבניין, ולגרום לטווח רחב של נזקים. על מנת לקבל מראה חלק ונקי, יש לבצע את התיקונים האלה בטרם הצביעה, ובכך לאפשר מראה חדש.

חומרי גלם מתאימים לצביעה חיצונית

חשוב להבין שחומרי גלם מתאימים הם אלה שיעשו את ההבדל בין צביעה חובבנית לבין צביעה מקצועית. צבעים שמיועדים לצביעה חיצונית מתאפיינים בעמידות גבוהה לתנאי מזג האוויר השונים, עמידות למי גשמים ועושים פעולה קלה של איטום. חשוב להבין שהצביעה היא אינה תחליף לאיטום, אבל תורמת לכך. הצבעים הייעודיים לצביעה חיצונית מתאפיינים בהיותם גמישים, כך שאם יופיע סדק כלשהו, הצבע יימתח יחד איתו, וישמור על מראה חלק לעוד שנים רבות.

תפסנו את חברנו יוסי הצבעי לשיחה, ושאלנו אותו מה הם חומרי הגלם שיעזרו לנו לצבוע צביעה חיצונית מקצועית, והנה התשובות:

  • צבע חיצוני גמיש של אחת החברות המובילות.
  • סטרקצ'רייט – חומר מילוי למבנים שמסייע לטיפול בסדקים או חורים.
  • מרק גמיש – מרק הוא חומר שמשמש למילוי סדקים או חורים, ועושה עבודה מעולה בסדקים בקירות חיצוניים.
  • יסוד קושר – על ידי הוספה של צבע יסוד קושר, ניתן לשפר את החיבור בין הצבע לבין הקיר, מה שיבטיח שהצבע לא יתקלף לעוד שנים רבות.
  • טרפנטין – בעזרתו ניתן לדלל את הצבע הקושר.
  • כשחזית הבניין זקוקה לטאצ' יותר רציני, כדאי להשתמש בחומרים כמו טיח פולימרי 80 או אפילו רשת מתאימה לסדקים וחיבורים.

טיפים לצביעה חיצונית

ההמלצה היא לצבוע את הקירות בצורה הטובה ביותר, להשקיע את הזמן הדרוש, ולעקוב אחר השלבים הדרושים בסבלנות, מבלי לדלג או לחפף.

אחד השלבים שממש לא כדאי לדלג עליו, הוא שימוש בגרניק. זהו צינור בלחץ מים חזק, שמסייע לנקות את הקירות החיצוניים של הבניין. לאורך השנים הצטברו על הקיר אינספור לכלוכים כמו פיח, אבק, צואה של ציפורים, וקילופי צבע. על ידי ניקוי בלחץ מים, אנחנו יכולים לאפשר משטח צביעה חלק, שיוכל לקלוט את הצבע בקלות.

על מנת לקבל טיפים נוספים לצביעה חיצונית, מומלץ לקרוא בנוסף את המדריך לצביעה חיצונית של בתים שייקח אתכם שלב אחר שלב לצביעה מקצועית ובטוחה.

כמה זה עולה?

רוב הסיכויים שאף צבעי לא יגיד לכם מחיר בטלפון, והסיבה לכך היא שיש לראות תחילה את חזית הבניין כדי לתת הצעת מחיר מדויקת.

עלות צביעת הבניין מורכבת מכמה וכמה גורמים. השכרת ציוד ייעודי כמו גרניק, תוסיף לעלות הצביעה החיצונית, לצד העלות של חומרי הגלם הנדרשים, בהתאם למצבו של המבנה

בנוסף, יש לקחת בחשבון את התיקונים שצריך לבצע, ואת הפיגומים במידת הצורך. היזהרו מהצעות מחיר זולות מדי, שככל הנראה כוללות פחות שירותים.

כיצד לבחור אנשי מקצוע?

השוו את ההצעות בין מספר אנשי מקצוע, כאשר תנסו לקבל את ההצעה המקיפה ביותר, בעלות הזולה ביותר.

שימו לב שעל הצבעי לשקלל במחיר את ההוצאות על חומרי הגלם, כוח האדם, פיגומים וציוד מיוחד, כמובן את עלות העבודה. שאלו את אנשי המקצוע השונים האם הם כוללים במחיר תיקונים, באיזה צבע הם משתמשים, ותוך כמה זמן העבודה תתבצע.

קראו לאיש מקצוע

כשמדובר בקירות חיצוניים, ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע, שיש לו את כל הציוד הנכון, הידע המקצועי, והכלים לעבודה נכונה ובטוחה. כך תוכלו להיות בטוחים שצביעת הקירות החיצוניים תתבצע על הצד הטוב ביותר, ולא תצטרכו לדאוג מכך לפחות לעשור הקרוב. חזית הבית החדשה תעניק תחושה מרעננת של חידוש, ותעשה הבדל של ממש בנראות של הבית או הבניין.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30