בניית ממד על עמודים

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

בניית ממד על עמודיםכיום ברור לכולם כי בניית ממ"ד עבור בנין מגורים היא לא מותרות אלא צורך ברור ודחוף. כאשר בונים כיום בנין חדש, שברור לנו שבתוכניות שלו הוא כבר יכלול ממ"ד, משתמשים בסוגים שונים של תהליכי בניה ופתרונות טכנולוגיים מתקדמים. כאשר מדובר על בניית ממ"ד בבית פרטי זהו תהליך יחסית פשוט שכן מעבר לעובדה שלממ"ד יש עובי קירות אשר מאפשר הגנה טובה, הקירות הללו גם מקובעים בקרקע. ככלל, מעבר לצד הטכני- הנדסי, גם בתחום הבירוקרטי שלעיתים הוא כל כך מפחיד – אין בכלל קושי. להפך, המדינה מעודדת את בניית הממ"ד ולמרות שנדרשים הצגת תוכניות והשגת אישורי בניה, הם מתקבלים בקלות יחסית ואפילו יש הקלות נוספות, כמו היכולת לבנות כמעט עד קו 0 של הבית.

אבל כאשר מדובר על בבניינים משותפים או בנינים רבי קומות, הדברים נהפכים קצת יותר קשים, בעיקר במימד הטכני וההנדסי. האישורים וההקלות שבהשגתם עודם שם ואפילו מי שבונה ממ"ד בבית משותף יכול לזכות בהוספת שטח לדירה מעבר לזכויות הבניה, אבל עדיין קיים הקושי בחיזוק ועיגון הממ"ד כאשר מדובר על קומות עליונות. פתרון אחד אפשרי, עליו תוכלו לקרוא במאמרים אחרים מאת המומחים שלנו, הוא בניית ממ"ד בתוך חדר שכבר קיים, באמצעות עיבוי של הקירות באחד החדרים כך שייהפך לממ"ד תקני. דרך זו משיגה אומנם את המטרה של הבטחון אך גוזלת מאיתנו את היתרון של האפשרות להוספת שטח לדירה. לעומת זאת, בנית ממד על עמודים, מעט סבוכה יותר, לא תמיד מתאימה לכולם אבל תאפשר לכם להוסיף חדר ממ"ד בשטח שלא היה קיים קודם בדירות.

הסיבות בגינן בניית ממד על עמודים קריטית

בין עם מדובר על בנית ממד על עמודים או בנית ממ"ד בבית פרטי על הקרקע, לכולם סיבות טובות להאיץ את התהליך. אנחנו מדברים על התחלת או האצת התהליך שכן ברוב הבניינים החדשים הנבנים כיום, ממ"ד הוא חלק בלתי נפרד כבר מהתוכנית הראשונית. אבל בישראל קיימים מאות אלפי בתים ותיקים, שאין בהם ממ"ד. מתוכם לא מעט בניינים משותפים. עד שנת 1992 עת החלו להטמיע חלק מלקחי מלחמת המפרץ והטילים שנחתו בישראל וזרעו הרס פה ושם – לא היתה חובת בניית ממ"ד בכלל. לאחר מכן חוקק חוק המחייב זאת ולצידו שלל הקלות והטבות הניתנו למי שמבקש להוסיף ממ"ד בבית הישן שלו.

כעת, בניית ממד על עמודים, מתאפשרת בצורה קלה ונוחה יחסית. קודם כל אין את כל הקשיים שבדרך כלל מוערמים על מי שרוצה לבצע תוספות בניה. שנית, בעת בנית ממד על עמודים אנחנו יכולים להגדיל את שטח הדירה שלנו משמעותית על ידי כך שאנחנו למעשה מוסיפים חדר נוסף בבית, לרוב בחלק שהיה חיצוני עד כה. בניית ממ"ד על עמודים מאפשר לחדר החדש שנוסף להיות זמין עבור כל שימוש. אומנם הקירות שלו עבים ולפתחים יש מיגון על פי הסטנדרטים של פיקוד העורף אבל מבפנים הוא יכול להראות ולשמש כחדר מגורים לכל דבר או חדר עבודה ומשרד ביתי מעוצב.

כעת שוו בנפשכם מה המשמעות הכספית של בנית ממד על עמודים. איננו מדברים כרגע על עלות הבניה אלא על ההטבה המתווספת בעת בנית חדר נוסף, שלא היה אמור להיות שם. ערך השווי של הדירה קופץ משמעותי. גם בשל העובדה כי כעת לבית הישן יש ממ"ד- שהוא חשוב וגם כי ערכה יצמח בשל העובדה כי התווסף מ"ר משמעותי לדירה שלא היה בה קודם.

קראו עוד: תוספת ממד לבית משותף 

בניית ממד על עמודים בבית משותף 

בנית ממד על עמודים סבוכה מבחינה הנדסית. תהליך התכנון, הרישוי והצגת האישורים מסובכים אבל לא כמו בעבר אבל אין זה אומר שהכל יהיה על מי מנוחות. למעשה, על מנת להתחיל בנית ממד על עמודים בבית משותף, נדרש לקבל את הסכמת השכנים. על פי החוק, יש  צורך לקבל את אישורם של לפחות 60 אחוזים מדיירי הבניין להוספת הממ"ד. אנחנו מכירים את בני עמנו ולכך שלכל יהודי יש 2 דעות, כעת נסו לשכנע בניין שלם בהצטרפות או בהסכמה לתהליך.

ואף על פי הקושי הצפוי, לא כדאי להרים ידיים, משום שתהליך של בניית ממד על עמודים מביא לכם גם רווח ברמת הערך של הדירה וגם רווחה ותחושת בטחון טובים יותר אבל הוא מביא את זה לא רק לכם אלא גם לשאר הדיירים שיצטרפו. ובכלי הזה רצוי להשתמש בשביל לשכנע אותם. גם ערך הדירות שלהם יעלה. גם להם יתווסף שטח משמעותי לדירה. המחיר של בניית ממד על עמודים, כאשר מדובר בבניה עם היקף דירות גדול יותר בבניין אחד, מביאה להפחתה בעלויות של כל יחידה. וכן, אולי הכי חשוב, גם הם יוכלו לספק כעת ליקיריהם הגנה אידיאלית מפני סכנות רבות.

בניית ממד על עמודים בצורה נכונה

כל בניית ממ"ד, בין אם הוא רגיל, על הקרקע או על עמודים היא בניה מורכבת. מבחינה זו, זו בניה שלא כל חברה או קבלן לבניית ממ"ד יכולים לבצע ובטח שלא קבלן שיפוצים. כאשר מדובר על בניית ממד על עמודים זה אפילו מורכב פי כמה מונים. מבחינה הנדסית גרידא, קשה מאוד לבצע בניית  ממ"ד על עמודים רגילים. בוודאי בבניינים ותיקים יחסית, שמצבם של העמודים הקיימים לא ברור. הממ"ד חייב להישען על יסודות חזקים ביותר.  לכן יש צורך להשתמש בשיטות בניה מתקדמות ביותר המאפשרות בניית ממ"ד על עמודים.

מעבר לטכנולוגיית הבניה עצמה יש לשים דגש על שלב התכנון. הן כדי לדעת כיצד לבנות מבחינה הנדסית ומבחינת יציבות של המבנה (שכעת יועמס עליו משקל עצום) והם מבחינה פרקטית – למשל, לא נרצה שהעמודים יגזלו שטח של חניה או מדשאה של הבית.  כדי לעשות זאת בצורה נכונה, כדאי להתקשר עם חברה המתמחה בתהליך של בנית ממד על עמודים. אחת כזו תסייע  הן בחלק התכנוני, הן בחלק העיצובי, הן בהתנהלות מול השכנים והרשויות השונות והן בבניה האיכותית עצמה.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30