בניית ממד בבניין משותף

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

בניית ממד בבניין משותףסוף שנת 1990 ותחילת שנת 1991 הייתה תקופת זמן שנצרבה היטב בהיסטוריה של מדינת ישראל הצעירה. מלחמת המפרץ הראשונה. איום טילים ריחף על מדינת ישראל, כאשר החשש היה לפגיעה פיזית שתמיט הרס וכן חשש מנשיאת ראשי קרב כימיים על גבי טילים אלו. חלק מהטילים אכן נפלו וגרמו לנזקים ופגיעות וכולנו יודעים איך זה נגמר בסוף. אבל בתום אותה תקופה מדינת ישראל עמדה בפני שאלה: כיצד גורמים להגנה מפני הטילים עבור מיליוני אזרחים בישראל?(הימים טרום כיפת ברזל וה'חץ').

הפתרון ההגיוני והמהיר היה לחוקק חוק אשר יחייב מעתה בניית ממ"ד בכל בית חדש שיבנה מעתה ואילך. זה טוב ויפה אך מה עושים עם מאות אלפי מבנים שנבנו עוד קודם לכן? כמובן שהמדינה לא יכולה לשאת את עלויות הוספת ממ"ד ולכן הפתרון היה לעודד אזרחים לבצע בניית ממד בבניין משותף תוך כדי מתן מספר הטבות והקלות בתחומים שונים.

 בניית ממד בבניין משותף לעומת בית פרטי

הוספה של ממ"ד בבית פרטי שונה מאשר בנית ממד בבניין משותף. בבית פרטי יש שטח נרחב שעומד לרשותנו וכעקרון אנחנו יכולים לבחור כמה צדדים למקם בהם את המבנה החדש. בבית משותף זה מעט יותר מורכב שכן עלינו להתחשב בצורת הבניין וכן בשכנים שלנו ובשטחים ציבוריים מעליהם יתנשא הממ"ד כמו חניות וגינה. נושא השכנים הוא סוגיה מהותית שכן בעת בניית ממ"ד בבית פרטי אני לא צריך להתחשב בשכנים. ההחלטה היא שלי משום שהכל נבנה בשטחי. בעת בניית ממד בבניין משותף אנו נדרשים לקבלת הסכמתם של לפחות 60 אחוז מן השכנים. זה לא כתוצאה ממתכון ליחסי שכנות טובה אלא דרישת החוק ובלעדי הגעה לאחוז זה לא נוכל להתחיל בתהליך הבניה.

והנה עוד הבדל. בבית פרטי על הקרקע, קירות הממ"ד נכנסים בקלות לקרקע ולפיכך מעוגנים היטב. ממ"ד בדירה בקומה השישית לא מגיע כל כך בקלות לקרקע והוא נדרש "להתלות" מעט על קירות הבית ועל היסודות, גם אם יהיה על עמודים. מדובר בעבודה הדורשת בדיקת קונסטרוקציה מוקפדת על מנת לוודא כי הבית הישן שלנו מסוגל לעמוד בעומס העצום הנוסף שיתווסף עליו עקב המשקל הרב של הבטון המזוין המרכיב את הממ"ד.

כל זה ומר שנצטרך לכלכל את צעדינו היטב בעת בניית ממד בניין משותף (גם על עמודים). לא רק מול השכנים כדי שנוכל לקבל את הסכמתם אלא גם מול גורמי ההנדסה והתנון ולא פחות חשוב מול גורמי הביצוע. בסופו של דבר נרצה חדר ממ"ד איכותי וברמה מקצועית הגבוהה ביותר, שכן מדובר בבטיחותם של היקרים ביותר עבורנו.

איך להשיג הסכמת דיירים?

כפי שציינו, בניית ממד בבניין משותף דורשת קבלת הסכמה של לפחות 60% מן הדיירים האחרים. לא בנקל נשיג אישור זה, מסיבות שונות, הכרוכות בעצם מהותו של המין האנושי… אבל אנחנו חייבים אישור זה, גם כדי להתחיל בתהליך הבניה וגם כדי להקל במעט את העלות הכספית. ככל שהיקף הפרויקט יהיה גדול יותר על ידי הוספת דירות נוספות בבניין שיבנו ממ"דים – העלות פר יחידה תקטן בהכרח.

כמו תמיד הדרך הטובה ביותר כדי להשיג מטרה זו היא באמצעות שכנוע ושיחה. יש להסביר לשכנים את ההקלה הכספית שתהיה להם עם יצטרפו כעת לעומת העלות שתהיה אם ירצו לבנות לבדם בעתיד. אולם החלק המשכנע ביותר טמון בסוגיית "זה מה שיצא לכם מזה". בעת הוספת ממ"ד לדירה אנחנו מקבלים הטבה בכמה שלבים. ראשית, אנחנו מוסיפים שטח משמעותי לדירה. לעיתים עד 12 מ"ר. זהו שטח שיכול לשמש אותנו לכל דבר ועניין. עד עתה לא יכלנו להוסיף שטח לדירה עקב עניינים של זכויות בניה, כעת מתאפשר לנו.

המשמעות הכספית היא אדירה. ראשית משום שברגע שהוספנו לדירה הישנה ממ"ד – ערכה עולה אוטומטית וכך גם שוויה בעת מכירה עתידית. אבל יתרה מכך, גם ערך הדירה הרגיל עולה משום שכעת קיבלנו דירה גדולה יותר. אם נוסיף לזה את העובדה שרוב הרשויות המקומיות גם לא ייקחו לנו על ההוספה היטל השבחה – הרי שיש פה הטבה כספית נוספת. כך שהצטרפות לפרויקט שווה גם לדיירים הסרבנים מכל כך הרבה סיבות טובות.

היתרי בנייה עבור בניית ממד

בניית ממד בבית משותף גם דורשת השגת אישורים מסוימים וכן השגת היתרי בניה. נכון שכחלק מהרצון לעודד בניית ממ"ד בבתים הישנים יותר, המדינה הסירה חלק מן הכבלים הבירוקרטים אך במקרה זה האישורים נועדו לא פחות בשבילכם. משמעותם כי בניתם בצורה נכונה ועל פי כל התקנים והסטנדרטים המחמירים ואם זאת המאוד נחוצים. במיוחד הדברים אמורים לגבי אישורים מטעם פיקוד העורף שהוא הגורם המקצועי ביותר בתחום (אגב, לעיתים התקנים בעת תוספת בניית ממד בבניין משותף יהיו שונים בין בניין בצפון הארץ לבניין בדרומה, עקב האיומים השונים).

כבר עמדנו על החשיבות ל עבודת הקונסטרוקטור ויתרה מכך, יהיה נכון כי הקונסטרוקטור יגיע לביקורים גם במהלך הבניה, כמה פעמים, למשל לפני יציקות השלד ויבחן את המצב בכל רגע נתון. החישובים וההערות של הקונסטרוקטור בצירוף התוכניות של האדריכל צריכות להשתלב עם התקן של פיקוד העורף. למשל שלחדר הממ"ד יהיו רק 2 קירות חיצוניים שעובי התקרה יהיה כ-35 ס"מ, שגודלו לא יפחת מ-9 מ"מ, שהדלתות והחלונות יהיו עמידים בפני הדף ויותקנו בצורה הנכונה וכד'.

תקנות אלו "נכתבו בדם" ולכן עלינו להבטיח לעמוד בהם. זה נועד גם עבור השלווה והרוגע שלנו כי בנינו ממ"ד איכותי ויעיל וגם כדי למנוע חס ושלום אסונות כתוצאה מבניה רשלנית ולא נכונה. זה גם המקום לציין כי עלינו לבחור רק בחברה המתמחה בביצוע בניית ממד בבניין משותף ושיש לה ניסיון רב בנושא.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30