בונים בית והפרויקט תקוע? 5 טיפים ליציאה מהבוץ

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

רבים חוששים מכל הכרוך בפרויקט נדל"ן – תכנון נכון שלו, ביצועים בפועל וסיומו בזמן על פי התוכנית, התקציב ועמידה בלוחות זמנים. ואכן, יש בסיס לדאגה, כי פרויקטים עשויים להסתבך.
קיימות סיבות רבות לכך שפרויקטים נדל"נים נתקעים, כמו קשיי תזרים או חלילה פשיטת רגל של הקבלן או היזם, תכנון לקוי, פיקוח רשלני באתר הבנייה, עיכוב בירוקרטי ושינויים בתנאי השטח. הבשורות הטובות הן שיש דרכים למנוע את קריסת הפרויקט, להיחלץ מהבוץ ולהחזיר אותו למסלול הנכון. לפניכם אלטרנטיבות לצליחת המשבר:

הסיטואציה: פרויקט תקוע בשל קשיי תזרים


הפתרון: איתור משקיע ומימון להמשך הבנייה
מה עושים: פרויקטים רבים מאטים או נעצרים כשהקבלן או היזם נקלעים למצוקה פיננסית ואין בידיהם ההון הדרוש להמשיך ולממן את הפרויקט. בניהול פרויקטים יש חשיבות רבה לתחקיר של איתנות פיננסית של היזם או הקבלן על מנת להבין אם יש ביכולתם לממן פרויקט מסדר גודל זה ולבנות גם אסטרטגיה תקציבית נכונה מודולארית והדרגתית לפי התקדמות הפרויקט, אבל במקרה שלא היתה תוכנית מסודרת והקבלן או היזם אינו יכול לממן את הפרויקט חשוב לאתר מיקור ממון אלטרנטיבי, כמו למשל, אופציות שונות למימון חוץ בנקאי.

הסיטואציה: מנהל הפרויקט לא עומד במחויבויותיו


הפתרון: החלפת מנהל פרויקט
למנהל הפרויקט תפקיד חשוב בקידום הפרויקט ובמבחן התוצאה ואם הפרויקט לא עומד ביעד שנקבע מבחינת ציר הזמן או המימון הכספי, מומלץ לבחור חברת יזמות נדל"ן חדשה שתבצע ניהול פרויקטים ופיקוח בפועל על מנת לוודא שהפרויקט מתבצע על פי לוח הזמנים שהוגדר, התקציב המבוקש ובסטנדרטים המחמירים של בטיחות ואיכות על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר ועל פי היעדים שנקבעו. חברה אמינה ומובילה שיכולה להעניק רשת ביטחון לדיירים בפרויקט נדל"ן.

הסיטואציה: פרויקט תקוע בשל בעיות עם הקבלן


הפתרון: מציאת משקיע/קבלן חלופי
במידה ויש בעיה עם הקבלן שיפוץ בניין , הוא סובל מקשיי תזרים או לא מצליח לקדם את הפרויקט, ניתן לבחון משפטית כיצד ניתן להתנתק מהקבלן הנוכחי ולעבור לקבלן חלופי. יש לבחון באילו תנאים הקבלן החדש מוכן לקחת לידיו את הפרויקט, כמו למשל, החלפת או השארת העובדים ואנשי המקצוע וניהול תהליך המסירה על הצד הטוב ביותר מבלי לפגוע באינטרסים של הדיירים ולמזער את עוגמת הנפש ולבדוק האם ניתן להעביר את המסירה ללא כל עלות מצד הדיירים.

הסיטואציה: פרויקט תקוע בשל אי הבנות ואי הסכמה


הפתרון: גישור וניסיונות פשרה
לא יוצאים לדרך לפני שמנסחים הסכם עקרוני חתום על ידי הצדדים על מנת למנוע אי הבנות וסכסוכי דיירים בהמשך כמו גם לוודא שכל איש מקצוע וגורם המעורב בפרויקט מודע לתפקידו ויעמוד בדרישות ממנו. אבל יתכנו סיטואציות בהן הרוכשים או מי מבין הגורמים עשויים לטעון שחלה אי הבנה והם לא מקבלים את מה שהובטח להם או שדורשים עלות נוספת על מנת לבצע שינויים. חיכוכים כאלה עשויים להקפיא פרויקטים וניתן לנסות ולפתור את הסכסוך והמשבר באמצעות מו"מ על פשרה בתהליך גישור ולחשוב באופן יצירתי מה ניתן להציע לאותו גורם שמעכב את הפרויקט כמו למשל, פיצוי כספי.

הסיטואציה: הפרויקט סובל מליקויי בנייה
הפתרון: פנייה לאנשי מקצוע מומחים
פרויקטים רבים עומדים בשל ליקויי בנייה בין אם חריגות מההיתר או כשלים שונים בעבודות גמר, אינסטלציה וכדומה. על מנת לצאת מהברוך אפשר לפנות לאנשי מקצוע המתמחים בתחום כמו מהנדסי בניין שיוכלו לייעץ כיצד ניתן לתקן את המצב בדרך האופטימאלית ובתקציב מינימלי על מנת למזער את הנזק הכספי, אך לאפשר קבלת היתרים לאכלוס הפרויקט.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30