אסלה תלויה או עומדת – מה ההבדלים

אורגד מבנים מספקת את המחיר הזול בארץ בהתחייבות!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

freepik

במהלך תכנון חדר האמבטיה אנו מתמודדים עם לא מעט שאלות והחלטות שילוו אותנו זמן רב. בחירת הכלים הסניטריים הם נושא אחד שחשוב להקדיש לו מחשבה – האם לבחור באמבטיה או מקלחת, גודל הכיור וכמו כן – האם לבחור באסלה תלויה או עומדת – מונובלוק.

לא מדובר בעוד התלבטות שמתחילה ונגמרת בסגנון. כלים סניטריים כמו אמבטיה ואסלה הם פריטים שנמצאים בשימוש תדיר ויש לתת את הדעת לפונקציונאליות ועמידות לחומרי ניקוי. לאחר שווידאנו כי מדובר בכלים איכותיים בעלי תו תקן – ניתן להמשיך לשלב הבא.

יתרונות וחסרונות

מלבד העיצוב שמושפע באופן ישיר מבחירת האסלה בחדר המדובר, מומלץ לבחון היבטים נוספים כדי להבטיח שימוש נוח ובטוח לכל מי משתמש. לפניכם מספר נקודות למחשבה והשוואה.

עוצמת השטיפה

אסלה עומדת מלווה במיכל הדחה עליון שמשפיע על עוצמת הירידה של המים ומביא לתוצאות טובות יותר לאחר השימוש.

תחזוקה

אסלה תלויה היא מורכבת יותר בהיבט ההתקנה כיוון שלרוב מדובר באסלה עם מיכל הדחה סמוי. טרם הרכישה מומלץ לבדוק את האחריות הניתנת במעמד הקנייה לכל סוג אסלה. כשמדובר באסלה תלויה – מומלץ לבדוק מה האפשרויות העומדות בפנינו במקרה של תקלה בכל מה שקשור לחלקי חילוף.

ניקיון בחדר האמבטיה

אסלה תלויה מקלה באופן ניכר על תחזוקת הניקיון בחדר האמבטיה. המרווח הצר והמרגיז שמאחורי האסלה מתבטל ומגב ומטאטא יכולים להגיע לכל מקום בקלות. כמו כן, כיוון שלרוב מדובר במיכל הדחה סמוי – ניתן לשמור על ניקיון החיפוי שנמצא מעל האסלה. במקרה של אסלה עומדת, הניאגרה חוסמת את האזור הזה. מדובר ביתרון משמעותי המשפיע באופן ניכר על שגרת הניקיון שלנו.

מחיר

לרוב, האסלות התלויות יקרות יותר מאשר אסלת מונובלוק. זאת בשל ההתקנה המורכבת יותר וכמו כן העלויות הנלוות – בנייה ייעודית ותכנון, עלויות של חיפוי ועוד.

עבודות הכנה מקדימות

אסלות תלויות מחייבות התייחסות עוד בשלב התכנון של חדר האמבטיה. לא מומלץ למקם אסלה תלויה על קיר גבס אלא על קיר בטון או בלוקים. כמו כן, כיוון שמיכל ההדחה סמוי לרוב, יש לקחת מידות נוספות בחשבון. באסלת מונובלוק, התכנון הוא סטנדרטי ולא מחייב בנייה ייעודית.

יציבות ונוחות למשתמש

כשהן מותקנות בצורה נכונה האסלות התלויות יציבות. אולם, יש לקחת בחשבון את מי שהולך להשתמש בה ואת תחושת הביטחון והתמרון. בעוד שאסלה תלויה מגיעה בגדלים סטנדרטיים, אסלות מונובלוק יכולות להיות מותאמות לילדים, בעלי צרכים מיוחדים, קשישים ואוכלוסיות אחרות. אסלה עומדת מונחת על רגל רחבה ואינטגרלית שהופכת את האסלה לחתיכה אחת ומדובר ביתרון משמעותי למשתמשים שזקוקים ליציבות מרבית.

בחירת אסלה היא יותר מבחירה עיצובית ויש לקחת בחשבון משתנים רבים מלבד האסתטיקה. לכן, חשוב לעצור לרגע אחד ולשאול את עצמנו מי המשתמשים, מה הם הרגלי הניקיון שלנו וכמה אנו מוכנים להשקיע בכלים סניטריים.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אז מה היה לנו בכתבה:
אורגד שיפוץ מבנים
אורגד שיפוץ מבנים

חברת אורגד גאה להיות החברה המובילה בישראל לשיפוץ ושימור מבנים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולתאם פגישת הכרות ללא התחייבות אנו מבטיחים לכם כי נדע לנהל את הפרויקט שלכם בצורה מיטבית ולדאוג שפרויקט שיפוץ הבניין לכם יתבצע במהירות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות ושירות תוך שימוש בחומרי הגמר המתקדמים ביותר.

1700-70-90-30