אסלה תלויה או עומדת – מה ההבדלים

8+ שנות ניסיון 

ניסיון במסירת 80+ בניינים משותפים ששופצו

התחייבות למחיר הזול בארץ 

אחריות עד 7 שנים

קבלן רשום 29901

מורשה תרבות הדיור בכל הארץ 

ייעוץ חינם ללא עלות -050-3970389

freepik

במהלך תכנון חדר האמבטיה אנו מתמודדים עם לא מעט שאלות והחלטות שילוו אותנו זמן רב. בחירת הכלים הסניטריים הם נושא אחד שחשוב להקדיש לו מחשבה – האם לבחור באמבטיה או מקלחת, גודל הכיור וכמו כן – האם לבחור באסלה תלויה או עומדת – מונובלוק.

לא מדובר בעוד התלבטות שמתחילה ונגמרת בסגנון. כלים סניטריים כמו אמבטיה ואסלה הם פריטים שנמצאים בשימוש תדיר ויש לתת את הדעת לפונקציונאליות ועמידות לחומרי ניקוי. לאחר שווידאנו כי מדובר בכלים איכותיים בעלי תו תקן – ניתן להמשיך לשלב הבא.

יתרונות וחסרונות

מלבד העיצוב שמושפע באופן ישיר מבחירת האסלה בחדר המדובר, מומלץ לבחון היבטים נוספים כדי להבטיח שימוש נוח ובטוח לכל מי משתמש. לפניכם מספר נקודות למחשבה והשוואה.

עוצמת השטיפה

אסלה עומדת מלווה במיכל הדחה עליון שמשפיע על עוצמת הירידה של המים ומביא לתוצאות טובות יותר לאחר השימוש.

תחזוקה

אסלה תלויה היא מורכבת יותר בהיבט ההתקנה כיוון שלרוב מדובר באסלה עם מיכל הדחה סמוי. טרם הרכישה מומלץ לבדוק את האחריות הניתנת במעמד הקנייה לכל סוג אסלה. כשמדובר באסלה תלויה – מומלץ לבדוק מה האפשרויות העומדות בפנינו במקרה של תקלה בכל מה שקשור לחלקי חילוף.

ניקיון בחדר האמבטיה

אסלה תלויה מקלה באופן ניכר על תחזוקת הניקיון בחדר האמבטיה. המרווח הצר והמרגיז שמאחורי האסלה מתבטל ומגב ומטאטא יכולים להגיע לכל מקום בקלות. כמו כן, כיוון שלרוב מדובר במיכל הדחה סמוי – ניתן לשמור על ניקיון החיפוי שנמצא מעל האסלה. במקרה של אסלה עומדת, הניאגרה חוסמת את האזור הזה. מדובר ביתרון משמעותי המשפיע באופן ניכר על שגרת הניקיון שלנו.

מחיר

לרוב, האסלות התלויות יקרות יותר מאשר אסלת מונובלוק. זאת בשל ההתקנה המורכבת יותר וכמו כן העלויות הנלוות – בנייה ייעודית ותכנון, עלויות של חיפוי ועוד.

עבודות הכנה מקדימות

אסלות תלויות מחייבות התייחסות עוד בשלב התכנון של חדר האמבטיה. לא מומלץ למקם אסלה תלויה על קיר גבס אלא על קיר בטון או בלוקים. כמו כן, כיוון שמיכל ההדחה סמוי לרוב, יש לקחת מידות נוספות בחשבון. באסלת מונובלוק, התכנון הוא סטנדרטי ולא מחייב בנייה ייעודית.

יציבות ונוחות למשתמש

כשהן מותקנות בצורה נכונה האסלות התלויות יציבות. אולם, יש לקחת בחשבון את מי שהולך להשתמש בה ואת תחושת הביטחון והתמרון. בעוד שאסלה תלויה מגיעה בגדלים סטנדרטיים, אסלות מונובלוק יכולות להיות מותאמות לילדים, בעלי צרכים מיוחדים, קשישים ואוכלוסיות אחרות. אסלה עומדת מונחת על רגל רחבה ואינטגרלית שהופכת את האסלה לחתיכה אחת ומדובר ביתרון משמעותי למשתמשים שזקוקים ליציבות מרבית.

בחירת אסלה היא יותר מבחירה עיצובית ויש לקחת בחשבון משתנים רבים מלבד האסתטיקה. לכן, חשוב לעצור לרגע אחד ולשאול את עצמנו מי המשתמשים, מה הם הרגלי הניקיון שלנו וכמה אנו מוכנים להשקיע בכלים סניטריים.

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

כמה עולה לפנות גג אסבסט

  שליחה על פי חוק האסבסט למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה אשר כרוכה באסבסט מחייב היתר מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההיתר המדובר

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

ספק שיש לאי במטבח

  שליחה אתם מוצאים את עצמכם מביטים במטבח ולא ממש אוהבים אותו? כבר שנים לא באמת יצא לכם להשקיע בחלק הזה של הבית, אך בפועל

כמה עולה לפנות גג אסבסט

  שליחה על פי חוק האסבסט למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה אשר כרוכה באסבסט מחייב היתר מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההיתר המדובר

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו